پنجشنبه 8 خرداد 1399 - 9:9
پر بازديدهاي اين گروه
  • موردي يافت نشد

گزارش

 

سازمان تبليغات اسلامي

 

وظيفه ما توجه به آرمان هاي انقلاب اسلامي است

 

ديدار نوروزي هنرمندان و کارکنان حوزه هنري در آغازين روزهاي کاري سال 90 با حضور محسن مومني رييس حوزه هنري، مجتبي رحماندوست؛ مشاور رييس حوزه هنري، مرتضي سرهنگي؛ مدير دفتر ادبيات و هنر مقاومت حوزه هنري، عليرضا معيني بخش؛ معاون اداري و مالي حوزه هنري، محمد حمزه زاده؛ معاون هنري حوزه هنري، هدايت الله بهبودي؛ مدير دفتر ادبيات انقلاب اسلامي، اميرحسين فردي؛ مدير مرکز آفرينش هاي ادبي، رضا مهدوي؛ مدير کل مرکز موسيقي حوزه هنري و جمع زيادي از هنرمندان، مديران و کارکنان حوزه هنري در تالار انديشه برگزار شد.

 به گزارش پايگاه خبري سوره مهر ابتداي اين مراسم با تلاوت قرآن و سرود جمهوري اسلامي ايران آغاز شد و در ادامه طنين صداي موسيقي مهمان دلهاي بهاري هنرمندان و کارکنان حوزه هنري گرديد و سپس سعيد بيابانکي؛ شاعر و طنزپرداز که اجراي مراسم را عهده دار بود شعر طنزي خطاب به مومني خواند و در شعرش او را رئيس تازه و با حال حوزه هنري خطاب کرد. در ادامه مراسم محسن مومني اولين سخنراني خود در سال 1390 را آغاز کرد.

 مومني ضمن تبريک سال نو و آرزوي سالي خوب و پربار براي هنرمندان و کارکنان حوزه هنري، به گوشه هايي از بيانات رهبر معظم انقلاب در خرداد ماه سال گذشته اشاره کرد که در آن ديدار رهبر معظم انقلاب به تغييراتي که در دنيا در حال رخ دادن است اشاره داشتند و تاکيد کرده بودند که در آينده موازنه قدرت در دنيا در حال تغييرات بنياديني است.

 مومني در ادامه با توجه به همين فرمايشات رهبري معظم انقلاب ادامه داد: ما امروز در شرايط ويژه اي قرار داريم و قطعا آينده تاريخي در همين روزها رقم خواهد خورد.

 مومني با اشاره به اينکه در دويست سال گذشته تاريخ ايران تاريخ افتخار آميزي نبوده است افزود:سرنوشت کشور ما در اين سالها در سفارت خانه هاي کشورهاي ديگر رقم مي خورد و ارتشي که ما داشتيم و براي آن هم هزينه هاي زيادي بر دوش مردم گذاشته شد در سرکوب نيروهاي انقلابي توانا بود ولي همين ارتش در شهريور 1320 تنها بيست دقيقه در مقابل ارتش کشورهاي متفق دوام آورد.

 وي تاکيد کرد: ما بايد عقب ماندگي هاي دويست ساله کشور را در زمينه هاي مختلف جبران کنيم و اين مهم محقق نخواهد شد جز در سايه ارزش گذاشتن به هويت هاي انقلابي نظام اسلامي.

 رييس حوزه هنري افزود: با وقوع انقلاب اسلامي مردم ايران، ملت ديگري شدند که در مقابل زورگويي کشورهاي مستکبر ايستادگي کرد و با هويت انقلابي خود در مقابل امريکا ايستاد و اکنون مي بينيم که تمام تحولات منطقه و جهان اسلام به تعبير خود غربي ها برگرفته از انقلاب اسلامي ايران است.

 مومني در ادامه تاکيد کرد: ما بايد با روحيه جهادي عقب ماندگي هاي داخلي مان را جبران کنيم و بايد اين روحيه جهادي را در ميان مردم هم رواج دهيم.

 رييس حوزه هنري در ادامه درباره نقش هنرمندان در سال جهاد اقتصادي اظهار داشت: وظيفه هنرمند مسلمان اين نيست که درباره زشتي ها و پلشتي ها کارهنري صورت دهد بلکه وظيفه هنرمند انقلابي اين است که با کارهاي هنري خود اميد و نشاط و افتخار کردن به نظام جمهوري اسلامي را در ميان مردم رواج دهد. نبايد با کار هنري مردم را نااميد کرد که اين ظلمي بزرگ و گناهي نابخشنودني است.

 مومني با بيان اينکه حوزه هنري هميشه و در طول سي سال گذشته نهاد مستقلي بوده اظهار کرد: اين نهاد انقلابي هيچگاه تحت تاثير دولت ها نبوده و به صورت مستقل به وظيفه انقلابي خود که همانا به زبان آوردن آرمان هاي انقلاب اسلامي است عمل کرده و در آينده هم به همين صورت خواهد بود.

 رييس حوزه هنري با اشاره به نام گذاري امسال از سوي مقام معظم رهبري به عنوان سال جهاد اقتصادي تاکيد کرد: جهاد اقتصادي تنها توليد ثروت نيست و هر چند بخش مهمي از اين شعار به اين مقوله مرتبط است ولي در بخشي ديگر جهاد اقتصادي به معناي استفاده درست از امکانات هم هست.

 مومني با اشاره به استفاده درست از امکانات حوزه هنري تاکيد کرد: بودجه حوزه هنري قرار نيست صرف امور مصرفي سازمان شود وظيفه حوزه هنري اين است که اين بودجه صرف توليدات هنري شود و بايد از اسراف پرهيز شود.

 مومني در ادامه با گلايه از عدم توجه کارکنان حوزه هنري به اتفاقات و برنامه هاي که در حوزه هنري برگزار مي شود، به ارائه گزارشي از فعاليت 10 ماهه دوران رياست خود ارائه داد. وي گفت: تغيير رياست حوزه هنري به خوبي انجام شد و باعث هيچ گونه اختلالي در فعاليت حوزه هنري نشد،اصلاحات ساختاري در بخش هاي مختلف حوزه هنري صورت گرفت از جمله ايجاد معاونت هنري،بخش اول تعديل نيروها در حوزه هنري که در راستاي بخشي از خواسته هايي سازمان تبليغات بود انجام شد، اصلاحات و هماهنگي هايي در خروجي محصولات حوزه هنري با عنايت ويژه به اينکه محصولات بايد مخاطب داشته باشند شکل گرفت که توليد سه فيلم سينمايي، توليد 450 دقيقه مستند در زمينه زندگي امام راحل، اصلاحات در زمينه آموزش و... از جمله اين اقدامات بود.

 وي همچنين به برخي برنامه هاي پيش روي حوزه هنري از جمله توليد 5 فيلم سينمايي در سال 90، توليد 3076 دقيقه انيمشن، توليد سريال 29 قسمتي انميشن در زمينه انقلاب اسلامي با همکاري دفتر ادبيات انقلاب اسلامي، توليد مستند 7 قسمتي درباره حوادث دهه شصت و توليد 10 فيلم بلند در زمينه انقلاب اسلامي براي کودکان و نوجوانان و ... اشاره کرد.

 مومني در پايان تاکيد کرد: امروز نگاهي که به حوزه هنري مي شود نگاه مثبتي است و همين نگاه مثبت و اعتمادي که به حوزه هنري مي شود باعث شد که برگزاري جشنواره فرهنگي 1404 به حوزه هنري واگذار شود و انشاالله سال آينده به گونه بهتري عمل خواهيم کرد.

 پس از سخنان مومني، در پايان اين مراسم هداياي بيست و دو نفر از برندگان مسابقه «جايزه دانستني هاي انقلاب» که در بهمن ماه سال 89 به مناسبت سي و دومين سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي براي کارکنان حوزه هنري برگزار شده بود اهدا شد.

 

 

 

چهارشنبه 17 فروردين 1390 - 12:27


*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری