شنبه 17 خرداد 1399 - 12:35
پر بازديدهاي اين گروه
  • موردي يافت نشد

نظام پيشنهادات

 

سيد داوود تديني

 

در محيط کار بهترين باشيم

 


« فرصت زود از دست مي­رود و دير برمي­گردد. »  

اميرالمؤمنين علي (ع)

 

پافشاري و سماجت به شما کمک مي­کند که خود را به يک کارمند رده بالا تبديل کنيد. داده­هاي زير کمک مي­کند تا اين موضوع را تجربه نماييد.

از نگراني­ها دست برداريد

« چيز بيشتري خلق کنيد و کمتر نگران باشيد. » کاربرد اين جمله در محيط کار يعني با برآوردن انتظارات مدير خود در کار روزانه، به موفقيت­هاي فوق­العاده­اي دست يابيد. لکن روش غلبه بر نگراني چيست؟ بدترين داستان محتمل در کارتان را مرور کنيد. اين يعني غلبه بر ترس. پس وقتي بدترين داستان را تصور کنيد و از قبل تدبير داشته باشيد، مي­توانيد به جلو حرکت کنيد و روي کاري که در دست داريد تمرکز کنيد.

پيگير باشيد

کارهاي خود را يادداشت کنيد تا بتوانيد هر کاري را که در دست داريد ارزيابي کنيد که در چه وضعيتي مي­باشد. اين کار کمک به ارزيابي در کارتان مي­کند، مخصوصاً کارهايي که در آن موفق شده­ايد، چرا که نوشتن موفقيت­ها، به شما کمک مي­ کند تا توانايي­هاي خود را بشناسيد و بدانيد انرژي­هايتان را به کجا بهتر است اختصاص دهيد.

 در را ببنديد

در ذهن خود را به روي شکست ببنديد. اگر کاري را در دست داريد يا مي­خواهيد بدست بگيريد آن را دست يافته تصور کنيد.

هرگز به فرصتها نَه نگوييد

فرصت­ها به کندي مي­آيند و به تندي مي­روند. کسي که قدر فرصت­ها را بداند فرصت­ها نيز قدر او را خواهند دانست و بيشتر خود را به او نشان خواهند داد.

روياهايتان را کامل کنيد

چگونه روياهاي کاري خويش را به نتيجه برسانيم؟ بايد خودمان دست به کار شويم و آرام و منطقي نکته نظرات و روش خويش را بکار ببنديم.

تنها کاري که بايد انجام دهيد، سخت کوشي است

خيلي پيش آمده که کاري را بدست گرفته­ايد که ظاهراً در آن سابقه و يا تجربه­اي نداريد، اما بگذاريد به شما بگويم که کليد موفقيت شما در آن کار، اشتياق و سخت کوشي و پشتکار شما بوده است چرا که سخت کوشي براي شما استعداد به ارمغان مي­آورد. اين داده چه بسا با اهميت­ترين داده­هاي فوق است. سخت کوشي و پشتکار و اميد به حصول موفقيت يعني کليد ارتقاء.     

 

دوشنبه 17 مرداد 1390 - 13:56


*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری