دوشنبه 5 خرداد 1399 - 10:4
پر بازديدهاي اين گروه
  • موردي يافت نشد

كتاب

 

ستاره سعادت

 

قصه هاي خوب براي بچه هاي خوب/1

 

قصه هاي خوب براي بچه هاي خوب/1

نگارش : مهدي آذريزدي

تصويرگر : مرتضي مميز

چاپ و شمارگان : 90 / 5000 نسخه

ناشر : كتاب‌هاي شكوفه وابسته به موسسه انتشارات اميركبير

اين کتاب داراي چند قصه است که از کتاب کليله و دمنه انتخواب شده است و از اصل آن ساده تر مي باشد . کليله و دمنه نام کتاب معروفي است که اصل آن تقريباً در دو هزار سال پيش از اين به زبان هندي قديم نوشته شده و سپس به زبان پهلوي ، مدتها بعد به زبان عربي و پانصد سال بعد به زبان فارسي درآمده است . هدف نويسنده اي که اصل کتاب کليله را نوشته اين بوده که در ميان قصه ها و حکايتها دستورهاي اخلاقي و رازهاي زندگي خوب را بگنجاند تا خوانندگان آن چيزها را به خوبي بشناسند

اين كتاب داراي بيست و پنج قصه است كه از كتاب كليه و دمنه انتخاب شده و از اصل آن ساده تر نوشته شده است. كليه و دمنه نام كتاب معروفي است كه اصل آن تقريبا در دو هزار سال پيش از اين به زبان هندي قديم نوشته شده و بعد در زمان انوشيروان  از زبان هندي به زبان پهلوي ترجمه شده و مدت ها بعد به زبان عربي و پانصد سال بعد از آن به زبان فارسي درآمده است.

مهدي آذريزدي در ابنداي اين كتاب در «چند كلمه با بچه ها» نوشته است.

«كتابي كه اكنون در دست شماست جلد اول از دوره ده جلدي قصه هاي خوب است . جلد هاي ديگر قصه هاي خوب هم كه از ديگر منابع ايراني انتخاب شده، جداگانه چاپ مي شود.

«در اول اين كتاب يك صفحه جاي عكس چاپ شده تا كساني كه مي خواهند كتاب را به ديگران به عنوان يادگاري و هديه و جايزه بدهند براي عكسشان و براي نوشتن اهدا و امضا جاي مناسبي داشته باشد. اميدوارم اين موضوع هم پسنديده شما باشد و در پايان خواهش مي كنم اگر اين كتاب را خوانديد و خوشتان آمد به دوستان خودتان هم سفارش كنيد اين كتاب را بخوانند.»

در بخشي از داستان اشتباه اردك مي خوانيم: «آري علتش دو چيز است: يكي اين كه هر قدر كسي بينا و دانا باشد گاهي پيشامد و تصادف  روزگار كه نامش را قضا و قدر مي گذارند او را گرفتار مي كند. ديگر اين كه چون دوستدار گوزه طلا نيستم آن را مي بينم ومي گذرم؛ اما چون دوستدار كوزه طلا نيستم آن را مي بينم و مي گذرم، اما چون دوستدار گل هستم و در هواي عشق گل ديده و گوش و هوش خود را از دست دادم و در ميان درخت گل به دام افتادم همه چيز وقتي از اندازه خارج شد مايه رنج است حتي دوستي زياد.»

جلد اول قصه هاي خوب براي بچه هاي خوب داراي 25 قصه برگزيده از کليله و دمنه نوشته مهدي آذريزدي و گروه سني«د» با شمارگان 5000 نسخه و 2470 تومان از سوي كتاب هاي شكوفه وابسته به موسسه انتشارات اميركبير، منتشر شده است.

 

 

چهارشنبه 30 شهريور 1390 - 10:14


*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری