جمعه 9 خرداد 1399 - 11:25
پر بازديدهاي اين گروه
  • موردي يافت نشد

كتاب

 

ريحانه فتحي ثاني

 

رخداد منتشر شد

 

 پنجاه و نهمين و شصتمين شماره از نشريه رخداد همراه با 25 پرونده استاني در 88 صفحه ويژه فروردين و ارديبهشت سال جاري، منتشر شده است

به گزارش روابط عمومي سازمان تبليغات اسلامي، پنجاه و نهمين و شصتمين شماره از نشريه داخلي سازمان تبليغات اسلامي با عنوان «رخداد» با مطالب همچون گزارشي از حضور رهبر معظم انقلاب در بيست و چهارمين نمايشگاه بين المللي كتاب تهران و گفتگو با رييس پژوهشكده باقرالعلوم (ع) منتشر شد.

در ديباچه اين نشريه مي خوانيم:

«اين تاثيرگذاري كمي و كيفي در حوزه كتاب در نهايت سبب شد كه اميركبير و سوره مهر دو موسسه انتشاراتي سازمان تبليغات اسلامي همانطور كه انتظار مي رفت در مراسم اختتاميه  نمايشگاه كتاب به دليل تنوع و تعدد آثار، تعداد عناوين چاپ اول، داشتن آثار برتر در جشنواره هاي علمي و فرهنگي كشور، كيفيت آثار از حيث رعايت اصول فني چاپ، تناسب آثار نيازهاي علمي و فرهنگي كشو، حسن سابقه و شهرت در بين مولفان، مترجمان و جامعه فرهنگي كشور، مشتركا  به عنوان ناشر برتر سال 89 در بخش ناشران وابسته به نهادهاي دولتي و عمومي معرفي شوند.»

در گزارش حضور رهبر معظم انقلاب در بيست و چهارمين نمايشگاه بين المللي كتاب تهران، آمده است:

«هيچ چيز جاي كتاب را نمي گيرد.» شايد اعتقاد رهبر به همين موضوع است كه باعث مي شود تقريبا هرسال ميهمان ثابت نمايشگاه كتاب باشند. نمايشگاهي كه بيست و چهار سال پيش با پيگيري هاي خودشان آغاز به كار كرده و حالا بازديد از آن تبديل شده به يكي از برنامه هاي ثابت رهبري، تا هم در جريان تازه هاي نشر قرار بگيرند و هم مهم تر از آن اهميت كتاب و كتابخواني را براي خيلي ها يادآوري كنند.

در ويژه هاي ماه به مراسم رونمايي از كتاب معارف انقلاب اشاره شده كه در بخشي از آن مصرح شده است:

حجت الاسلام و المسلمين سيد مهدي خاموشي در مراسم رونمايي اين كتاب گفت: در ايام نزديك شدن به برگزاري نمايشگاه كتاب همكاري بين حوزه هنري و مجمع ناشران انقلاب اسلامي را با رونمايي از اين كتاب ارزنده كليد مي زنم واميدواريم اين مجمع  در آينده همين روند را ادامه بدهد و كتاب حاضر مطلعي درخشان در آغاز به كار آن باشد.

يكي ديگر از مطالب آمده در رخداد «سازمان تبليغات اسلامي با پنج غرفه در نمايشگاه كتاب» نام دارد كه در اين باره مي خوانيم:

«سازمان تبليات اسلامي در اين دوره از نمايشگاه با پنج غرفه انتشارات اميركبير، كتاب جيبي، چاپ و نشر بين الملل، شكوفه (كودك و نوجوان) و سوره مهر حضور دارد. اين سازمان با ارائه  1450 عنوان كتاب درنمايشگاه حاضر شده است كه بيش از 800 عنوان آن ها در انتشارات  سوره مهر به نمايش در مي آيد.»

گفتني است، پنجاه و نهمين و شصتمين شماره از نشريه رخداد همراه با 25 پرونده استاني در 88 صفحه منتشر شده است.

 

دوشنبه 2 خرداد 1390 - 10:17


*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری