سه‌شنبه 6 خرداد 1399 - 18:28
پر بازديدهاي اين گروه
  • موردي يافت نشد

گزارش

 

سازمان تبليغات اسلامي

 

تدوين سياست‌هاي استراتژيک حوزه در دهه چهارم انقلاب

 

نشست رسانه اي رييس حوزه هنري 

محسن مومني شريف در نخستين نشست مطبوعاتي در سال 90 گفت: حوزه هنري به عموم مردم و مخصوصاً جوانان متدين جرأت ورود به ساحت هنر و تجربه فعاليت هنري را داد و به اين وسيله هنر را از سيطره عده اي خاص بيرون آورد و آن را مردمي کرد. البته همه اين ها به برکت و هنر انقلاب اسلامي بود که تحولي عميق در همه مفاهيم ايجاد کرد و از جمله به هنر متعهدانه تقدس بخشيد.

به گزارش روابط عمومي سازمان تبليغات اسلامي به نقل از پايگاه خبري حوزه هنري ، محسن مومني شريف در نخستين نشست رسانه‌اي در سال 90 که در محل موزه هنر انقلاب اسلامي در حوزه هنري برگزار شد، در بيان شرايط تاسيس حوزه هنري در سال‌هاي آغازين انقلاب اسلامي گفت:با اندکي اغماض مي توان گفت حوزه هنري بعد ازشوراي انقلاب  دومين نهادي است که در آستانه انقلاب تأسيس شد. در آبان 57 در روزنامه اطلاعات تشکيلاتي هنري اعلام موجوديت کرد که توسط بعضي رهبران انقلاب مانند حضرت آيت الله خامنه اي و دکتر محمدجواد باهنر و نيز هنرمنداني مانند دکتر طاهره صفارزاده و موسوي گرمارودي و عده اي ديگر تشکيل يافته بود. چند ماه بعد از پيروزي نهضت همين تشکيلات پايه و اساس حوزه انديشه و هنر اسلامي شد که اکنون عده اي از هنرمندان جوان تجسمي هم که در آن ايام در حسينيه ارشاد نمايشگاه داشتند، به آن پيوسته بودند. اين تشکيلات چند سال بعد با تأسيس سازمان تبليغات اسلامي تابع آن قرار گرفت و به نام حوزه هنري سازمان تبليغات اسلامي شهرت يافت.

مومني تاکيد کرد:قطعاً حوزه هنري با تمام فراز و نشيب هايش از ثمرات و تجارب مثبت و ارزشمند انقلاب اسلامي است. اين سازمان در طول عمر سي و سه ساله اش خدمات ارزشمندي انجام داده است که شايد مهمترين آن آشتي دادن هنر و جامعه مذهبي و ديني بود. هنر پيش از انقلاب در نگاه مردم مسلمان ايران، هنري خوشنام نبود. سينما که در آن دوران نماد فساد و  فحشا بود، در حوزه هنري ماهيت ديني يافت و فيلمهاي ساخته شده حوزه به مساجد راه يافتند و مورد استقبال و تشويق مردم قرار گرفتند.

رييس حوزه هنري همچنين گفت: حوزه هنري، هنر را از مسائل پيش پا افتاده شخصي و نفساني ارتقا داد و آن  را به ميان جامعه آورد تا بيانگر آلام و آرمان‌هاي عموم مردم باشد و مفاهيم والاي ديني و انساني را موضوع کار خود قرار دهد.

 او افزود:حوزه هنري به عموم مردم و مخصوصاً جوانان متدين جرئت ورود به ساحت هنر و تجربه فعاليت هنري را داد و به اين وسيله هنر را از سيطره عده اي خاص بيرون آورد و آن را مردمي کرد. البته همه اين ها به برکت و هنر انقلاب اسلامي بود که تحولي عميق در همه مفاهيم ايجاد کرد و از جمله به هنر متعهدانه تقدس بخشيد.

مومني تصريح کرد:براي همين حوزه هنري هميشه تحت تأثير مسائل روز بوده است و هنرمند حوزه هنري نمي تواند در لاک خود فرو رود و نسبت به دنياي بيرون بي اعتنا باشد.  حال که در آغاز دهه چهارم انقلاب، يعني دهه عدالت و پيشرفت قرار داريم، حوزه مسؤوليتي مضاعف بر دوش دارد بنابر اين، از آغاز کار مديريت جديد، باز مهندسي حوزه هنري متناسب با  دهه چهارم، در دستور کار همکاران قرار گرفته است. يک سال پيش بنده در مراسم معارفه خود، با درکي که به عنوان يک فرد معمولي از مسائل بين المللي داشتم، بعضي مشخصه هاي اين دهه را پيش بيني کردم که از آن جمله بود تقابل همه جانبه ارزش‌هاي اسلام ناب و فرهنگ و تمدن غرب. به طور مشخص از نضج گرفتن بيداري اسلامي سخن به ميان آمد و امروز خوشبختانه سرعت نهضت و پيروزيهايش بسيار بيشتر از آن بوده است که به اذهان مي رسيد.

او تاکيد کرد: اگر سير اين مبارزات منجر به ايجاد تمدن بزرگ اسلامي بر پايه آرمانهاي انقلاب اسلامي باشد- که عده اي از متفکرين معتقدند چنين خواهد شد – طبعاً انديشمندان و هنرمندان متعهد وظيفه اي مضاعف خواهند داشت و به جبران کوتاهي هاي گذشته بايد تلاشي بيشتر کنند. ما احساس مي کنيم ادبيات و هنر انقلاب اسلامي در يک موقعيت استثنايي قرار گرفته است و هيچ وقت اين گونه در داخل وخارج از اين مقدار اقبال برخوردار نبوده است. هنرمندان ما بايد اين فرصت را قدر بدانند.

مومني شريف ادامه داد:حوزه هنري به عنوان، تشکيلاتي که به فرموده رهبري معظم انقلاب، به عنوان يک پايگاه هميشه حزب اللهي بايد در کار نفوذ ارزشها و معارف ديني در بدنه هنر از همه جلوتر باشد، لازم است  با درک شرايط جديد، افق ديد خود را فراتر از اين که هست، ترسيم کند. بر همين اساس اکنون چشم انداز حوزه و سياستهاي استراتژيک آن در دهه چهارم در حال تدوين است که إن شاءالله بعد از نهايي شدن و تأييد مقام معظم رهبري به عنوان يک سند لازم الاجرا منتشر خواهد شد.

او همچنين با بيان اين که با مطالعه اوضاع و زمانه پيش رو و انتظاراتي که از ما وجود دارد و نيز با توجه به توانايي ها بالفعل و بالقوه حوزه، تمام برنامه ريزي‌هاي ما براي حوزه هنري متناسب با دهه چهارم، با توجه به چهار (بايد) مشخصه زير انجام گرفته است و مي گيرد ، برنامه ريزي ها را متمرکز بر چهار مولفه دانست و گفت:

1.      حوزه هنري به عنوان کانون جبهه ادبيات و هنر انقلاب اسلامي وظيفه توليد فکر، پرورش نيرو، توليد اثر هنري و توزيع آن را خواهد داشت.

2.      حوزه هنري با گفتمان انقلاب اسلامي، بايد در ادبيات و هنر کشور جريان  ساز باشد.

3.      حوزه هنري بايد شأن مرجعيت هنري در هنر متعهد داشته باشد.

4.      حوزه هنري بايد نقش مؤثر منطقه اي و  بين المللي داشته باشد.

 اوبا توجه به اين بايدها، بعضي از اقدامات انجام شده در يک سال اخير را اعلام  وابراز اميدواري کرد شرح فعاليت‌ها از سوي معاونان در نشست‌هاي ديگر اعلام شود.

مومني به برخي اصلاحات در حوزه هنري اشاره کرد و گفت:

- اولويت در حوزه هنري تربيت و پرورش هنرمند انقلابي و توليد اثر هنري است. لذا بقيه بخشهاي حوزه بايد با اين هدف تعريف شوند. از انتقاداتي که در سالهاي اخير به حوزه شده است و مدام در مطبوعات تکرار شده، غلبه کارمندان به هنرمندان است. اولاً، اين ايراد تا حدي وارد است اما در عدد و ارقام آن مبالغه مي شود. ثانياً، اين حاصل سالهاي اخير نيست بلکه محصول دهه هفتاد  است که حوزه هنري توسعه يافت . اما چون در سال‌هاي اخير با آماده شدن ساختمان مرکزي، بيشتر ساختمان‌هاي فرعي تعطيل شدند و همه نيروها در ساختمان مرکزي استقرار يافتند، اين جمعيت به چشم آمد!

با اين همه، براي چابک سازي بخش اداري حوزه، سال گذشته گام مهمي برداشته شد و با اطلاع رساني خوبي که صورت گرفت، بيش از صد و  پنجاه نفر از همکاران بازخريد شدند.

او افزود:ادغام بخش هاي پژوهشي و آموزشي حوزه و تشکيل معاونت پژوهش و آموزش از ديگر اقدامات ضروري بود. زيرا اين دو لازم و ملزوم هم‌اند بخش آموزش ما بدون پشتوانه پژوهشي نمي تواند نيروي مناسب ما را پروش دهد.

 مومني  از اساسي ترين مشکلات پيش روي دانشکده هاي هنري، آموزشگاه ها و هنرستان ها را فقدان متن مناسب بومي مبتني بر هنر اين مرز و بوم دانست و گفت: تقريباً تمامي متون آموزشي ما ترجمه متون غربي است. بنابراين حوزه هنري که مدعي هنر و ادبيات اسلامي است، بايد متون آموزشي خودش را از منابع اسلامي و کهن تأمين کند. يکي از وظايف همکاران ما در پژوهشکده حوزه همين است.

او افزود:مرکز آموزش هنر اسلامي از تأسيسات معاونت پژوهش و آموزش است. اين مرکز با توجه به رويکرد جديد حوزه در آموزش، نيروهاي علاقه‌مند و مناسب هنر ديني را شناسايي و جذب مي کند و به آموزششان مي پردازد. تاکنون دو دوره آموزش در رشته هاي فيلمنامه نويسي، انيميشن، تاريخ سينما برگزار کرده است. تشکيل انجمن هاي هنري سينما، بازي رايانه اي، انيميش و هنرهاي تجسمي از ديگر کارهاي انجام گرفته در اين معاونت است.

رييس حوزه هنري تاکيد کرد:البته معاونت پژوهش و آموزش، به اغلب استانها استادان برجسته عظيم الشأن معتقد به هنر انقلاب و اسلام را فرستاده است. تشکيل دفتر فرهنگي، فعال کردن دوباره دفتر مطالعات هنر ديني و برگزاري سلسله نشست هايي با موضوعات انديشه و هنر از جمله فعاليتهاي اين دفتراست که با توجه به فراهم شدن مقدمات کار، ان شاءالله به زودي کرسي هاي آزاد انديشي در مسائل مختلف مربوط به جامعه هنري و علاقمندان هنر در حوزه برگزار خواهد شد.

مومني همچنين راه اندازي معاونت هنري با اولويت دادن به توليد و تولي امور توليد در مراکز مختلف حوزه هنري را يکي ديگر از اولويت هاي حوزه هنري دانست و اضافه کرد:

لازم بود توليد آثار هنري در حوزه سرعت پيدا کند و نيز بين مراکز خلق اثر هنري در حوزه هماهنگي در موضوعات و جهت گيري ها باشد. بنابراين اين معاونت که از قديم در چارت سازماني حوزه بود، راه اندازي و فعال شد که خوشبختانه موجد اقدامات مهمي شده است و باعث شده کارها روان‌تر انجام شود. ايجاد دبيرخانه شوراي توليد از جمله اين کارهاست. در اين شورا که هر هفته به طور منظم با حضور صاحب نظران و مديران دفاتر هنري برگزار مي شود، طراحي، برنامه ريزي توليد و نظارت بر روند اجراي برنامه هاي مصوب صورت مي پذيرد.

تدوين برنامه هاي پنج ساله مراکز هنري حوزه از کارهاي اين شوراست.

رييس حوزه هنري راه اندازي مجدد سازمان توسعه سينمايي سوره ( به جاي معاونت سينمايي) را از ديگر اقدامات حوزه هنري ياد کرد وافزود:

به علت جدايي تشکيلات بخش سينمايي حوزه هنري از ديگر بخش‌هاي هنري حوزه، معمولاً خروجي آن با ديگر آثار حوزه متفاوت بوده است که گاهي سهل انگاري در آثار توليدي آنجا باعث شده، تمام دست آوردهاي بخش هاي ديگر تحت الشعاع آن قرار گيرد.

او تاکيد کرد: در مديريت جديد با استفاده از امکان سازمان سينمايي سوره که از قديم طراحي شده بود، زمينه هماهنگي بخش سينمايي حوزه با ديگر بخش ها فراهم شده است.

به گفته مومني شريف تشکيل کانون تفکر يکي ديگر از مواردي‌ست که مديريت حوزه هنري بر آن تاکيد ورزيده است:

اين کانون به عنوان يک بخش کاملاً مستقل از حوزه اجرا، با عضويت کارشناسان خوش فکر و جوانان که بيشتر آنان فارغ التحصيلان رشته هاي هنري، فني و مهندسي هستند تشکيل شده و در زير مجموعه خود کارگروه هاي تخصصي را ايجاد کرده است.

او همچنين به تأسيس خانه آرمانشهر براي فعاليت‌هاي معماري اشاره کرد و گفت:

در ميان هنرهاي موجود معماري نقشي ويژه در زندگي مردم دارد. از سوي ديگر با توجه به کوتاهي هايي که در اين بخش از هنر افتخارآميز کشورمان شده است، دفتر معماري حوزه هنري با عنوان آرمانشهر با بهره گيري از حضور کارشناسان برجسته و با هدف تعريف مشخصات و مؤلفه هاي معماري عصر انقلاب اسلامي تشکيل شده است.

 

 

 

تأسيس مرکز آفرينش‌هاي ادبي و هنري کودکان و نوجوانان از ديگر مواردي‌ست که حوزه هنري بر آن اهتمام ورزيده.مومني در اين باره گفت:

اين دفتر تازه تأسيس و استراتژيک که به زودي مديريش معرفي خواهد شد، پيش از هر چيز پاسخي است به درخواست‌ها و گلايه هاي اولياي مخاطب حوزه که خواهان آثاري با مضامين انقلاب اسلامي براي فرزندشان از سوي حوزه هنري بودند. از سوي ديگر،چون اعتقاد داريم ذائقه سازي بر مخاطبان آثار متعهد انقلاب اسلامي بايد از سنين پايين صورت گيرد، اين دفتر نيز تأسيس شد. البته به عنوان يک ستاد هماهنگ کننده ، بدون تحمل سازمان اداري گسترده، بلکه با استفاده از ظرفيت محتوايي مراکز هنري موجود، اقدام به برنامه ريزي، توليد اثر مي کند. 

اوتأسيس دفتر مجامع و امور جشنواره ها را نيز يکي ديگر اولويت ها بر شمرد و يادآور شد:

در سال گذشته 11 جشنواره در سطح ملي در حوزه هنري برگزار شده است و همچنين کمتر روزي است که در محوطه حوزه برنامه اي با موضوعات نقد و ... برگزار نشود. براي ساماندهي جشنواره ها و برنامه هاي از اين دست که توان و نيرو قابل اعتننايي را  از مراکز توليدي مي گرفت و نيز براي توسعه ارتباط هنرمندان با مخاطبانشان، و توسعه برنامه هاي محفلي اين دفتر تشکيل شد. او همچنين يادآوري کرد:برگزاري دو برنامه عصر سوره به مناسب هفته دفاع مقدس و اربعين از فعاليت هاي قابل توجه اين دفتر در سال گذشته بود. در اين دو برنامه ده ها هزار نفر از آثار هنرمندان حوزه هنري در موضوعات ياد شده استفاده کردند و همچنين بييش از سيصد نفر از هنرمندان حوزه در اين برنامه ها شرکت داشتند.

به گفته رييس حوزه، ارتباط مستقيم با مردم از سياست‌هاي استراتژيک حوزه هنري در اين دوره است. 

مومني در بخش ديگري از سخنانش به ارائه گزارشي از فعاليت‌هاي انجام شده در سال گذشته پرداخت و اين فعاليت ها را طبقه بندي کرد:

مرکز آفرينشهاي ادبي:

توليد  36 کتاب در قالبهاي رمان، داستان و شعر و پژوهش ادبي و زندگينامه و برگزاري سومين جشنواره داستان انقلاب اسلامي. انتشار جلد ششم رمان چهارده جلدي جاده جنگ

دفتر ادبيات و هنر بيداري :

برگزاري جشنواره ادبي باران غدير با حضور شاعران مسيحي لبنان ، برگزاري همايش هنرمندان با مردم مظلوم بحرين با نام بحر بيداري

از برنامه هاي سال آينده مرکز آفرينشهاي ادبي:

راه اندازي دوباره نشريات شعر و ادبيات داستاني

مرکز مطالعات و تحقيقات فرهنگ و ادب پايداري

اين مرکز شامل دو دفتر خوشنام ادبيات و هنر مقاومت و انقلاب اسلامي است، در طي يک سال گذشته 49 کتاب با موضوعات دفاع مقدس و انقلاب اسلامي در گونه هاي خاطره، پژوهش و دايرة المعارف تهيه و تأليف کرده است که بعضي از آنها شأن مرجعيت براي اهالي آن رشته را دارند.  علاوه بر اين واحد پژوهش اين مرکز، در راهنمايي رساله هاي دانشجويي با موضوعات ياد شده و نيز راه اندازي رشته ادبيات دفاع مقدس و تهيه متون درسي براي آن در بعضي دانشگاه ها نقش مؤثر دارد.

اهم برنامه هاي اين مرکز در سال 90:

- توجه به خاطرات خلبانان در هشت سال دفاع مقدس

- تدوين تاريخ انقلاب اسلامي و انتشارات خاطرات سيد احمد خميني

مرکز هنرهاي نمايشي:

سياست ما اجراي نمايش هاي ملهم از تجارب نمايشي سنتي خودمان مخصوصا در تعزيه به عنوان يک هنر نمايشي  ديني کاملاً ايراني است و نيز توجه و يژه به تئاتر کودک است. لذا بر اين اساس دو دفتر مطالعات نمايشي و تئاتر کودک  در مرکز هنرهاي نمايشي تأسيس شد.

اجراي 16 نمايش و نيز برگزاري جشنواره تئاتر ماه از ديگر کارهاي اين مرکز است.

مهمترين برنامه اين مرکز در سال 90:

شناسايي و حمايت از بيش از سي گروه تئاتر جوان در کشور

- مرکز هنرهاي تجسمي

سياست ما ورود هنرهاي تجسمي به زندگي مردم و کوچه و بازار است. طبيعي است اگر هنرمندان انقلاب در اين زمينه کوتاهي کنند، ديگران با گرايشات خود چنين خلأي را پر مي کنند بنابر اين ما ديگر حق اعتراض نداريم. به گمان امروز مديران شهري آمادگي همکاري با حوزه در اين امور دارند. با اين ديدگاه ، مرکز هنرهاي تجسمي حوزه هنري يکي از پرکارترين سالهاي خود را گذراند. اين مرکز علاوه بر برگزاري 27 نمايشگاه در تهران و شهرستانها ونيز برگزاري جشنواره جوان، با تعامل با شهرداريهاي کشور و مخصوصاً شهرداري تهران، موفق شد برخي از آثار هنرمندان را به سطح شهر ببرد. طراحي و ساخت سرديس عده اي از سرداران شهيد در پارک ولايت و إن شاءالله طراحي نماد مناسب براي ميدان انقلاب تهران، بخشي از اين همکاري‌هاست.

- مرکز موسيقي:

در سنت ايراني، موسيقي بخشي از زندگي مردم است و بر خلاف موسيقي مخرب وارداتي موسيقي ايراني محملي براي بيان اعتقادات ديني، زنده نگهداشتن ياد قهرمانان و به تحرک واداشتن مردم براي سازندگي و کار و تلاش و الهام بخشيدن براي رسيدن به قله هاي سرافرازي است. حوزه هنري، مي کوشد با الگوي سازي از طريق توليد آثار ارزشي از ميراث موسيقي نجيب پاسداري کند.

برگزاري جشنواره هاي کار آوا در گراميداشت موسيقي کار و نيز توليد 68 ساعت اثر موسيقايي و برگزاري 33 شب اجراي صحنه اي تنها بخشي از کارهاي اين مرکز در سال گذشته است. إن شاءالله در سال آينده علاوه بر سرودهاي حماسي و قطعات ايران 1404، رديف موسيقي مقامي ايران با روايت استاد محسن نفر منتشر خواهد شد.

ان شاءالله در اين سال جشنواره موسيقي حماسي با موضوع توليد سرودهايي در بزرگداشتن قهرمانان شهيد استانها برگزار خواهد شد.

انيميشن

هر چند مرکز مطالعات فيلم انيميشن اين روزها با سريال موفق شکرستان شناخته شده، اما در حال حاضر، چند پروژه بزرگ ديگر نيز در اين مرکز در حال ساختمان است. از جمله اين پروژه ها مجموعه۵۲ قسمتي تاريخ معاصر است. همچنين در سالي که گذشت، پروژه زندگي فرماندهان بزرگ دفاع مقدس مقدمات اوليه ساختمان را طي کرد.

استان ها

ابلاغ آيين نامه بودجه مراکز استاني با تاکيد بر پنج موضوع اصلي در فعاليت هاي حوزه هنري توجه ويژه به ادبيات پايداري  و انقلاب اسلامي( امسال آثار خوبي از استان ها در اين زمينه منتشر مي شود: پايي که جا ماند، نورالدين پسر ايران...) اتخاذ سياست توليد محوري به جاي فعاليت محوري تدارک جشنواره توليدات استاني

طبعاً براي درخشش فعاليت مراکز استاني، نيازمند همدلي و همکاري استانداران محترم هستيم.که البته تاکنون هم همکاري هاي موثري با بسياري از استانداران محترم داشته ايم.

طنز

دفتر طنز حوزه هنري چه در بخش محافل، از جمله برنامه در حلفه رندان و چه در حوزه توليد کتاب، از دفاتر پرمخاطب است. در برنامه امسال اين دفتر، مشارکت در توليد فيلمنامه سريال ها و فليم هاي طنز با سازمان سينمايي سوره قرار گرفته است. کتاب هاي جديد دفتر هم در مراحل چاپ هستند.

خانه عکاسان ايران

برگزاري 15نمايشگاه با موضوع انقلاب و دفاع مقدس و بيداري اسلامي و حجاب و عفاف از کارهاي مهم اين مرکز در سال گذشته بوده و امسال تقويت فعاليت هاي توليدي و نمايشگاهي در دستور کار است. ديگر اين که خانه عکاسان در سال گذشته به مناسبت دهه فجر تعدادي نمايشگاه براي سفارتخانه ها و رايزاني ها ايران در کشورهاي مختلف تدارک ديد که ان شاءالله امسال اين همکاري در معرفي ايران امروز ادامه خواهد داشت. مجموعه چهار جلدي عکس انقلاب که امسال منتشر شد، از دستاوردهاي نمايشگاهي خانه عکاسان بوده است.

سينما

سينما و تلويزيون از مهمترين سرفصل هاي فعاليتي حوزه در مديريت جديد است. توجه به شان تاليفي سينما و تاکيد بر استفاده از متون توليدي حوزه هنري در زمينه ادبيات انقلاب و دفاع مقدس، توليد سريال تلويزيوني، توجه جدي به حوزه مهم فيلم مستند و کوتاه و سازماندهي سينماهاي حوزه در سطح کشور که بيش از سي درصد سينماهاي کشور را تشکيل مي دهند.

 

با توجه به اين سياست در سال گذشته چهار فيلم سينمايي توليد شد که بيانگر نگاه جديد در سينماي ايران بود. فيلم يه حبه قند با نگاه به زندگي ايراني و سنت هاي ارزشمند آن، فيلمهاي سيب و سلما و پرنده باز با نگاه به اخلاق و رزق حلال و نيز فيلم پروانگي ساخته آقاي قاسم جعفري با نگاه به روشنفکري ايراني ساخته شدند و علاوه بر اين در بخش مستند و فيلم کوتاه هم کارهاي ارزشمندي توليد شد از آن جمله است مجموعه يار ديدني با موضوع زندگي و سيره امام خميني ره. ان شاءالله امسال در اين بخش، توليدات خوبي خواهيم داشت که از آن جمله است فيلم سينمايي چمران توسط آقاي ابراهيم حاتمي کيا که مذاکرات در باره ساخت آن در حال انجام است. و نيز سريال دا به تهيه کنندگي آقاي منوچهر محمدي و براي ساختن فيلم سينمايي بر اساس کتابهاي "حرمان هور" و " شنام" در حال مذاکره با دو تن از کارگردانان نام آشنا هستيم.  در حوزه مستند نيز مجموعه هشت قسمتي با نگاهي به مهمترين حوادث بعد از انقلاب با تأکيد بر نقش رهبر معظم انقلاب در آنها در حال ساخت است که نيمي از پروژه به انجام رسيده است.

انتشارات

انتشارات حوزه هنري که با نام سوره مهر فعاليت مي کند، توانسته با برنامه ريزي و تلاش و فعاليت حرفه اي، سهمي قابل توجه از مطالعه ادبيات انقلاب و دفاع مقدس را به خود اختصاص دهد و از ناشران جريان ساز کشور باشد. اين انتشارات هم اکنون با بيش از شصت نمايندگي و بيش از بيست شعبه در سراسر کشور، به امر توسعه کتابخواني و انتشار آرمان هاي امام و انقلاب کمکي درخور نمايد.

 

 

 

دوشنبه 23 خرداد 1390 - 10:46


*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری