يكشنبه 3 مرداد 1400 - 10:30
پر بازديدهاي اين گروه
  • موردي يافت نشد

يادداشت

 

حجت‌الاسلام مسعود صفي ياري
مديركل تبليغات اسلامي استان كردستان

 

دفاع مقدس همچنان ادامه دارد

 

پس از هشت سال جنگ تحميلي که هيچ دستاوردي براي دشمن نداشت امروز جنگي بزرگتر با ميداني پيچيده‌تر و سنگين‌تر با عنوان تهاجم فرهنگي در برابر مردم ما وجود دارد و از آنجاست که بايد گفت دفاع مقدس همچنان ادامه دارد.

سال ها پيش هشت سال جنگ نظامي تحميلي نظام سلطه عليه جمهوري اسلامي ايران بدون کوچکترين دستاوردي براي دشمن و با دفاع شرافتمندانه همراه با عزت و سربلندي سراسر ايران اسلامي و همه مسلمانان آزاده پايان يافت و درس عبرتي براي همه آنهايي شد که در دل بيمار و ذهن معيوب خويش هوس حمله و تعرض به مهد شيران و سرزمين آزادگان ايران اسلامي را داشتند.

جنگ تمام شد اما غافل از آنکه جنگي كه با عزت و سربلندي براي ايران به پايان رسيد عليرغم همه ابعاد و پيچيدگي و تلفات ،جنگي کوچک و جهادي اصغر بود و ميداني پيچيده تر، سهمگين تر و خسارت بارتر و جنگي بزرگتر و پردامنه تر در پيش است.

جنگي که نه تنها به فتح مرزهاي زميني که به فتح مرزهاي فرهنگي، اخلاقي و معرفتي مي‌انديشد جنگي که در مرحله اول با خاک و سرزمين جغرافيا سر و کار ندارد که مغزها و قلب‌ها را در تيررس مستقيم خود قرار داده و سپس گام در تصرف سرزمين مي‌گذارد.

در اين جنگ از تهاجم نظامي پر سر و صدا، انفجارها، تلفات انساني محسوس، موشک باران و بمباران‌هاي وحشتناک و رعب‌آور خبري نيست بلکه تهاجمي بسيار نرم و ظاهري آراسته، زيبا، جذاب آهسته و آرام و فريبنده‌اي را شاهد هستيم که حتي عده‌اي از خودي‌ها نيز منفعل شده و وجود چنين جنگي را انکار کرده و آن را با تعامل فرهنگي اشتباه مي‌کنند.

در جنگ فرهنگي دشمن لباس دوست مي‌پوشد و گرگ لباس ميش، شيطان لباس مصلح و بي‌بندو باري و بي‌عفتي لباس تمدن و پيشرفت و تمامي شئونات جامعه را تحت تاثير قرار مي‌دهد. از گفتار تا اخلاقش را از معماري تا معاشرت‌هاي اجتماعيش را از مهد کودک تا دانشگاهش را از آبدارخانه اداره تا آشپزخانه منازلش را همه و همه را تحت تاثير آموزه‌هاي فرهنگ مورد نظر خويش در مي‌آورد.

براي تهاجم فرهنگي مانع و بازدارنده‌اي وجود ندارد و هيچ سازمان و ملل و شوراي امنيتي هم خود را مسئول نمي‌دانند که حداقل با صدور بيانيه‌اي معترضانه و يا بي‌خاصيت مواضع خود را اعلام کنند.

تهاجم فرهنگي تا اندروني خانه‌ها و خلوت‌گاه‌هاي ما هم نفوذ کرده و براي آن برنامه دارد.

صحنه ميدان او بسيار فراتر از جنگ نظامي است او تشخيص مي‌دهد مردم چه بايد بخورند چه بايد بکنند چه چيزي را ببينند و چه چيزي را نبينند، چه چيزي را بشنوند و چه چيزي را نشنوند کجا بروند و کجا نروند چه بنويسند و چه چيزي ننويسند چه چيزي را باور کنند و چه چيزي را باور نکنند و ....

در جنگ فرهنگي ميزان مجروحين، اسرا و تلفات بسيار سهمگين است اما نکته‌ اين است که اين بردگان مد و ابتذال همواره به اين اسارت افتخار مي‌کنند ، در اين جنگ مردان غيرتشان را گم مي‌کنند و زنان حيا و عفتشان را و هيچ يک هم به روي خودشان نمي‌آورند.

در جنگ نظامي فرمان فرمانده براي همه حجت و تخلف از آن جرمي سنگين محسوب شده و به دادگاه نظامي و مجازات‌هاي سنگين ختم مي‌شود اما در هجوم فرهنگي عليرغم دستورات مکرر و موکد مقام معظم رهبري به عنوان فرمانده عالي جبهه فرهنگي و انزارهاي صريح ايشان نه تنها سنگربندي متناسبي به عمل نيامده که پس از سه دهه از انقلاب  مي‌گويند ما به جنگ فرهنگي اعتقادي نداريم.

پس باور کنيم جنگ فرهنگي بسيار سخت تر و گسترده‌تر و پيچيده‌تر از جنگ نظامي و نفوذ و تلفات آن بسيار بيشتر از جنگ نظامي است.

باور کنيم در اين جبهه کوتاهي شده و جامعه به خصوص جوانان و نوجوانان در مصاف با دشمن تا بن دندان مسلح با کمترين آموزش و پشنوانه رها شده‌اند.

آري! اگر جنگي هست بايد دفاعي هم باشد و اگر دفاعي براي حفظ باورهاي ديني و اخلاقي هست بايد از مرزهاي الهي و معنوي باشد که آن هم دفاع مقدس است.

دفاعي که از جدال قابيل و هابيل آغاز و تا قيام مصلح کل مهدي موعود ادامه دارد بکوشيم از بازماندگان اين قافله نور و شکست خوردگان جبهه فرهنگي نباشيم.

 

 

سه‌شنبه 5 مهر 1390 - 10:27


*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری