يكشنبه 11 خرداد 1399 - 11:34
پر بازديدهاي اين گروه
  • موردي يافت نشد

نظام پيشنهادات

 

سيد داوود تديني
مسئول اطلاع رساني كارگروه نظام پيشنهادها

 

خبر مسرت‌بخش

 


  «امروز جمهوري اسلامي و نظام اسلامي با يك جنگ عظيمي مواجه است، لكن جنگ نرم... خوب، حالا در جنگ نرم، چه كساني بايد ميدان بيايند؟ قدر مسلم نخبگان فكري‌اند.»

مقام معظم رهبري (مدظله‌العالي)

بگذاريد يك خبر شادي‌بخش را برايتان بازگو نمايم، شما يك نابغه بالقوه هستيد و بسيار تواناتر از آني هستيد كه تصور مي‌كنيد. توانايي‌هاي شما به مراتب فراتر از چيزي است كه تاكنون به كاربرده‌ايد. اگر مي‌خواهيد جزء افراد موفق و خوشبخت باشيد؛ اهل عمل شويد. انسان‌هاي كارآمد ابتدا زماني را صرف برنامه‌ريزي و تعيين اولويت مي‌كنند و سپس با تمام توان كار را شروع مي‌كنند. آن‌ها بي‌وقفه كار مي‌كنند و در همان زماني كه افراد معمولي مشغول اتلاف وقت و يا انجام كارهاي كم‌اهميت هستند بسياري از كارهاي اصلي خود را به اتمام مي‌رسانند.

حضرت علي(ع):

عمل، عمل، به پايان رساندن عمل، به پايان رساندن عمل، استقامت، استقامت، شكيبايي، شكيبايي.

با ثبات قدم و به طور منظم براي رسيدن به اهدافتان تلاش كنيد. به محض اينكه اصلي‌ترين كارتان را شروع كرديد خود را موظف كنيد كه آن را بي‌وقفه و بدون تأخير، تمام و كمال انجام دهيد. به اين كار، به عنوان يك امتحان نگاه كنيد. ببينيد آيا شما آدمي هستيد كه وقتي تصميم به انجام كاري مي‌گيرد تا آخر آن را پيش مي‌برد. وقتي كار را شروع كرديد اجازه ندهيد هيچ چيز در انجام آن وقفه ايجاد كند.

پس از هر ساعت كار بي‌وقفه كه با همه توان و با تمركز كامل انجام مي‌دهيد، 10 دقيقه استراحت كنيد.

اقدامات هوشمندانه، برنامه‌ريزي شده و سخت‌كوشانه، موجي از انرژي‌هاي تر و تازه را در شما ايجاد مي‌كند و شما را به سمت آينده‌اي باشكوه و مهيج هدايت مي‌كند.

كار كردن با همه توان، باعث ايجاد احساسات خوب و در نتيجه عملكرد بهتر مي‌شود؛ عملكرد بهتر، دستاوردهاي بيشتري را رقم خواهد زد؛ و دست‌آوردهاي بيشتر، اعتماد به نفس بيشتري ايجاد خواهد نمود. اعتماد به نفس بيشتر باعث رشد و پيشرفت بيشتر مي‌گردد. ناگهان متوجه مي‌شويد در چرخه زندگي، فقط دور نمي‌زنيد، بلكه به سوي آينده‌اي درخشان پيش مي‌رويد. اگر چيزي را با تمام وجود بخواهيد و براي رسيدن به آن به اندازه كافي‌ پافشاري كنيد، هيچ مانعي نمي‌تواند شما را از رسيدن به آن باز دارد.

انسان هدف‌دار، مسير خود را در گام‌هاي بي‌قرار زندگي مي‌شناسد. شعار انسان بي‌هدف، سرگشته و منفعل «هر چه پيش آيد خوش آيد» است. او نيست كه تصميم مي‌گيرد؛ بلكه تصميمات برايش گرفته مي‌شود و فرصت‌ها از كنارش مي‌گذرند. بدون هدف، هيچ اتفاقي نمي‌افتد، هيچ قدمي برداشته نمي‌شود. لزوم هدف براي موفقيت، همانند هوا براي حيات است. هيچ انساني بدون داشتن هدف به موفقيت دست نمي‌يابد.

هر كه نهايت توان خود را بكار برد به نهايت خواست خود دست يابد.

حضرت علي(ع)

مَنْ طَلَب شَيئاً وَجَدَّ، وَجَدَ وَ مَنْ قَرَع باباً وَلَجَّ، وَلَج.

هر كه چيزي بجويد و بكوشد، بيابد و هر كه به كوفتن در ادامه دهد بر او بگشايند.

پيامبر اكرم(ص)

و ما توفيقي الا بالله

 

 

سه‌شنبه 17 اسفند 1389 - 14:11


*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری