يكشنبه 11 خرداد 1399 - 8:23
پر بازديدهاي اين گروه
  • موردي يافت نشد

كتاب

 

فاطمه كمايي

 

زندگاني چهارده معصوم(ع)

 

 

 

قصّه­هاي چهارده معصوم(ع) 1 و2

مهدي آذريزدي

با صداي مسيحا برزگر

کتاب­هاي شکوفه (وابسته به مؤسسۀ انتشارات اميرکبير)

 

براي کساني که دل در گرو عشق امامان معصوم (عليهم السلام) و بزرگان دين دارند، بهترين يادگاري و صدقۀ جاريه، ايجاد و پرورش اين عشق و شور در دل کودکان و نوجوانان به بهترين سياق و روش است که از جملۀ آنها بيان حکايت­ها و روايات موثّق از طريق داستان است که هيچ­گاه جذابيت خود را از دست نمي­دهد.

کودکان و نوجوانان با شنيدن اين حکايات به خوبي تصويرسازي کرده و خود، بين خوبي و بدي، زشتي و زيبايي تميز قائل مي­شوند و از اين راه، پيوندي دائمي با خوبان عالم برقرار مي­کنند که هيچ­گاه از ذهنشان دور نمي­شود.

مجموعه کتاب­هاي سخن­گو که با استفاده از داستان­هاي مرحوم مهدي آذريزدي تهيه شده، به صورت شنيداري داستان زندگي بزرگان دين ما را روايت کرده و ما را با شرايط زندگي آنها آشنا مي­کند.

مهدي آذريزدي، پدر بچه­هاي ايران علاوه بر حکاياتي که از کتب قديم ادبيات ايراني نوشته، زندگي چهارده معصوم(ع) را هم با زبان ساده اما به روشي نوين و زيبا تأليف کرده که بسيار جالب توجّه و خواندني مي­باشد. قصّه­هاي چهارده معصوم(ع) از جمله مجموعۀ «قصّه­هاي خوب براي بچه­هاي خوب» مي­باشد.

 در مجموعه کتاب­هاي سخن­گو، هنرمندان اين داستان­ها را روايت مي­کنند و ما مي­توانيم با تهيۀ آن، هم در اوقات بيکاري از آنها استفاده کنيم و هم سنّت قصه­گويي براي فرزندانمان را تجديد کنيم.

در دوره­اي که انواع و اقسام رسانه­هاي غربي و شرقي عالم سعي در تحت تأثير قرار دادن مخاطبين خود و البته نسل جوان دارند، بر ماست که با فرهنگ­سازي و تقويت روحيۀ اسلامي و مذهبي در آنها، روز به روز در جهت اغناء فرهنگي آنها بکوشيم و بستري از لطف و عشق را براي آنها ميسّر سازيم.

آنچه در روايات مطرح شده اگر همراه با شنيدن قصّه­ها و داستان زندگي امامان معصوم (عليهم السلام) باشد، تأثيرگذارتر و باعمق و خاطراتي زيبا خواهد بود. پدر خوب قصّه­هاي ايران، اين کار را هنرمندانه و البته با روشي ساده انجام داده است که با شنيدن داستان­هاي او در کتاب­هاي سخن­گو، مرغ خيال شما در آسمان معنا به پرواز در خواهد آمد.

 

 

سه‌شنبه 12 مهر 1390 - 10:7


*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری