يكشنبه 11 خرداد 1399 - 12:31
پر بازديدهاي اين گروه
  • موردي يافت نشد

كتاب

 

ريحانه فتحي ثاني

 

رخداد بهاري شد

 


پنجاه و هشتمين شماره از نشريه داخلي سازمان تبليغات اسلامي با عنوان «رخداد» همراه با 25 پرونده استاني، منتشر شد.

به گزارش روابط عمومي سازمان تبليغات اسلامي، ديباچه اين نشريه با مروري بر رخداد در سال 89، آورده است:

«سال 89 كه به ابتكار رهبرمعظم انقلاب اسلامي سال همت مضاعف و كار مضاعف نامگذاري شده بود در حالي سپري شد كه دست اندركاران نشريه رخداد از نزديك شاهد موج گسترده تلاش و همت همكاران خود درسراسر كشور در لبيك به منويات مقام معظم رهبري بودند.

همچنين، سعي شد تا با توجه به محدوديت هاي فيزيكي نشريه و حجم وسيع اخبار رسيده به سايتido؛ همچون گذشته از ميان خبرها انتخاب و گزينشي حداكثري براي انعكاس اين موج گسترده در رخداد صورت پذيرد.»

نگاه ماه اين شماره به گفتگو با حجت الاسلام سيدعباس مسعودي، سرپرست تبليغات اسلامي استان البرز؛ اختصاص يافته است، كه در اين باره مي خوانيم:

«همانگونه كه از نام انقلاب ما پيداست مردم با رهبري بنيانگذار جمهوري اسلامي ايران حضرت امام خميني (ره) خواهان يك نظام ديني بودند و در راي حداكثري خود به جمهوري اسلامي رسما خواسته خود را اعلام كردند. لذا باتوجه به اينكه شكل وجودي انقلاب برمبناي دين محوري بوده است پس از انقلاب گام هاي بلندي و مستحكمي براي ديني شدن حكومت در جامعه برداشته شده است.»

همچنين، در بخش گزارش نيز درباره اولين همايش ملي ارتباطات ديني، مي خوانيم:

«دكتر مهدي خاموشي با اشاره به محتواي منابر و خطابه هاي مرحوم فلسفي گفت: بايد خطبا و وعاظ جامعه فعلي ما يك نگاه دقيق به اين فن داشته باشند، من از كودكي در محافل سخنراني مرحوم فلسفي حضور داشتم. وي هنرمندانه محتوا را بسته بندي مي كرد و مخاطب بهره كافي را مي برد چرا كه استخدام هنر در زبان را در دست داشتند. ما بايد تكنيك  گذشتگان را بروزرساني كرده و ا فن خطابه، شعر، دسته بندي مطالب، موجزگويي و پرهيز از اطناب استفاده كنيم.»

گفتني است، پنجاه و هشتمين شماره از نشريه داخلي سازمان تبليغات اسلامي با عنوان «رخداد» همراه با 25 پرونده استاني، منتشر شده است.

 

 

 

چهارشنبه 25 اسفند 1389 - 14:45


*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری