جمعه 29 شهريور 1398 - 16:19
پر بازديدهاي اين گروه
  • موردي يافت نشد

يادداشت

 

حجت الاسلام عباس اسكندري
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قم

 

دفاع مقدس زمينه‌ساز بيداري اسلامي

 

ملت بزرگ ايران اسلامي با قامتي به بلنداي ابديت در هشت سال دفاع مقدس آرزوي ديرينه همه خداباوران، عدالتخواهان و ظلم ستيزان تاريخ را برآورده ساخت و به تلافي رنج همه رنج كشيدگان تاريخ، پوزه مستكبران و ظلم پيشگان معاصر را به خاك ماليد.

هشت سال ايستادگي و مقاومت، گذشت و رشادت و مردانگي و كرامت، مسئله مقاومت و پيروي از امام و مرشد و مراد خود را تفسير و معني كرد.

هشت سال با دست خالي و بدون هيچ پشتوانه‌اي جهاني و منطقه‌اي صرفاً با اتكاء به ايمان و باور خود به ذات لايزال ربوبي و توسل به برگزيدگان خداوند آنچنان اعجاز آفريد كه ايران و اسلام عزيز را در اين مرز و بوم بيمه كرد و زمينه بيداري اسلامي و به خروش درآوردن ملت‌هاي تحت ستم شد.

امسال هفته دفاع مقدس و گراميداشت هشت سال سرافرازي ملت ايران در جهان معني و مفهوم تازه‌اي پيدا كرده و ميوه شيريني را به ارمغان آورده است.

به زيركشيده شدن طاغوت‌هاي منطقه حاصل هشت سال مقاومت ملت ايران است؛ همان‌هايي كه در اين دوران سخت ملت ايران با همه توان از صدام جنايتكار با پول و سلاح و تبليغات حمايت مي‌كردند. چه كسي فكر مي‌كرد حسني مباركي كه با تمام قامت از صدام حمايت مي‌كرد امروز در قفس آهنين براي محاكمه به دادگاه كشيده شود و ملت ايران عزيزتر و مقتدرتر از گذشته پشت سر رهبر فرزانه خود در عرصه بين‌المللي و جهاني اين چنين بدرخشد.

آيا اين همان وعده خداوند نيست كه "والعاقبه للمتقين". آيا اين همان سخن رب العالمين نيست كه مي‌فرمايد "يريدون أن يطفئوا نور الله بأفواههم والله متم نوره ولو كره الكافرون". آيا اين تجلي كلام پروردگار نيست كه فرمود "ان تنصروالله ينصرکم و يثبت اقدامکم" و ده‌ها و صدها آيه و وعده ديگر الهي در قرآن كريم.

ضمن گراميداشت ياد و خاطره رزمندگان عرصه‌هاي نبرد اعم از سپاهيان شهادت طلب و ارتشيان سرافراز و بسيجيان جان بركف، به روان پاك شهيدان عرش نشين و جانبازان و آزادگان و ايثارگران و خانواده‌هاي معظم آنان، درود مي‌فرستيم و ترفيع درجات را براي پير قافله عشق امام راحل عظيم الشان مسئلت داشته و از خداوند مي‌خواهيم كه ايران عزيز و ملت بزرگ مسلمان ما و نظام مقدس جمهوري اسلامي و پيشواي آزادگان جهان، مقام معظم رهبري را در سايه حجت معصوم(عج) مصون و محفوظ نگهدارد.

 

يكشنبه 3 مهر 1390 - 12:3


*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری