جمعه 20 تير 1399 - 13:14
پر بازديدهاي اين گروه
  • موردي يافت نشد

يادداشت

 

حجت‌الاسلام مسعود صفي ياري
مديركل تبليغات اسلامي استان كردستان

 

دختري از نسل خورشيد

 


 فاطمه ناموس عشق و کوثر بيکران حق است. دختري از نسل خورشيد که آفرينش، حيات خويش را وامدار اين شاهکار خلفت ميداند . بانوي آيينه و آب که مهرش، عرش را زندگي بخشيده و قهرش جهان هستي را در هم مي ريزد . همان انسان برتري که رضا و خشم پرودگار بسته به رضا و خشم او دارد .  همو که وقتي به عبادت مي ايستاد نورش آسمانيان را غافلگير کرده و خداي کوثر آفرين ، عرفان ، اخلاص و عبوديت اورا به رخ فرشتگان مي کشيد .

دختري که مادر پدرش بود و جگر گوشه نبي . دسته گلي که پيامبر(ص) همواره او را مي بوييد و مشام جانش را از عطر دل انگيزش معطر مي کرد و مي فرمود : فاطمه از من است و من از فاطمه . فرزند دلبندي که چون پروانه گرد پدر مي چرخيد و غبار غم و اندوه را از چهره خسته و زجر کشيده او مي زدود .

همسري که درس وفا ، ايثار، عفت ، حيا و شايسته ترين همسرداري را به زنان عالم از ازل تا ابد داد و در عشق به همسر و مولايش علي (ع) جانش را نيز فدا کرد .

شکي نيست که عنوان " شايسته ترين مادر " عالم ، فقط و فقط سزاوار فاطمه است و بس .

 مادري که خود عصاره همه خوبي ها بود و فرزنداني در دامن فضيلتش پرورش يافتندکه تجسم کامل تمام زيبا يي هاي عالمند.

و چه بگويم در رثاي شخصيت عظيم القدري چون زهراي مرضيه (س) ، هنگامي سلاله پاکش حضرت روح الله (ره) که ولادتش قرين با ميلاد خجسته آن حضرت است در وصفش مي گويد :

فاطمه زهرا (س) ، زني بود  که از حجره اي کوچک و خانه اي محقر انسان هايي تربيت کرد که نورشان از بسيط خاک تا آن سوي افلاک و از عالم ملک تا آن سوي ملکوت اعلي مي درخشد .

و باز فرمود :صلوات و سلام خداوند تعالي بر حجره فاطمه (س) که جلوه گاه نور عظمت الهي و پرورشگاه زبدگان اولاد عالم است . 

 

 

دوشنبه 2 خرداد 1390 - 9:47


*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری