شنبه 17 خرداد 1399 - 22:39
پر بازديدهاي اين گروه
  • موردي يافت نشد

گفتگو

 

مونا ناصرپور

 

اميدوارم تبيان ، هميشه موفق باشد

 

ر روز آخر نمايشگاه رسانه ها و مطبوعات و خبرگزاري ها مصادف با سه شنبه 10 آبان ماه غرفه موسسه فرهنگي اطلاع رساني تبيان که در شبستان و بخش پايگاه ها در اين نمايشگاه حضور داشت ميزبان بازيگر سينما و تلويزيون خانم مژگان ترانه بود . وي در گفتگو با خبرنگار اين واحد موسسه فرهنگي اطلاع رساني تبيان را يکي از موسسات موفق در حوزه رسانه اي دانست.

به گزارش روابط عمومي سازمان تبليغات اسلامي ، مژگان ترانه بازيگر سينما و تلويزيون با حضور در غرفه موسسه تبيان آخرين مهمان اين غرفه در نمايشگاه مطبوعات بود .

ترانه با اعلام اين نکته که نمايشگاه امسال از سالهاي گذشته بسيار بهتر برپا شده است و از نظر تعداد غرفه ها و بازديد کنندگان نيز افزايش يافته است به فعاليت هاي خود اشاره کرد و گفت : درگير ساخت هستيم ، در حال حاضر 12 تله فيلم و فيلم سينمايي در دست دارم به اضافه يک سريال 12 قسمتي که از شبکه قزوين پخش شده و قرار است از شبکه 2 نيز پخش شود وي اعلام کرد : کارهاي متفاوتي از من در آينده نزديک خواهد ديد . کار آخري که انجام دادم به نام دقيانوس بود که اميدوارم تمام ببينندگان از ديدن آن لذت کافي را برده باشند ما در توليد اين کار خيلي زحمت کشيديم ولي پخش بي موقع آن باعث شد تا مخاطبان متوجه اصل فيلم شوند چند قسمت گذشته شود ، اميدوارم مسئولان و دست اندرکاران در اين مورد تعلل و فکر کنند ، کاري که 3 سال پيش زمينه توليدي دارد در عرض 2 هفته نبايد تمام شود و در مقابل برخي سريال ها از کيفيت خوبي نيز برخوردار نيستند ولي مدت ها روي آنتن هستند .

وي ادامه داد به نظر من سياست گذاري در اين کار کاستي هايي دارد که بايد به آنها پرداخته شود ، براي تهيه فيلمي 9 ماه تصوير برداري داريم روز و شب و تابستان و زمستان بعد متوجه مي شويم کار 32 قسمتي در 20 قسمت پخش مي شود و خستگي کار باقي مي ماند .

ترانه با اشاره به اين نکته که سينما ما در گذشته از رشد خيلي خوبي برخوردار بود افزود : ولي در حال حاضر به دلايل مشکلاتي که وجود دارد تهيه کنندگان ترجيح مي دهند با چهره هاي جديدي کار کنند که شناخته شده نيستند و بازي خوبي نيز ندارند به علاوه بدون تحصيل و تجربه کاري در اين زمينه هستند ، همين امر باعث ضعيف شدن برنامه هاي سينمايي ما شده است به همين خاطر سينما ما کشش و جذابيت خاصي را که بايد داشته باشد را ندارد و بايد اضافه کرد به دليل اينکه بسياري از کارها جنبه طنز به خود گرفته است فکر مي کنم تا حدي موفق هستند و خنديدن نيز حدي دارد بعد از آن مردم استقبال نمي کنند و ترجيح مي دهند فيلم خوبي ببينند که تا يک هفته درگيرشان کند و از داستان خوبي برخوردار باشد ولي متاسفانه در حال حاضر اين طور نيست .

وي درخصوص اوضاع مالي خوب بازيگران اعلام کرد : تعدادي از بازيگران اوضاع مالي خوبي دارند مانند آقايان گلزار - حيايي و ... ولي نکته اي که در اينجا وجود دارد اين است که تلويزيون ما اوضاع مالي زياد خوبي ندارد ، پول عوامل به موقع داده نمي شود ، تهيه کنندگان ناراضي هستند ، چک هاي زيادي دست بازيگران است که برگشت خورده و کسي پاسخگو نيست ، در برنامه 7 مدتي به اين موضوع اشاره شد که تهيه کنندگاني که به نوعي کلاه بردار هستند در عرصه سينماي ما کار مي کنند که بايد جلوي آنها گرفته شود .

وي افزود : هنرمند بايد ارزش داشته باشد در همه جاي دنيا هنرمندان خود را براي کشورشان حفظ مي کنند و برايشان بحث هنري داراي ارزش و اهميت خاصي است ولي متاسفانه در اينجا اين گونه نيست و آن اندازه ارزش هنر و هنرمند پايين آمده است که هر کس از هر جايي مي تواند بياييد و بگويد من بازيگرم ، ترانه با اشاره به اين موضوع که 16 سال سابقه فعاليت دارد و فارغ التحصيل اين رشته مي باشد ادامه داد : با همه اين فعاليت ها و زحمت ها تازه به مژگان ترانه تبديل شده ام براي رسيدن به هدف بالاخره بايد خاک صحنه خورد ولي متاسفانه گروهي از بازيگران اين چنين نيستند . وي با اشاره به اين نکته که نقش کارهايي که قبول مي کنم برايم بسيار مهم است حتي اگر قرار باشد 2 دقيقه کار کنم ترجيح مي دهم کار خوبي باشد تا بتوانم سرم را بالا نگه دارم گفت : توصيه اي که به جوانان علاقمند به اين کار دارم اين است که تا جايي که امکان دارد تحصيلات خود را در اين زمينه بالا ببرند اگر بدون تحصيل و آگاهي از هر طريقي وارد اين حرفه شوند در آينده به خودشان ضربه مي زنند .

مژگان ترانه در پايان براي تمام رسانه ها و خبرگزاريها به خصوص موسسه فرهنگي تبيان آرزوي موفقيت و پيروزي کرده و افزود اميدوارم با توکل به خداوند متعال در رسيدن به هدفتان موفق باشيد .

 

 

دوشنبه 9 آبان 1390 - 12:10


*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری