چهارشنبه 14 خرداد 1399 - 23:33
پر بازديدهاي اين گروه
  • موردي يافت نشد

كتاب

 

ريحانه فتحي ثاني

 

ماهنامه بشري منتشر شد

 

 

شماره نودودوم و نودوسوم ماهنامه بشري سازمان تبليغات اسلامي ويژه اسفند سال گذشته و فروردين جاري از سوي سازمان تبليغات اسلامي، منتشر شد.

 به گزارش روابط عمومي سازمان تبليغات اسلامي، اين دو شماره در پنج بخش با عناوين طليعه، مديريت ديني، دين و انديشه، ادب و هنر و كتابشناسي به ارائه مطالب پيرامون فرهنگ ديني مي پردازد.

در بخش طليعه، در سرمقاله بشري با عنوان سال جهاد اقتصادي، پيام نوروزي مقام معظم رهبري؛ حضرت آيت آلله العظمي خامنه اي به مناسبت آغاز سال 1390، آمده است، و در ادامه اين بخش مطلبي را با عنوان جهاد اقتصادي و مولفه هاي اقتصاد فرهنگ را به قلم  مجيد بهمن زاد مطالعه مي كنيم.

بخش مديريت ديني در گفت و گو با رضا مقدسي؛ مديرعامل خبرگزاري مهر پيرامون تحولات سي سال گذشته حمهوري اسلامي ايران و نقش رسانه جمعي در دنياي امروز آوره است: «جريان اطلاع رساني هدفمندي كه رسانه هاي غربي دنبال مي كنند، صرفا اطلاع بخشي و روشن كردن ابهام و روشن كردن صحنه ماجرا براي افكار عمومي است. البته به گونه اي كاملا حساب شده و جهت دار. ما هم بايد صحنه اتفاقات را براي مردم روشن كنيم و اطلاعاتي را كه رسانه هاي غربي منتقل مي كنند،مديريت كنيم و با دادن اطلاعات كامل و منطقي نگذاريم كه رسانه هاي غربي بر افكار عمومي مسلط شوند.»

  در تازه ترين شماره از ماهنامه بشري مطالب ذيل را مي خوانيم: «طليعه: سرمقاله(سال جهاد اقتصادي)، جهاد اقتصدي و مولفه هاي اقتصاد فرهنگ؛ مديريت ديني: گفت و گو با رضا مقدسي(مدير عامل خبرگزاري مهر)، چهره دنيا در نگاه امام علي (ع)، نقش و جايگاه رحانيت و حوزه هاي علميه در تقويت باورهاي ديني، آرمان وحدت اسلامي در انديشه امام خميني (ره)، گزارش اجراي طرح گفتمان ديني در سال «همت مضاعف، كار مضاعف»؛ دين و انديشه: گفت و گو با مولوي اسحاق مدني، تاثير هويت اسلامي در بيداري ملت هاي مستعضف، فرهنگ مهدويت و انتظار چيست، جايگاه امر به معروف و نهي از منكر در قرآن كريم و سنت (قسمت پاياني)، تبيين خمس از نظر قرآن» كريم و سنت، طايه دار وحدت (نيم نگاهي به زندگي شهيد سيدجمالدين اسدآبادي)؛ ادب و هنر، نيم نگاهي به فيلم هاي رسول ملاقلي پور؛ كتابشناسي: سكولاريسم(دسته ها، مباني و مولفه ها)، ترور از ديدگاه اسلام و امام خميني (ره)، احياگري و مردم سالاري ديني ويهود عليه صهيونيسم (تهديدي از درون).

گفتني است، شماره نودودوم و نودوسوم ماهنامه بشري سازمان تبليغات اسلامي ويژه اسفند سال گذشته و فروردين جاري از سوي سازمان تبليغات اسلامي، منتشر شده است.

 

 

 

يكشنبه 28 فروردين 1390 - 13:33


*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری