سه‌شنبه 24 تير 1399 - 16:26
پر بازديدهاي اين گروه
  • موردي يافت نشد

كتاب

 

ريحانه فتحي ثاني

 

خيمه منتشر شد

 

 

هفتادو چهارمين شماره از ماهنامه فرهنگي اجتماعي «خيمه» ويژه اسفند89، در هفت بخش، با آثار و گفتارهايي از لطف الله آجوداني، تقي آزاد ارمكي، سيد علي آل داوود، حسن جوهرچي، اعظم راودراد و جبار رحماني از سوي مركز مطالعات راهبردي خيمه و با حمايت سازمان تبليغات اسلامي، منتشر شد.

به گزارش روابط عمومي سازمان تبليغات اسلامي، ماهنامه «خيمه» در هفت بخش با عناوين امام حسين(ع) در عصرحاضر، تاريخ و انديشه، جامعه، رسانه، هنرو ادبيات آييني، هيئت و خيمه جوان به ارائه مطالب در 79 صفحه مي پردازد.

يكي از مطالب آمده در اين كتاب گفت و گو با سيد علي شجاعي با عنوان «فصل شيدايي ليلاها» است. اين عنوان نام آخرين داستان بلند سيد علي شجاعي است كه با روايت هفت تن از حاضران در واقعه عاشورا نوشته شده است و از سوي موسسه انتشارات نيستان روانه بازار كتاب شده است. داستان اين كتاب برگرفته از مستندات تاريخي است از هشتم ذي الحجه آغاز مي شود و تا خروج امام از مكه ادامه مي يابد.

حجت الاسلام موسوي هوايي هم در بخش جوان در مورد شادي جوانان گفته است:

«شادي صحيح را هم بايد از خاندان اهل بيت(ع) بياموزيم.آنها همواره زندگي پرنشاط و شادي داشته اند. اوج آن را هم مي توان در شب عاشورا ديد. همه مي دانند كه فردا شهيد مي شوند وكسي از آنها زنده نمي ماند؛ اما شاد و سرخوش هستند؛ چنانچه  به حبيب بن مظاهر مي گويند: «تو با ين سن و سال چرا آن قدر شوخي مي كني؟»، او در جواب مي گويد: «چه وقتي بهتر از امشب كه اين قدر به بهجت نزديك هستم؟» اين همان شادي حقيقي است؛ اما متاسفانه برخي از جوان ها اسير هجمه هاي فرهنگي غرب شده اند كه شادي را همراه با گناه تعريف مي كنند و شادي هاي كاذب را جايگزين شادي هاي حقيقي كرده اند؛ مثل اينكه به بچه اي شير خشك خوشمزه بدهي، اما او را از شير مادر محروم كني.»

تازه ترين مطالب آمده در اين نشريه به شرح ذيل است:

امام حسين (ع) در عصر حاضر: امام حسين (ع) در عصر حاضر، فقه حسيني وعزاداري فقط براي گريه نيست؛ تاريخ و انديشه: اقدامات اميركبير در حوزه مذهب، چند داستان تاريخي درباره اميركبير و مذهب، روابط اميركبير و رو حانان، اميركبير مظهر عزت ايراني است و حاكم شدن ظالم در اثر سكوت مظلوم؛ جامعه: بحثي درباره كتاب روضه الشهدا و رويكردي بر مردم شناسي عاشورا؛ رسانه: رسانه ها به زبان امروز جامعه، از دين بگويند و تحليل ويژه برنامه هاي محرم 89 تلويزيون؛ هنر و ادبيات آييني: ماه فرو ماند از...، فصل شيدايي ليلاها، از جنس دل و بنفسي انت يا اخي؛ هيئت: هجرت، انقلاب برعقاب، شوراي هيئات مذهبي و ميراث انبيا؛ خيمه جوان: در جست و جوي راهي براي شاد زيستن، پاي حرف هاي «آقا خوبه» سريال هاي ايراني، سپيدهاي سرخ....، روايت شيدايي و هزار سوال بي جواب.

 گفتني است، هفتادو چهارمين شماره از ماهنامه فرهنگي اجتماعي «خيمه» در هفت بخش، با آثار و گفتارهايي از لطف الله آجوداني، تقي آزاد ارمكي، سيد علي آل داوود، حسن جوهرچي، اعظم راودراد و جبار رحماني از سوي مركز مطالعات راهبردي خيمه و با حمايت سازمان تبليغات اسلامي، منتشر شده است.

 

 

 

شنبه 3 ارديبهشت 1390 - 13:38


*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری