سه‌شنبه 24 تير 1399 - 6:50
پر بازديدهاي اين گروه
  • موردي يافت نشد

كتاب

 

فاطمه كمايي

 

قصّه هاي کليله و دمنه

 

 

 

قصّه­هاي کليله و دمنه

مهدي آذريزدي

با صداي نيما کرمي

کتاب­هاي شکوفه (وابسته به مؤسسۀ انتشارات اميرکبير)

 


در اولين جلد از مجموعه «قصّه­هاي خوب براي بچه­هاي خوب» که توسط مرحوم مهدي آذريزدي نوشته شده، بيست­وپنج قصه از کتاب کليله و دمنه به زبان ساده به نگارش در آمده تا بچه­هاي ايراني با داستان­هاي قديمي شرقي آشنا شوند و از نکات آموزندۀ آنها استفاده کنند و لذّت ببرند.

با توليد مجموعه کتاب­هاي سخن­گو بار ديگر سنّت قصه­گويي زنده مي­شود تا ما فراموش نکنيم در دياري زندگي مي­کنيم که فرهنگي اصيل داشته و دارد و پيشينيان ما از قصّه­گويي، بهترين استفاده را در انتقال اين فرهنگ به ما مي­برده­اند.

اصل کتاب کليله و دمنه به زبان هندي قديم بوده است و در زمان انوشيروان از هندي به پهلوي و بعدها به عربي بعد به فارسي ترجمه شده است. بيشتر قصّه­ها از زبان حيوانات و دو کلمۀ کليله و دمنه هم نام دو شغال است که حکايت­ها هم از زبان آنها آمده است.

اين کتاب، يادگار هزار سال پيش است که با شنيدن داستان­هاي آن، به چگونگي تفکّر مردم در آن زمان پي مي­بريد؛ گويي که به هزار سال پيش سفر کرده­ايد و با مردم آن زمان هم سخن گرديده­ايد.

يادگاري که از مرحوم مهدي آذريزدي براي ما به يادگار مانده، با تلاش جمعي از هنرمندان به صورت صوتي در آمده و با صداگذاري و افکت مناسب، لحظاتي خوش و لذّت­بخش را براي کودکان ما ايجاد خواهد کرد که در آن، رسم زندگي را هم خواهند آموخت. اين مجموعه که اولين جلد از اين سري داستان­هاست، شامل بيست­وپنج قصّه است و با صداي نيما کرمي اجرا شده است.

 

 

دوشنبه 25 مهر 1390 - 10:33


*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری