پنجشنبه 19 تير 1399 - 10:30
پر بازديدهاي اين گروه
  • موردي يافت نشد

نظام پيشنهادات

 

سيد داوود تديني
مسئول اطلاع رساني كارگروه نظام پيشنهادها

 

خواستن و باور مثبت به خود دو بال موفقيت

 

ما نظام پيشنهادات را ابزاري جهت زدودن عادات كاركنان از تكرار روشهاي قديمي مي‌دانيم

 

روزي شاگردي پيش استاد خود رفت و به او گفت: استاد من مي خواهم به آگاهي برسم. چند روز بعد وقتي استاد و شاگردش در رودخانه شنا مي كردند به ناگهان استاد سر شاگرد را به زير آب فرو برد و نگه داشت. شاگرد شروع به دست و پا زدن و تقلا كردن نمود. چند لحظه بعد استاد سر شاگردش را از زير آب بيرون آورد. شاگرد بيچاره مقدار زيادي آب خورده بود و شروع به سرفه كردن نمود. استاد از شاگرد پرسيد: آن موقعي كه زيرآب بودي و با تمام وجود تقلا كردي چه مي خواستي؟ شاگرد گفت: فقط هوا و اكسيژن. استاد گفت: اگر هر چيزي را به اين صورت بخواهي و با تمام وجود در طلبش باشي آن را بدست مي آوري.

خواستن بايد عميق و از صميم قلب باشد. بخواه به تو داده خواهد شد. در را بزن به رويت باز خواهد گرديد.

 

 

روزي مردي پس از آن كه بازنشسته شد به خود گفت: چه عالي! حالا وقت دارم به كارهايم برسم و از خود سوال كرد من چه چيزي بلد هستم كه مي توانم به ديگران ارائه دهم؟

جواب سوال اين بود: يك نوع دستور پخت غذا. بنابراين يك ماشين دست دوم خريد و شروع كرد به مراجعه به رستوران هاي مختلف و به آنها پيشنهاد همكاري و پخت آن غذاي خاص را داد. صاحبان رستوران ها يكي پس از ديگري با پيشنهاد او مخالفت كردند تا اين كه او بعد از شنيدن 1008 جواب رد در دفعه 1009 ام موفق شد.

امروز اين غذا را ما در اقصي نقاط جهان مي شناسيم. مرغ كنتاكي و دستور پخت آقاي سرهنگ ساندرز بنيانگذار رستوران هاي زنجيره اي كنتاكي.

باور مثبت به خود يعني اين كه: «من مي توانم».

 

دوشنبه 7 شهريور 1390 - 10:2


*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری