شنبه 10 خرداد 1399 - 2:58
پر بازديدهاي اين گروه
  • موردي يافت نشد

كتاب

 

ريحانه فتحي ثاني

 

بشري 95 منتشر شد

 

 

نود و پنجمين شماره ازماهنامه سازمان تبليغات اسلامي ويژه خرداد جاري با طليعه اي درباره جهاد اقتصادي و سرمايه انساني، منتشر شده است.

به گزارش روابط عمومي سازمان تبليغات اسلامي، مديركل دفتر برنامه ريزي و توسعه آموزش عالي، داوود ميزايي مقدم؛ در بخش آغازين نشريه با عنوان «جهاد اقتصادي و سرمايه انساني»، آورده است:

«در مباحث  اقتصادي يكي از عناصر مهم «سرمايه انساني» است. سرمايه انساني عبارت است از مجموعه  دانش  و مهرات هاي جمع شده در نيروي انساني يك سازمان، سرمايه انساني مستلزم سرمايه گذاري  روي منابع انساني جهت افزايش بازدهي آنهاست. از آنجا كه اين نوع هزينه ها  با هدف  بهره برداري  در آينده انجام مي گيرد، لذا آن را «سرمايه گذاري در منابع انساني» نيز مي خوانند.»

در ادامه اين نشريه از آيت الله محمدعلي تسخيري، مشاور فرهنگي مقام معظم رهبري در امور جهان اسلام؛ با عنوان رستاخيز فرهنگي در زمينه تبليغات، مي خوانيم:

«تبليغات بيگانه – اگر اجازه بدهيد، نظر به ماهيت و انگيزه هي حقيقي موجود در آ» كه براي فوران ددمنشي  و مادي گرايي بسنده است، آن را به نام تبليغات استكبار جهاني بناميم – اين تبليغات مسير جداي فرهنگ از عقايد و ادراك هاي اصيل، از دوره هاي  جهل و جريانات سطحي و خالي از روح اسلامي كه بر جاذب هاي چزيي را بزرگ كرده  و محور اصلي ستيزه ها  و برخورد عقايد  قرار داده است. اين تبليغات سپس به خاموش سازي اصول اصلاحات  اسلامي بزرگ پرداخته وميدان اجتماعي  را براي اصولي كه مدعي عدالت و اصلاح هستند و در واقع مخالف با آن وا مي گذارد.»

بخش دين و انديشه بشري در گفت و گو با آيت الله عباسعلي سليماني، نماينده ولي فقيه در استان سيستان و بلوچستان؛ با عنوان «سازمان تبليغات سدي در برابر تبليغات غير اسلامي و ضد اسلامي است» آورده است:

«جامعه اسلامي بيشتر روي نزديكي مذاهب اسلامي متمركز  است، ولي قرآن كريم فراتر از اين نزديكي بين موحدين را هم مطرح كرده است. در جايي كه انديشه توحيد  در مخاطره است. در اديان  مختلف  از جمله مسيحيت و يهوديت، تفكر وحدت  وجود دارد. اگر با اهل كتاب  با زبان دين  صحبت بشود قطعا افراد منصف  و حقيقت جو  فراوان به  سمت مشتركات  ديني مي آيند.»

در تازه ترين شماره بشري، مطالب ذيل مصرح شده است:

«طليعه: سرمقاله(جهاد اقتصادي و سرمايه انساني)؛ مديريت ديني: گفگو با محمد قره شيخلو(رييس سازمان دالقرآن الكريم سازمان تبليغات اسلامي)، رستاخيز فرهنگي  در زمينه تبليغات (قسمت اول)، دكترين مهدويت(گذشته، حال و آينده)، اسلام؛ دين رحمت ، محبت و برادري و نسجام اسلامي؛مهم ترين دغدغه پيشوايان ديني؛ فرهنگ: منويت و عفاف (بررسي حجاب و عفاف در اسلام)؛ دين و انديشه: سازمان تبليغات سدي در برابر تبليغات غير اسلامي و ضد اسلامي هست، لذا عبادت(قسمت پاياني)، تقوا، بيداري اسلامي و نيازهاي فكري معاصر آن، دردشناسي نسل جوان از ديدگاه استادمطهري(ره) و جواد الائمه(ع)؛ تبسم رحمت معبود بر خلايق؛ ادب و هنر: فيلمي عظيم براساس آيات و روايات اسلامي(نگاهي به فيلم ملك سليمان به مناسبت ورود به شبكه ويدئويي كشور)، كتابشناسي: مذهب اهل عشق و شرح وصال.»

گفتني است، نود و پنجمين شماره ازماهنامه سازمان تبليغات اسلامي ويژه خرداد جاري با طليعه اي درباره جهاد اقتصادي و سرمايه انساني، منتشر شده است.

 

 

دوشنبه 20 تير 1390 - 11:55


*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری