شنبه 14 تير 1399 - 4:48
پر بازديدهاي اين گروه
  • موردي يافت نشد

گزارش

 

ريحانه فتحي ثاني

 

همايش «زيبايي چرا» در پژوهشكده باقرالعلوم (ع)

 

گزارش همايش زيبايي چرا به مناسبت روز عفاف و حجاب 

كميته بانوان سازمان تبليغات اسلامي با حمايت كليه روسا، مديران و كارشناسان اين سازمان  و به مناسبت روز حجاب و عفاف، اقدام به برگزاري همايش «زيبايي چرا؟» با سخنراني محمدجعفر غفراني و برپايي غرفه حجاب و عفاف كرد.

به گزارش روابط عمومي سازمان تبليغات اسلامي، غفراني در اين همايش با مطرح ساختن سوالاتي پيرامون زيبايي و اهميت رعايت حجاب و عفاف در جامعه اظهار داشت: در ابتدا بايد هر يك از ما بدانيم «از كجاييم؟ چرا از بهشت اخراج شده ايم؟ و اينجا كجاست؟»، در واقع دنيا مهد انسان هاست و بدترين حالت براي او به خواب رفتن است.

وي افزود: كسي كه به خواب برود نيازهاي حقيقي، توانايي، امكانات، دشمنان و خطراتش، وظايف و تكاليفش و... خود را نمي فهمد.

وي در ادامه اين همايش در پاسخ به  پرسش «بحران هويت چيست؟» گفت: بحران هويت عنواني است براي توصيف از خود بيگانگي و نارضايتي و فرار فرد از «نقش  و ماموريت و مسوليتي» كه نظام حكيمانه ي الهي او را براي آن آفريده و از او انتظار دارد. از اين رو  انسان بر مبناي نقش  و ماموريتش حسابرسي و بازخواست خواهد شد.

همچنين، غفاري در پايان به مباحثي همچون تعريف زيبايي و چگونه زيبا ديدن و اهميت پوشش پيرامون عفاف و حجاب پرداخت.

در اين راستا، برپايي غرفه فروش محصولات متين و فاخر حجاب و عفاف الگوي چادر، چادر نماز، انواع روسري براساس معيارهاي اسلامي، روسري براي کودکان، هدبند، ساق دست و حجاب كامل، بخش جانبي اين همايش  براي انجام هر چه بهتر اين فريضه الهي و ترويج فرهنگ حجاب و عفاف بود.

همچنين، حاضرين آمده به اين همايش با دريافت 450000ريال بن خريد «محصولات فاخر حجاب» از غرفه خريد اين محصولات كه در سازمان تبليغات اسلامي برپا شده بود، اقدام به خريد كردند.

اين همايش در پژوهشكده باقرالعلوم(ع)  با حمايت كليه روسا، مديران و كارشناسان سازمان تبليغات اسلامي و با هدف نهادينه کردن فرهنگ حجاب در جامعه اسلامي با استفاده از مفاهيم اخلاقي و آموزهاي اسلامي و ارزش‌هاي انساني، برگزار شد.

گفتني است، اين نمايشگاه باتوجه به رسالت سازمان تبليغات اسلامي در راستاي اين مهم، 22 ماه جاري همزمان با روز جوان برپا شده و تا 27 تير جاري نيز ادامه خواهد داشت.

 

دوشنبه 27 تير 1390 - 11:51


*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری