دوشنبه 23 تير 1399 - 22:1
پر بازديدهاي اين گروه
  • موردي يافت نشد

گزارش

 

بابك راكخواه

 

اعطاي نشان دولتي به 14 استاد و قاري ممتاز قرآن كريم

 

نشست جامعه قرآني سراسر كشور و مراسم محفل انس با قرآن کريم با حضور محمود احمدي نژاد رييس جمهور اسلامي ايران و جامعه قرآني سراسر کشور و همچنين وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي و رييس سازمان دارالقرآن الكريم عصر شنبه 22 مرداد در ساختمان شهيد بهشتي نهاد رياست جمهوري برگزار شد.

به‌گزارش روابط عمومي سازمان تبليغات اسلامي، نشست جامعه قرآني سراسر کشور با حضور رييس‌جمهور به منظور اهدا نشان دولتي و تجليل از اساتيد و قاريان ممتاز بين‌المللي قرآن کريم کشوري براي اولين بار برگزار شد.

در اين مراسم، رييس جمهور در سخناني قرآن را منبع هدايت و مديريت انسان و جامعه انساني دانست و گفت: انسان براي خدايي شدن خلق شده است و قرآن كتاب مديريت انسان و ارتباطات اجتماعي او براي رسيدن به خداست.

دکتر محمود احمدي نژاد ضمن تشکر از همه خادمان و کساني که در مسير ترويج فرهنگ قرآني مجاهدت مي کنند، اظهار داشت: در جمهوري اسلامي همه خادمان قرآن، اهل حقيقت قرآن، عاشق رسيدن به قرآن ناطق و براي کسب معرفت حقيقي، عاشق امام عصر (عج) و به دنبال او هستند.

رييس با اشاره به اينکه هر يك از انسان ها به تناسب كمال و حركت در مسير تعالي سطحي از قرآن را دريافت مي‌كند كه اين دريافت‌هاي ناقص امكان رسيدن به خدا را براي او فراهم نمي‌كند، افزود: اين برداشت هاي ناقص باعث تفاوت، تناقض و حتي اختلاف مي‌شود و اگر چه فرض اوليه در قرائت قرآن كسب هدايت است اما چه بسا برخي افرادي که به فرموده قرآن گمراه و گمراه‌تر شوند.

دكتر احمدي نژاد با طرح اين سوال كه چه كسي مي‌تواند همه قرآن را دريافت كرده و آن را به بشريت عرضه كند، اظهار داشت: قرآن کتابي صامت است و به تنهايي نمي‌تواند انسان‌ها را به حقيقت و كمال برساند زماني هدايتگر است كه با قرآن ناطق همراه باشد و از همين رو در حديث شريف آمده است که دو ثقل قرآن صامت و قرآن ناطق در كنار هم براي انسان‌ها باقي مي‌مانند و هرگز از هم جدا نمي‌شوند.

رييس جمهور تصريح كرد: حقيقت قرآن در انسان كامل كه قرآن ناطق است متجلي مي‌شود و اوست كه همه باطن قرآن را دريافت كرده و آن را بر جهان حاكم مي‌كند.

دكتر احمدي‌نژاد گفت: اگر کسي بخواهد از ميزان درک خود از قرآن مطلع شود بايد ببيند که چقدر شائق، طالب و عاشق قرآن ناطق بوده و چقدر به دنبال انسان كامل است.

رييس‌جمهور اضافه كرد: حفظ و قرائت قرآن به تنهايي به معناي دريافت حقيقت قرآن نيست چه بسا حافظان و قاريان قرآن كه قاتل انسان كامل عصر خود شده و افرادي كه قرآن مي‌خوانند اما در خدمت ظالمان و كافران هستند.

دكتر احمدي نژاد با بيان اينكه عدالت پايه تعالي انسان است، تاكيد كرد: قرآن ناطق جهان را پر از عدالت كرده و ظلمي که جهان را فراگرفته و حاصل جهل و كينه‌ورزي بشر است با سلاح معرفت و محبت از بين مي‌برد و اوست كه تجلي معرفت و كمال محبت است و جهان را سرشار از عدالت مي‌كند.

سپس در ادامه اين مراسم رييس جمهور به 14 استاد و قاري ممتاز بين‌المللي قرآن کريم از سراسر کشور، نشان دولتي درجه يک، دو و سه فرهنگ و هنر اعطا کرد.

بر اساس اين گزارش، در اين نشست آقايان ابراهيم پورفرضي و سيدمرتضي سادات فاطمي از قاريان ممتاز بين‌المللي قرآن کريم نشان دولتي درجه يک فرهنگ و هنر دريافت کردند.

همچنين آقايان شهريار پرهيزکار، کريم منصوري، احمد ابوالقاسمي، هاشمي روغني، محمدحسين سعيديان، عباس امام جمعه و رحيم خاکي نشان دولتي درجه دو فرهنگ و هنر دريافت کردند.

آقايان محمدجواد پناهي، محمد عباسي، استاد حاج ابوالقاسم، استاد رضائيان و قصري زاده از استادان و قاريان ممتاز قرآن کريم نيز نشان دولتي درجه سه فرهنگ و هنر دريافت کردند.

همچنين سيد محمد حسيني وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي طي سخناني در نشست جامعه قرآني سراسر کشور، با بيان اينکه در ۱۷ دوره از خادمان قرآن شامل اساتيد، مفسران و قاريان تجليل شده است گفت که تاکنون ۲۴۷ نفر به عنوان خادمان قرآن در سطح ملي برگزيده شده‌اند.

وي تاکيد کرد: امسال براي اولين بار از سوي کميسيون اعطاي نشان‌هاي دولتي رياست جمهوري به اساتيد و قاريان ممتاز بين‌المللي سراسر کشور نشان دولتي اهدا مي‌شود.

وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي با بيان اينکه اعطاي نشان دولتي به فعالان عرصه قرآن استمرار خواهد داشت به انتظار مقام معظم رهبري مبني بر اينکه بايد ۱۰ ميليون حافظ قرآن در کشور وجود داشته باشد، اشاره و خاطرنشان کرد: اين هدف‌گذاري عالي مقام معظم رهبري بايد با همت همه فعالان عرصه قرآني محقق شود.

گفتني است، مراسم تجليل از اساتيد و قاريان ممتاز بين‌المللي قرآن كريم عصر شنبه 22 مرداد در ساختمان شهيد بهشتي نهاد رياست جمهوري برگزار شد.

 

يكشنبه 23 مرداد 1390 - 12:55


*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری

 

از اين نويسنده يا گزارشگر