يكشنبه 11 خرداد 1399 - 22:31
پر بازديدهاي اين گروه
  • موردي يافت نشد

كتاب

 

فاطمه كمايي

 

قصّه هاي قرآن

 

 

 

قصه­هاي قرآن

مهدي آذريزدي

با صداي مصطفي رحماندوست

کتاب­هاي شکوفه (وابسته به مؤسسۀ انتشارات اميرکبير)

 

براي کساني که دوست دارند در سايۀ قرآن کريم و تعاليم نوراني اين کتاب نوراني از گزند آلودگي­هاي زمان مصون مانده، با آن همراه بوده و در مراحل گوناگون زندگي از آن سود ببرند، شنيدن داستان­هاي واقعي و پندآموز آن، امري ميسّر و البته لازم است.

سومين جلد از مجموعۀ هشت جلدي «قصّه­هاي خوب براي بچه­هاي خوب» نگارش مرحوم مهدي آذريزدي بر اساس قصّه­هاي قرآني تهيه شده است.

حدود پنجاه­سال پيش پدر خوب بچه­هاي ايران اين قصّه­ها را از قرآن کريم انتخاب کرد و به زبان ساده نوشت تا بچه­ها، آنها را بخوانند و از آن لذّت ببرند و با داستان­هاي آن آشنا شوند. به گفتۀ خود او، قرآن کريم پيام آسماني است و راهنماي مسلماني، ولي چون برخي از احوال پيغمبران و سرگذشت ديگران از خوبان و بدان در قرآن آمده اگرچه که قرآن کريم، کتاب داستان نيست، آنها را قصّه­هاي قرآني مي­نامند.

اگرچه که تمام قصّه­هاي قرآن کريم در مجموعه نيامده اما شامل قصّه­هايي است که در روايات اسلامي هم حالا يا کوتاه­تر و يا بلندتر به آنها اشاره شده است.

در مجموعۀ کتاب­هاي سخن­گو که توسط هنرمندان تهيه شده، زندگي هجده پيامبر(ع) روايت شده که با توجّه به نص صريح قرآن کريم و با مدد از روايات منقول در حيات القلوب مجلسي،  بازگويي شده است. قصه­هايي که در عين واقعي بودن، پندآموز هم هستند و هنرمندانه اجرا شده­اند.

گويندۀ اين سري داستان­ها، شاعر «صد دانه ياقوت» است. نام او، روزهاي شيرين کلاس اول را به خاطر مي­آورد؛ او سال­ها به عنوان شاعر و نويسنده و مترجم کتاب­هاي کودکان کار کرده و در اين مجموعه از کتاب­هاي سخن­گو، داستان­هاي قرآني را روايت مي­کند.

 

 

دوشنبه 25 مهر 1390 - 10:30


*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری