يكشنبه 11 خرداد 1399 - 11:32
پر بازديدهاي اين گروه
  • موردي يافت نشد

نظام پيشنهادات

 

سيد داوود تديني
مسئول اطلاع رساني كارگروه نظام پيشنهادها

 

سبك هايي چند از مديريت

 


مديريت با تندتر از كاركنان راه رفتن

اين مديران را هميشه در حالي در راهروها مي بينيد كه ده قدم از شما جلوترند و به محض ديدنتان مي گويند: يه صحبتي باهم داشته باشيم و ناگهان ته راهرو مي پيچند و همه چيز را فراموش مي كنند.

مديريت با خيره شدن به بيرون از پنجره

اين مديران را اغلب در حالي كه دست در پنجره و پشت به شما ايستاده اند مي بينيد. وقتي هم كه با آنها حرف مي زنيد به نقطه اي از بيرون خيره مي شوند و فكرشان در افق هاي دوردست پر مي كشد.

مديريت با تعويق كارها

برخي مديران همه چيز را از ياد مي برند و براي آن كه شلوغي كار خود را به رختان بكشند هرموضوعي را كه با آنان درميان مي گذاريد به بعد موكول مي كنند.

مديريت با تفويض اختيار به منشي

اين مديران همه كارها را به منشي خود واگذار مي كنند. اينها اگر مديران شايسته اي باشند مي فهمند كه چه كارهايي را بايد منشي انجام دهد.

مديريت با هيچ چيز ندانستن

اين مديران واقعا هيچ چيز نمي دانند. با تمام اين احوال هميشه وقت خود را با قصه هاي بي سروته و نامربوط پر مي كنند.

مديريت با تصورات ذهني

اين مديران سعي مي كنند زمان حال را نظريه هاي مربوط به آينده دور توضيح دهند. ايده اين كار هرگز به نتيجه نخواهد رسيد، كاملا باب دلشان است. آنها هميشه موضوعي براي بحث دارند.

مديريت با پنهان كردن اطلاعات

پنهان كنندگان اطلاعات، از بهاي قرص و محكم گرفتن اطلاعات، به خوبي آگاهند و به هيچ وجه نم پس نمي دهند. اگر توانستيد اطلاعاتي از آنها كسب كنيد بايد كلاهتان را به آسمان بيندازيد. حواستان جمع باشد كه آنها را با گروه پنجم (مديراني كه هيچ نمي دانند) اشتباه نگيريد.

مديريت با مطابق گفته رئيس كار كردن

اين مديران هميشه با اطلاعات بي چون و چرا، خود را از تفكر خلاق باز مي دارند. اگر آنان از اين شيوه دست بردارند، كارهاي زيادي براي انجام خواهند داشت.

مديريت با يك قدم پشت سر رئيس راه رفتن

اين گروه از مديران را در سازمان هاي سلسله مراتبي اغلب در حال قدم زدن در راهروها مي بينيد. مديران هر سطح در پس مديران سطوح بالاتر در حركتند و اين روال تا پايين ترين سطوح ادامه دارد.

مديريت با لبخندزدن و لباس تميز و مرتب پوشيدن

اينها مديراني هستند كه اگر با آنها ناهار بخوريد نوشيدني بياشاميد و لبخند بزنيد و همراه با آنان كت و شلوار تميز و اتوكرده بپوشيد، هيچ چيز جلودار پيشرفتان نخواهد شد.

مديريت با مطالعه مستمر

اينها مديراني هستند كه با وجود حضور هميشگي در دوره هاي آموزشي و سمينارهاي آنچناني! همواره جزء دسته پنجم به شمار مي آيند. مديراني كه هرچند بيشتر مي خوانند كمتر مي توانند آموخته هاي خود را به كار ببندند.

مديريت با ايجاد برگه هاي امتياز موهوم

آيا با اين مديران سروكار داشته ايد؟ مديراني كه برگه هايي با چندفلش، مربع يا دايره بزرگ در اختيار دارند و اين برگه ها را به عنوان مدارك برجسته خود رو مي كنند.

مديريت با درهاي باز و اتاق هاي خالي

بنظر مي رسد اين سبك، تكامل يافته سبك قديمي و منسوخ «مديريت درهاي باز» است؛ شما هروقت بخواهيد مي توانيد به اتاق اين مديران رفت و آمد كنيد. كسي نمي داند كه آنها كجا هستند.

مديريت با حرف زدن با ساير مديران

اين سبك بسيار رايج است. اين مديران سعي مي كنند اطلاعاتي را كه كارمندشان در 15دقيقه مي تواند به آنها بدهد با صرف ساعت ها وقت از ديگر مديران كسب كنند.

مديريت با زيربنايي غيرحمايتگر

وجود مديران در سازمان هايي با بنياني نوميد كننده، واقعا ضروري است. ويژگي اين مديران آن است كه به طور طبيعي سازمان را از داشتن زيربنايي بهتر باز مي دارند.

مديريت با استفاده از كوتاه نويسي

مديران اين سبك، استفاده از چندحرف يا عبارت اختصاري را كوتاه ترين، روشن ترين و موثرترين شيوه برقراري ارتباط مي دانند.

مديريت با بيان واژه هاي منقطع و پرسروصدا

اين مديران دوست دارند با بزرگ نمايي از عبارات و اصطلاحات مبهم، بيهوده و تعريف نشده استفاده كنند.

*احتمالا منظور مديراني است كه صرفا به مدارك رسمي حاكي از دستاوردها و تقديرنامه هاي خود مباهات مي كنند.

مديريت با تجديد سازمان

اين مديران اگر ببينند كه كاري ندارند تا سروسامان دهند، به سازماندهي مجدد روي مي آورند.

مديريت با از يادبردن وعده ها

اينها مديراني هستند كه اگر احيانا يكي از وعده هايشان را به يادشان بياوريد، يادآوري را بي ارزش و خود را سبك كرده ايد.

 

برگرفته از سبك هاي مديريت  اف.جي بروگمان

 

چهارشنبه 16 شهريور 1390 - 9:37


*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری