جمعه 9 خرداد 1399 - 11:43
پر بازديدهاي اين گروه
  • موردي يافت نشد

گزارش

 

نيما نوربخش

 

پرچم فرهنگ در دستان ولايت

 

گزارشي از سخنان دکتر قاليباف در مراسم پانزدهمين سالگرد تاسيس سازمان فرهنگي هنري شهرداري تهران


 شهردار تهران با بيان اينکه در مورد مسائل فرهنگي هم اکنون دو جبهه در مقابل يکديگر قرار دارند، که يکي از آنها جبهه انقلاب است و ديگري جبهه معارض با باورها و ارزش هاي انقلاب اسلامي، اظهار کرد : اگر بر اين باوريم که استقلال هر کشوري، در گروي استقلال فرهنگي آن است ، بايد جنس کار فرهنگي را از جنس جبهه و فرهنگ دفاع مقدس بدانيم که از فرهنگ جهادي نشات مي گيرد.

به گزارش خبرنگار “تهران سما” دکتر محمد باقر قاليباف در مراسم پانزدهمين سالگرد تاسيس سازمان فرهنگي هنري شهرداري تهران با تاکيد بر اينکه کار فرهنگي در جبهه فرهنگي صورت مي گيرد که اين مهم با تاسيس سازماني آرايش يافته به نحو مطلوب ايجاد مي شود، خاطرنشان کرد : همه کارها در يک مديريت مناسب و نشات گرفته از فرهنگ جهادي صف آرايي شده و به نتيجه مطلوب مي رسد.

شهردار تهران با اشاره به اينکه معارضان انقلاب و مخالفان فرهنگ اسلامي نيز براي خود جبهه هايي تشکيل داده اند، گفت: اولين نکته اين است که بايد متوجه شويم در يک جبهه فرهنگي قرار داريم و جنس کار در حوزه فرهنگي با جنس کار در حوزه مديريتي متفاوت است ، چرا که رئيس بودن، فرمانده بودن و مدير بودن با يکديگر فرق داشته و جنس کار فرهنگي از جنس فرماندهي است .

وي افزود : بايد سازمان فرهنگي ، هنري و معاونت فرهنگي ، اجتماعي با يک ضرباهنگ مشترک به اجراي برنامه هاي فرهنگي در سطح شهر پرداخته و با مشارکت يکديگر به شکل هماهنگ برنامه هاي خود را اجرا کنند.

شهردار تهران با تاکيد بر اينکه هماهنگي ها در جبهه انقلاب با يک برنامه مدون امکان پذير است، عنوان کرد: معتقدم صاحب اصلي هر فعاليت فرهنگي در حوزه استراتژيک و نگاه کلي به آينده براي تعيين سياست هاي کلان و اجراي آن ها ولي فقيه است و در همين راستا جبهه انقلاب در عرصه فرهنگ بايد تحت يک فرماندهي با يک ضرباهنگ به فعاليت بپردازد.

وي در ادامه تصريح کرد: زمانيکه استقلال يک کشور در گرو استقلال فرهنگي آن است ، بر اين باوريم که فرماندهي در حوزه فرهنگي نيز در کشور ما از فرماندهي قوا در طولاني مدت مهم تر است .

شهردار تهران اضافه کرد : ما در جبهه انقلاب قرار داريم و بايد ضرباهنگي مطلوب فراهم سازيم که تمام بخش ها و گروه مشترکا حول يک هدف واحد به فعاليت بپردازند تا در عرصه فرهنگي به موفقيت هاي مناسب دست يابيم.

قاليباف با بيان اينکه در اجراي کارهاي فرهنگي بايد تقسيم کار صورت گيرد، عنوان کرد: من بارها تاکيد کردم که سازمان فرهنگي هنري شهرداري بايد در کنار معاونت فرهنگي اجتماعي به اجراي اقدامات فرهنگي در سطح شهر پرداخته و با يکديگر تعامل و همکاري مطلوب را به وجود آورند و در اين راستا سازمان فرهنگي هنري اقدامات فرهنگي را با رويکرد هنري و معاونت فرهنگي اجتماعي نيز اقدامات فرهنگي خود را با رويکرد اجتماعي به انجام رسانند.

وي افزود : بنابراين اين دو سازمان در سطح استراتژيک و سياست هاي کلان بايد از هماهنگي هاي لازم برخوردار باشند، و تمام سازمان ها و مراکز فرهنگي در سطح جامعه نيز با يک هدف مشترک همکاري هاي لازم را با شهرداري به عمل آورده و همه با هم براي دستيابي به استقلال فرهنگي کشورمان در تمام جوانب بکوشيم.

شهردار تهران در بخش ديگري از سخنانش با اشاره به اينکه اگر من کاري براي سازمان فرهنگي هنري شهرداري تهران به انجام مي رسانم، قطعا و يقينا اين کار را با تمام وجودم انجام مي دهم، افزود: معتقدم سازمان فرهنگي هنري شهرداري تهران نيز بايد رسالت خود را در جبهه فرهنگي براي شهروندان به درستي ايفا کند و من نيز آن را حمايت مي کنم.

شهردار تهران اضافه کرد: ما امروز زماني که عنوان مي کنيم در جبهه انقلاب قرار داريم، يعني سليقه شخصي در آن ارزشي ندارد و پرچم فرهنگي اين جبهه در دست ولايت فقيه است تا با رهنمودهاي او استقلال و عزت کشور همواره باقي بماند.

وي از کارکنان سازمان فرهنگي هنري شهرداري که در مراسم حضور داشتند خواست تا با دلدادگي به خدا و به همراه داشتن فرهنگ جهادي و باور انقلابي همواره در مسير سنت هاي الهي گام برداشته تا وعده الهي محقق شود و با رفع مشکلات، جامعه به سمت پيشرفت حرکت کند.

قاليباف با اشاره به سختي هايي که در دوران انقلاب کشيديم و حتي مقام معظم رهبري نيز اين سختي ها را تحمل کردند و همواره با دلسوزي و دادن رهنمودهاي ارزشمند خود، انقلاب اسلامي را به نحو مطلوب حفظ کردند، گفت: هر چند در عرصه فرهنگ هنوز با نارسايي هايي روبه رو هستيم اما بايد تلاش کنيم تا اقدامات فرهنگي به شکل مناسب در سطح شهر صورت گيرد، چرا که تهران الگويي براي ساير شهرها است.

شهردار تهران افزود : تمام تلاش مجموعه مديريت شهري اين است که اقدامات فرهنگي و اقتصادي در الويت برنامه هاي قرار گيرد.

 

سه‌شنبه 14 تير 1390 - 8:43


*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری