پنجشنبه 15 خرداد 1399 - 0:36
پر بازديدهاي اين گروه
  • موردي يافت نشد

كتاب

 

ستاره سعادت

 

متولي توزيع کتاب در مهر پيدا شد

 

«مهر» در صد و بيست و هشتمين شماره از خود به متولي توزيع کتاب پرداخته و بررسي کرده که هر کدام از دولت، ناشر، مراکز پخش کتاب و کتاب‌فروشي‌ها چه نقشي در فرايند توزيع کتاب دارند.

به گزارش روابط عمومي سازمان تبليغات اسلامي، در دو شماره قبل موضوع توزيع از جنبه‌هاي مختلف مورد بررسي قرار گرفت، لذا قصه به اين جا رسيد که متولي توزيع کتاب اساساً چه کسي است و در کشور ما شبکه توزيع کتاب با مديريت چه نهادي اداره مي‌شود؟ که در اين شماره سعي شده به اين سوالات پاسخ داده شود.

بر اين اساس در اولين مطلب نگاهي شده به نقشي که فروشگاه‌هاي زنجيره‌اي و شرکت‌هاي پخش کتاب در چرخه توزيع دارند. در دومين مطلب هم پاي صحبت‌هاي برخي از مديران ارشاد درباره مسئله توزيع کتاب در کشور نشسته‌ايم تا نظرات آن‌ها را در اين باره جويا شويم.

اينکه ناشران چه نقشي در چرخه توزيع دارند هم موضوع گزارشي است که سعي شده با تعدادي از ناشران کشور گفت و گو و بررسي شود که ناشران کشور در اين زمينه چه نقشي دارند. در آخرين مطلب هم نقش آژانس‌هاي توزيع و پخش کتاب مورد بررسي قرار گرفته است.

همچنين در اين شماره، دو گفت و گو انجام شده است. گفت و گو با عباس محمدي؛ مسئول واحد آفرينش‌هاي ادبي حوزه هنري درباره فعاليت‌هاي اين مرکز در خصوص کتاب و گفت و گو با دکتر حسين ياوري استاد دانشگاه درباره مجموعه کتاب‌هاي او در زمينه صنايع دستي.

نقد و نظر اين شماره از «مهر» هم اختصاص به دو کتاب «يکشنبه آخر» نوشته معصومه رامهرمزي و مجموعه داستان «پشت صحنه داستان‌هاي من» نوشته محدثه رضايي دارد.

يادداشتي از سعيد بيابانکي در مورد نقش صدا و سيما در پرداختن به شعر و مسائل شعري، اخباري درباره ادامه سلسله نشست هاي «ناشر و نويسنده»، انتشار سه عنوان کتاب جديد دفاع مقدسي هم‌زمان با هفته دفاع مقدس، خبر رفع مشکل کتاب «سوران سرد» و مجوز تجديد چاپ آن و همچنين خبري درباره تدوين اسناد لانه جاسوسي از ديگر مطالب «مهر» 128 است.

آخرين صفحه از مهر هم اختصاص به مطالبي دارد چون «چهره – خبر»، «وبگردي» و «آن سوتر» دارد. در «چهره - خبر» به تغيير جلد کتاب «پاره‌هايي از آنچه اتفاق افتاد» مرتضي سرهنگي اشاره شده است. در «وبگردي» يادداشت محمدرضا سرشار در تمجيد از رمان «حافظ هفت» آمده که در وبگاه اين نويسنده منتشر شده و در «آن سوتر» هم به تدوين خاطرات 2500 نفر از آزادگان گيلاني اشاره شده است.

گفتني است دو هفته نامه تخصصي کتاب «مهر» زير نظر روابط عمومي انتشارات سوره مهر منتشر شده است.

 

چهارشنبه 16 شهريور 1390 - 10:5


*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری