يكشنبه 11 خرداد 1399 - 5:33
پر بازديدهاي اين گروه
  • موردي يافت نشد

گفتگو

 

احمد محمد اسماعيلي

 

فرخ هيچ هدف مشخصي در زندگيش ندارد

 

گفت و گو با رامين ناصر نصير بازيگر مجموعه سه ، پنج ، دو

 

مقدمه :  رامين ناصر نصير از جمله بازيگران مطرح کمدي و طنز سينما و تلويزيون است و با اکثر بزرگان اين عرصه از قبيل مهران مديري و مرضيه برومند همکاري داشته است . نوع بازي ناصر نصير شيريني خاصي دارد که نقش را براي مخاطب قابل باور و جذاب مي کند . مجموعه سه ، پنج ، دو که يک کار کمدي ورزشي محسوب مي شود تلاش مي کند با تکيه بر جذابيت هاي دنياي فوتبال مجموعه اي جذاب را براي مخاطب به وجود بياورد . با ناصر نصير در مورد حضورش در اين مجموعه گفت و گويي انجام داده ايم .

 

 

به چه دليل در حال حاضر برخي از بازيگران منجمله شما فقط در تلويزيون فعاليت مي کنند و گروهي ديگر از بازيگران در سينما حضور پيدا مي کنند ؟

اين رويکرد بسته به ميل و سليقه بازيگر دارد که در چه رسانه اي به کار بازيگري بپردازد و از طرف ديگر انتخاب هايي که از سوي کارگردانها انجام  مي شود در اين حوزه موثر است . در مورد خود من و حضورم بايد عنوان کنم که چون حوزه فعاليت بازيگريم بيشتر در بخش کمدي است و اغلب پيشنهاداتم به خصوص در سينما در باره فيلم هاي کمدي بوده است و متاسفانه کيفيت فيلم هاي کمدي در سينما خوب نيست واغلب آثار کيفيت ضعيف و نازلي دارند .

 

کمدي هاي خوب و متفاوتي از جنس ورود آقايان ممنوع هم در سينما ساخته مي شود که کيفيت خوبي دارند چقدر به اين مسئله اعتقاد داريد ؟

 فيلمي که اشاره کرديد فيلم خوب و حائز اهميتي است اما جريان غالب در سينماي کمدي توليد آثار بدون ارزش و ضعيف است و چند فيلم معدود خوب و استاندارد در اين چند ساله اخير در حوزه سينماي کمدي ساخته شده است .  بنابراين پيشنهاداتي که در سينما به من مي شد هيچ گونه جذابيتي برايم نداشت که آنها را قبول کنم .

 

ورزشي بودن مجموعه سه ، پنج ، دو چقدر بابت حضورتان در آن نقش داشت ؟

 ارتباط و شناخت زيادي از دنياي فوتبال ندارم  اما موضوع مجموعه جذاب و پر کشش بود و ورزش فوتبال ورزش پر مخاطب و پر طرفداري است  . اين موضع جذاب با ويژگي کمدي آميختگي خوبي پيدا کرده است و اغلب جوانها به صورت پيوسته اي اخبار مسابقات فوتبال را دنبال مي کنند . فوتبال  در عين روحيه شادابي که به جوانها مي دهد  در اقتصاد ، مسائل سياسي و اجتماعي هم فوق العاده تاثير گذار است  . در برخي از موارد هم ديده شده که پشت صحنه فوتبال چندان جالب و پاک نبوده است.

 

به نظر شما در سريال سه ، پنج ، دو به چه ميزان نگاه نقادي به وضعيت فوتبال انجام شده است ؟

 مسائل زيادي وجود دارد که چهره  فوتبال را نازيبا مي کند و تا حدي اين مسائل در قالب طنز در بخش هاي مختلف سريال مورد استفاده قرار گرفته است.

 

چقدر به وجود نقاط اشتراک ميان فوتبال و سينما اعتقاد داريد ؟

 در هر دوي اين عرصه ها مسئله شهرت و کسب در آمد و پول به شکل گسترده اي وجود دارد و فوتبال و بازيگري در سينما و تلويزيون  زير نگاه ريز بيانانه مردم جامعه قرار دارند و به همين دليل است که اغلب جوانها تلاش مي کنند يا بازيگر بشوند و يا فوتباليست .

 

آيا قبول داريد که  فرخ بيشتر جنبه هاي تيپيکال دارد تا يک شخصيت ؟

 بله اين تعريف را قبول دارم و به علت فضاي داستان فيلم نامه قرار نبود به ابعاد شخصيتي آدمهاي سريال زياد پرداخته شود . يک جاهايي در سريال قصه به عنوان يک عامل پيش برنده نقش مهم و کليدي دارد وبنابراين در متن سريال اين ويژگي وجود ندارد که به درونيات و دغدغه هاي کاراکترها پرداخته بشود . هسته اصلي متن سريال ورزش فوتبال و حواشي آن است . بنابراين طبيعي است که در بخشي آدمهاي سريال ويژگي هاي تيپ بودن را پيدا کنند .

 

 

چقدر در کار بازيگري نقش فرخ  از ويژگي هاي شخصي خودتان استفاده کرديد ؟

 قبل از شروع فيلمبرداري و خواندن متن توافقاتي با حسين سهيلي زاده در باره شماي کلي نقش فرخ پيدا کرديم  .مهم ترين ويژگي فرخ اين است که آدم باري بهر جهت ، بي خيال و سر خوشي است و علي رغم علاقه اي که به سينما دارد اما هيچ هدف جدي را در زندگيش دنبال نمي کند  . تمام تلاشش در جهت علاقه اش به سينما در اين حوزه محدود شده که برود و فيلم هاي غير قانوني را تکثير کند و بفروشد . بنابراين براي موفقيت و رسيدن به هدفي در زندگيش تلاشي نکرده است . فرخ در طول زمان سريال دست به هيچ اقدام جدي براي رسيدن به هدفش بر نمي دارد و فقط به منفعت لحظه اي درکارش فکر مي کند .

 

آيا فرخ آدم تنبل و تن پروري است ؟

بيشتر آدمي بي خيال بنظر مي رسد و طرح و برنامه بزرگ و جاه طلبانه اي در باره زندگيش در سرش ندارد

 

آيا دليل ناموفق بودن در زندگيش به خاطر همين بي خيالي او است ؟

با تعاريف مشخصي که از موفقعيت در اجتماع داريم فرخ آدم ناموفقي است .  تحصيلات ،  شغل و  چايگاه درست و حسابي اجتماعي ندارد . البته فرخ از نحو زندگيش احساس رضايت و راحتي دارد و چندان دنيا طلب و اهل حرص خوردن براي مال دنيا نيست .

 

 

چهارشنبه 12 مرداد 1390 - 12:53


*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری