يكشنبه 11 خرداد 1399 - 21:1
پر بازديدهاي اين گروه
  • موردي يافت نشد

كتاب

 

ضياء آراسته

 

فراني اشتاين

 

فراني اشتاين ( دانشمند خل و چل ) -  وقتي فراني در زمان فراموش شد

نويسنده و تصويرگر : جيم بنتون          مترجم : متين رحماندوست

نوبت چاپ و تيراژ : 90 / 3000 نسخه

ناشر : كتاب‌هاي شكوفه ، وابسته به موسسه انتشارات اميركبير

 

 خانه فراني ، خانواده اشتاين ،  همه چيز از يك تكه كيك شروع شد ، اينجا يك تكه كيك بودها ! از صاف و آفتابي تا رعد و برق و خشم ، راز اسم آدم‌ها ، زمان همه مشكلات را حل مي‌كند ، به نظرت ديروز چگونه خواهد بود ؟‌ در سراشيبي خاطرات ، براي خودت اسمي انتخاب كن ، هيچ وقت مثل حالا نمي‌شود ، بايد از خودت خجالت بكشي ، ممكن است يك كمي به حرف خودت گوش دهي ؟ تو بايد خودت را محكم نگه مي‌داشتي قبل از اينكه خودت ، تو را محكم بگيرد ! آيا حرف‌هاي من دارد منعكس مي‌شود ؟ آيا حرف‌هاي من دارد منعكس مي‌شود ؟ اين هم يك دليل ديگر براي اينكه هيچ وقت اتاقت را تميز نكني ! آن كس كه از اول بخندد ،‌ تا آخر عمرش مي‌خندد و همچنين پيش به سوي آينده‌اي روشن فصل‌‌هاي مختلف كتاب حاضر را تشكيل مي‌ دهد .

جيم بنتون نويسنده و كاريكاتوريست مشهوري است كه سبك خاصش در طنز و نقاشي به غير از كتاب‌هايش در انواع اسبا‌ب‌بازي‌ها ، برنامه‌هاي تلويزيوني ، كارت تبريك‌ها و حتي تي‌شرت‌ها و لباس‌هاي‌كودكان ديده مي‌شود . "‌ فراني اشتاين " ،‌ اولين شخصيتي است كه او براي كودكان و نوجوانان خلق كرده . او ازدواج كرده ،‌ دو فرزند دارد و در ميشيگان آمريكا زندگي مي‌كند . كارگاهي كه او آثار هنري‌اش را آنجا ابداع مي‌كند ، پر از وسايل عجيب غريب و به درد نخور است . در فصل اول كتاب حاضر با عنوان "‌ خانه فراني "‌ آمده است : " خانواده اشتاين " در يك خانه صورتي قشنگ كه پرده‌هاي ارغواني زيبايي داشت ، در انتهاي خيابان دافوديل زندگي مي‌كردند . همه جاي خانه شاد و درخشان بود . همه جا ، به جز اتاق خواب زيرشيرواني كه يك پنجره گرد و كوچك داشت . آن پنجره گرد و كوچك ، پنجره اتاق و همچنين آزمايشگاه دختري به نام فراني اشتاين ،‌ دانشمند كوچولوي خل و چل بود . همين اواخر در همين آزمايشگاه بود كه فراني غذاي سگي با نيروي جاذبه صفر درصد ساخت . از آن به بعد ، هر وقت با سگش براي پياده‌روي بيرون مي‌رفت خيلي بيشتر خوش مي‌گذشت . چندي پيش از آن هم بروكلي گياهخوار اختراع كرد كه در واقع كلمي بود كه خودش را مي‌خورد . بنابراين بچه‌هايي كه از خوردن سبزيجات متنفر هستند ، ديگر مجبور به خوردن آن نخواهند بود . او هنوز هم سه چرخه بزرگش را كه با نيروي همستر ( حيواني شبيه به سنجاب و موش ) حركت مي‌كرد و آن را در سن سه سالگي ساخته بود ،‌ نگه داشته بود . فراني اشتاين از زمان نوزادي كه يك دانشمند خل و چل محسوب مي‌شد . و از زماني كه خودش را شناخته بود ، تمام اختراع‌هايش را در همين آزمايشگاه مي‌ساخت و روي هم انبار مي‌كرد . فراني در اينباره بسيار بسيار جدي و راسخ بود . از وقتي كه خودش را شناخته بود ،‌همين بود . "

فراني اشتاين ( دانشمند خل و چل ) -  وقتي فراني در زمان فراموش شد در چاپ اول خود با شمارگان 3000 نسخه و با قيمت 2100 تومان توسط كتاب‌هاي شكوفه وابسته به موسسه انتشارات اميركبير منتشر شده است .

   

 

دوشنبه 7 شهريور 1390 - 9:29


*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری