جمعه 20 تير 1399 - 1:2
پر بازديدهاي اين گروه
  • موردي يافت نشد

گفتگو

 

سميرا حسن

 

در سال «جهاد اقتصادي» بهره وري در تبيان افزايش مي يابد

 

 

گفتگو با حجت الاسلام سيد محمد رضا آقاميري ، قائم مقام و عضو هيئت مديره موسسه فرهنگي اطلاع رساني تبيان

اشاره: بوي سنبل ها و شب بو ها که در هوا پخش مي شود، يعني بهار رسيده و با خودش يک بغل طراوت و زندگي به ارمغان آورده است. از قديم الايام در اين روزهاي طلايي و موسم سرمستي زمين، ما ايراني ها براي تمام سال برنامه ريزي کرده و براي 365 روز آينده مان، خط مشي تعيين مي کنيم. سالهاست به يمن دميدن خورشيد انقلاب اسلامي، بهار که مي رسد، مردي از تبار نيکان و عارفي والا مقام، چراغ هدايت را مي افروزد و خط مشي رفتار سياسي، اقتصادي، فرهنگي ، اجتماعي کشور را در قالب نام گزاري سال ، تعيين مي کند.

به همين سبک و سياق ، مقام معظم رهبري ، حضرت آيت الله العظمي خامنه اي (مد ظله العالي) سال 1390 را به نام سال« جهاد اقتصادي» نامگذاري کردند. در همين رابطه با حجت الاسلام سيد محمد رضا آقاميري ، قائم مقام و عضو هيئت مديره موسسه فرهنگي اطلاع رساني تبيان به گفتگو نشسته ايم تا ديدگاه ايشان و رويکرد بزرگترين رسانه مجازي فرهنگي ديني کشور را در سال نو جويا شويم.

 

*ديدگاه خود را در خصوص پيام نوروزي رهبر معظم انقلاب و نامگذاري سال 1390 به نام «جهاد اقتصادي» بفرماييد.

قبل از هر چيز حلول سال نو و عيد باستاني نوروز را به تمامي هم ميهنان عزيز خصوصا کاربران اينترنتي و اعضا محترم موسسه فرهنگي اطلاع رساني تبيان در اقصي نقاط کشور تبريک عرض مي کنم و موفقيت و شادکامي همه هموطنان را از درگاه حضرت حق خواستارم.

همانگونه که مستحضريد، عمده فرمايشات معظم له در دو بخش خلاصه مي شود ، بخش عمده و کاربردي اين فرمايشات که براي نظام اسلامي ايران و کليه نظامهاي انساني و مردمي راه گشاست، توجه ويژه به اقتصاد کشور است. ما در سالهاي گذشته هميشه با مشکلات مختلفي دست و پنجه نرم کرده ايم و به فضل الهي توانسته ايم بر مشکلات غلبه کنيم و اکنون زمان آن رسيده که براي نيل به آينده اي بهتر و تامين و تضمين منافع کشور در همه عرصه ها ، طبق فرمايش ارزشمند مقام معظم رهبري، با يک همت همگاني «جهاد اقتصادي» را برپا کنيم و مشکلات اقتصادي کشور را ريشه کن کنيم. برخي از اين مشکلات ريشه در پرمصرفي ما ايراني ها دارد. در حال حاضر مصرف انرژي در کشور ما از بسياري از کشورهاي توسعه يافته نظير چين بيشتر است که اين موضوع ضربه مهلکي به اقتصاد کشور وارد مي کند. اين در حالي است که دين مبين اسلام و مذهب تشيع با اسراف و پرمصرفي مخالف است و آن را مذموم مي داند.

با جهاد اقتصادي و اصلاح بسياري از امور نظير اصلاح الگوي مصرف و جلوگيري از اسراف و تبذير در بخش هاي مختلف صنعتي و کشاورزي، مي توانيم به شکوفايي اقتصاد کمک کنيم.

به اعتقاد بنده بخشي از اين جهاد اقتصادي مي تواند به کوچک شدن دولت و سازمانهاي اداري و بهره وري بيشتر در اثر چابک شدن سيستم اداري کشور معطوف شود که سبب و زمينه ساز رشد و رونق اداري اقتصادي کشور است.

 

* و اما بخش دوم؟

بخش بعدي پيام مقام معظم رهبري ، بر همصدايي با هم کيشان مسلمان در اقصي نقاط اين جهان پهناور و همراهي با موج خروشان بيداري اسلامي که حاصل از تاسي ملتهاي مسلمان به انقلاب اسلامي ايران است ، تاکيد دارد. معظم له تلاش براي رفع مظلوميت از ملتهاي مسلمان گرفتار در چنگال ديکتاتوري را وظيفه هر مسلمان دانسته و اين تلاش را در حمايت از ايشان، محکوم کردن جنايات عوامل رژيم هاي ديکتاتوري، پشتيباني در صحنه هاي بين المللي و دعا کردن براي توفيق ايشان در بيداري اسلامي دانستند. بايد با فرياد کمک خواهي ملت مسلمان خصوصا شيعيان بحرين که زير چکمه هاي استکبار زندگي مي کنند همنوايي کرد.

 

* رويکرد موسسه فرهنگي اطلاع رساني تبيان در سال جهاد اقتصادي چگونه است؟

حسب الامر معظم له، در درجه اول تلاش مي کنيم که بهره وري را در موسسه تبيان افزايش دهيم و با صرف کمترين هزينه بهترين خدمات را به کاربران فضاي مجازي و اعضا موسسه ارائه دهيم. برنامه ريزي براي حذف موارد اسراف ، صرف هزينه هاي بي مورد و اتلاف نيروي انساني صورت گرفته و اميدواريم بتوانيم در سايه الطاف الهي و با عمل به اين برنامه ها و با تکيه بر توانمندي هاي نيروهاي متخصص موسسه در حوزه هاي مختلف، به سطح بالايي از بهره وري دست پيدا کنيم.

همچنين براي عمل به رسالت اطلاع رساني اين رسانه پرمخاطب و فرمايش معظم له، به انعکاس ابعاد مختلف مظلوميت مسلمانان در کشورهاي مختلف و موج فزاينده بيداري اسلامي در منطقه بپردازيم. البته اين موضوع از روزهاي اوليه انقلاب مردم مسلمان در دستور کار موسسه بوده اما مي خواهيم به عنوان بزرگترين ،پرمخاطب ترين و موثر ترين رسانه مجازي اطلاع رساني فرهنگي ديني در کشور ، مجموعه اي روشنگر و پيشرو باشيم.

روشنگري، اطلاع رساني ، آگاه سازي و آموزش به عموم هموطنان براي هم پايي با جهاد اقتصادي و اصلاح الگوي مصرف مردم از ديگر اهداف خانواده بزرگ تبيان در سال 90 خواهد بود. اين موسسه به عنوان يک رسانه سعي مي کند با فرهنگ سازي در حوزه هاي مختلف اجتماعي و اقتصادي به کاهش هزينه هاي ملي و جلوگيري از هدر رفت سرمايه هاي ملي منجر شده و حرکت قطار پيشرفت و جهاد اقتصادي را تسريع کند.

در پايان اين گفتگو، حجت الاسلام آقا ميري ، سالي خوش توأم با سعادت و سلامت را براي تمام هموطنان آرزو کرد.

 

 

 

دوشنبه 8 فروردين 1390 - 9:53


*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری