سه‌شنبه 17 تير 1399 - 19:29
پر بازديدهاي اين گروه
  • موردي يافت نشد

كتاب

 

ستاره سعادت

 

گفت و گوي آيت الله تسخيري در بشري

 

نود و هشتمين شماره از ماهنامه سازمان تبليغات اسلامي با عنوان پيرامون فرهنگ ديني، منتشر شد.

به گزارش روابط عمومي سازمان تبليغات اسلامي، اين نشريه در شش بخش با عناوين طليعه، مديريت ديني، گزارش، دين و انديشه، ادب و هنر و كتاب شناسي منتشر شده است كه در بخش طليعه آن مي خوانيم:

«بدون ترديد نقش انديشمندان و علما در روند نزديكي عقيدتي و محو ملت پرستي بسيار برجسته است،  اما امروزه از آنجايي  كه دولت ها توان و ابزارهاي اجرايي نيرومندي را در اختيار دارند، نقش ويژه و برجسته اي در دستيابي به اتحاد اسلامي برعهده دارند نقشي كه تاكنون دولت هاي اسلامي از آن به دور مانده اند.»

بخش دين و انديشه در گفت و گو با آيت الله تسخيري؛ مشاور فرهنگي مقام معظم رهبري در امور جهان با عنوان «آيين مقدس اسلام به وحدت كلمه توصيه مي كند»مي نويسد:

«شناخت ديگر آرا به شناخت ما از مذهب خودمان عمق بيشتري مي دهد ما حتي براي شناخت مذهب خودمان و ايمان بيشتر به عمق ادله خودمان بايد نظرات ديگران را بدانيم. آنها  هم همين طوراگر انسان بخواهد به راه و خطش مطمئن باشد بايد نظرهاي ديگران را هم بشنود هيچ عالمي نمي تواند مجتهد باشد مگر اينكه آراي ديگران را هم بداند. آيت الله بروجردي معتقد بودند كه براي شناخت بهتر روايات خودمان بايد روايات با آراي فقهي اهل سنت را بشناسيم.»

محمدعلي خطيبي؛ مديرعامل شركت نشر الترونيك ايران، هم در بخش مديريت ديني نوشته است:

«ما روش هاي سنتي و قديم را داريم كه نمي شود آنها را ناديده گرفت يا نفي كرد. اينها جايگاه خودشان را دارند و بر گروه هايي از جامعه تاثير گذارند. مثلا  تبليغ منبري و چهره به چهره از قبل بوده و جايگاه خودش را دارد. به نظر من گروه هايي كه از اين نوع تبليغ تاثير مي گيرند هنوز هم در جامعه وجود دارند و در آينده هم خواهند بود.»

گفتني است، نود و هشتمين شماره از ماهنامه سازمان تبليغات اسلامي در سال نهم حيات خود، با عنوان پيرامون فرهنگ ديني ويژه شهريور جاري، منتشر شده است.

 

 

 

 

دوشنبه 25 مهر 1390 - 13:10


*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری