پنجشنبه 8 خرداد 1399 - 11:4
پر بازديدهاي اين گروه
  • موردي يافت نشد

كتاب

 

ستاره سعادت

 

پرونده «ويژگي هاي توزيع كتاب» در مهر باز شد

 

«پرونده اي براي ويژگي هاي توزيع كتاب» در صد و بيست و يكمين شماره از نشريه تخصصي كتاب انتشارات سوره مهر شهريور سال جاري، تشكيل شد.

به گزارش روابط عمومي سازمان تبليغات اسلامي، در اين شماره از مهر عنوان «با احتياط حمل شود» براي پرونده اي براي ويژگي هاي توزيع كتاب درج شده است كه در اين مطلب مي خوانيم:

«در اين مسير موضوعاتي نظير اقتضائات كتاب به عنوان يك كالا، نكات قابل توجه در انبارداري كتاب، شرايط و ويژگي هاي خاص يك توزيع كننده كتاب و شرايط و نكات ويژه در بسته بندي و حمل و نقل كتاب بررسي شده است.»

همچنين در اين شماره با ساسان ناطق مصاحبه شده است كه در اين باره مي خوانيم: «که ما نه تنها کم کار هستيم بلکه غفلت هم مي‌کنيم. به قول آقاي سرهنگي زمان دزد خاطرات است.همه ما در شهرستان‌ها انگار دچار فراموشي هستيم.تا تشيع شهيدي مي‌شود تازه افسوس مي‌خوريم که‌اي کاش خاطراتش را ثبت مي‌کرديم. الان در استان آذربايجان غربي با توجه به اينکه مقر لشکر عاشورا بود، رزمندگان زيادي سکونت دارند که هنوز خاطراتشان تدوين نشده و کسي هم به فکر اين کار نيست. ما بايد با همکاري ساير نهادها ضمن برگزاري جلسات نقد و بررسي آثار حوزه ادبيات پايداري، تلاش بيشتري در ثبت و ضبط خاطرات رزمندگان داشته باشيم. الان وضعيت در استان ادربيل بهتر شده و چندين نهاد پاي کار آمده اند، مثلا حوزه علميه اردبيل در حال تدوين خاطرات شهداي روحاني است. حتي بعد از رونمايي از کتاب «ساعت 1:25 دقيقه شب به وقت بغداد» چند نفري از دوستان رزمنده مراجعه کرده‌اند و درخواست ثبت خاطراتشان را دارند.»

در يادداشت «استفاده از همه ظرفيت‌ها» نيز مي خوانيم: «تيزرهايي که قبل از شروع اکران فيلم‌ها مي‌توانند به نمايش در آيند و بيننده را به جاي مشاهده يک سري تبليغات تکراري و اصولا بي معنا و بي مصرف چيپس و پفک، با دنياي کتاب و محتوايشان آشنا سازد. تاکنون دو مورد اول در کشور ما کمتر مورد توجه بوده‌اند.

چه ساخت مستند و فيلم‌هايي با موضوع کتاب و کتاب خواني و چه ساخت فيلم‌هايي سينمايي با اقتباس از کتاب‌هاي مطرح و خواندني. اما اخيرا سومين راهکار مورد توجه انتشارات سوره‌مهر به عنوان متولي توليد و عرضه کتاب‌هاي حوزه هنري سازمان تبليغات قرار گرفته است.»

گفتني است، «پرونده اي براي ويژگي هاي توزيع كتاب» در صد و بيست و يكمين شماره از نشريه تخصصي كتاب انتشارات سوره مهر شهريور سال جاري، تشكيل شد.

 

 

چهارشنبه 2 شهريور 1390 - 11:44


*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری