يكشنبه 11 خرداد 1399 - 12:8
پر بازديدهاي اين گروه
  • موردي يافت نشد

نظام پيشنهادات

 

سيد داوود تديني

 

فرمول شكست و كاميابي

 


مشكل برخي از افراد و مجموعه‌ها اين است: بي‌ايمان نيستند، بي‌شوق و بي‌محبت هم نيستند؛ اما لحظه‌شناس نيستند. لحظه را بايد شناخت، نياز را بايد دانست... شناسايي لحظه‌ها و انجام كار در لحظه‌ نياز، خيلي چيز مهمي است.

مقام معظم رهبري (مدظله‌العالي)

 

شكست، رويدادي ساده است و وابسته به تحولات عظيم نيست. شكست نتيجه انباشت تفكر و انتخاب‌هاي ناصحيح است. شكست چيزي جز تكرار اشتباه در قضاوت‌هاي روزمره نيست. خطرناكترين مسئله در مورد شكست، نامحسوس بودن آن است. ما يك شبه شكست نمي‌خوريم. اشتباهات كوچك در كوتاه‌مدت به نظر نمي‌آيند و اختلالي ايجاد نمي‌كنند و اصلاً معلوم نيست كه در حال شكست خوردن هستيم. به عنوان مثال هيچ‌گاه اتفاق نيفتاده است كه كسي صبح از خواب‌ بيدار شود و ببيند كه20 كيلو اضافه وزن پيدا كرده است.

فرمول كاميابي نيز مانند شكست بسيار ساده است: چند نظم و رويكرد صحيح به صورت روزمره. با تمرين بر كوچك‌ترين نظم‌هاي روزانه، مي‌توان به شكلي باورنكردني، زندگي خود را براي هميشه تغيير داد. هنگامي كه ما ورزش كردن را شروع مي‌كنيم، چندي نمي‌گذرد كه احساس مفرحي به ما دست مي‌دهد. هنگامي كه مطالعه را شروع مي‌كنيم، نوعي بيداري در خود احساس مي‌كنيم و سطح جديدي از خوداتكايي و اعتماد به نفس را در خود احساس مي‌كنيم. هر نظم جديدي را كه آغاز مي‌كنيم، دست‌آوردهايي را ايجاد مي‌كند كه ما را به سمت بهتر شدن سوق مي‌دهد.

اگر ما از همين امروز هدف‌هاي خود را انتخاب كنيم، برنامه‌ريزي كنيم، مهارت‌هاي خود را ارتقاء دهيم، مطالعه را جدي بگيريم، بيشتر گوش كنيم، بيشتر به مشاهده پيرامون بپردازيم، اگر تصميم بگيريم سخت‌تر كار كنيم و تلاش هوشمندانه‌اي را در جهت تغيير و اصلاح خويش آغاز كنيم، اين روز به عنوان نخستين روز زندگي جديد ما، سرآغاز موفقيت‌هاي بزرگ و درخشان خواهد بود. اما آيا اين كارها را انجام مي‌دهيم؟

مهم نيست كه ما اكنون چگونه هستيم، ما توانايي تغيير همه چيز را داريم. هجرت به سوي موفقيت، سفري هزار مرحله‌اي است كه با بستن يك پيمان با خود آغاز مي‌شود.

آيا مي‌خواهيد نخستين گام را برداريد و به سوي يك زندگي جديد و عالي رهنمون گرديد؟

«وَالَّذين جَاهَدُوا فِينَا لَنَهدِيَنَّهُمْ سُبُلَنَا وَ اِنَّ اللهَ لَمَعَ المُحْسِنِين»

(سوره عنكبوت آيه 69)

«و كساني كه در راه ما كوشيده‌اند به يقين راه‌هاي خود را بر آنان مي‌نماييم و در حقيقت خدا با نيكوكاران است.»

«كارگروه نظام پيشنهادهاي سازمان، براي تمامي همكاران عزيز و ارجمند سالي پر از سلامت، سعادت و سربلندي را از درگاه حضرت احديت خواهان است.

«وَ ما توفيقي الا بالله»

 

 

چهارشنبه 25 اسفند 1389 - 13:44


*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری