جمعه 16 خرداد 1399 - 20:0
پر بازديدهاي اين گروه
  • موردي يافت نشد

نظام پيشنهادات

 

سيد داوود تديني
مسئول اطلاع رساني كارگروه نظام پيشنهادها

 

لزوم تقويت و حمايت نظام پيشنهادات توسط سازمان تبليغات اسلامي

 


گزارش برگزاري كارگاه آموزشي نظام پيشنهاد‌ها

 اسلام تاكيد مي كند كه انسان بايد تلاش كند، سختيها و تلخي ها تاحدي كه مقدور نيروي بشري است به شيريني و كاميابي تبديل كند، يعني بايد كار كرد و تلاش كرد.

مقام معظم رهبري«مدظله العالي»

 

كارگاه آموزشي نظام پيشنهادگيري با رويكرد اخذ پيشنهادهايي متناسب با اهداف و ماموريت هاي سازماني در روز دوشنبه مورخ 18/11/89 با حضور فعال و گسترده مديران و كارشناسان دفتر مركزي سازمان در سالن پژوهشكده باقرالعلوم(ع) برگزار گرديد كه به تمامي شركت كنندگان گواهينامه معتبر آموزشي به مدت 4 ساعت اعطا خواهد گرديد.

در ابتدا آياتي چند از كلام الله مجيد توسط برادر گرامي مويد جهانبخش تلاوت گرديد و سپس مهدي فتحعلي دبير كارگروه نظام پيشنهادهاي سازمان به ايراد سخناني پيرامون ضرورت هاي استقرار سيستم نظام پيشنهادها در سازمان پرداخت.

ايشان ضمن تشكر و قدرداني از حضور فعال مديران و كارشناسان در كارگاه آموزشي مذكور، ابراز اميدواري كرد كه انشاءالله سيستم نظام پيشنهادها بتواند نوآوري را توسط افكار و انديشه هاي ارزشمند همكاران به سازمان ارائه دهد و نقشي پويا در زمينه كاري كاركنان ايفا نمايد.


پس از آن كارگاه آموزشي با حضور مهندس علي نيازي با محوريت ايده يابي و خلاقيت برگزار گرديد. در تعريف ايده اينطور بيان گرديد كه: به هرآنچه براي حل يك مسئله به ذهن مي رسد، ايده مي گويند و پيشنهاد را مي توان ايده پخته شده درنظر گرفت. خلاقيت در حقيقت فرآيند كشف مسئله و حل هماهنگ و عيني آن است. در ادامه چشمه هاي ايده يابي مطرح گرديد و اينكه چگونه در عالم ذهن مان ايده پيدا نماييم. اين كه بدانيم در عالم بيرون چه چيز را مي توان شبيه به ايده يافت و سپس روشهاي دستيابي به آن را فهم نمود و از اين طريق به دانش دستيابي به ايده ها در عالم درون ذهن خود پي برد.

سپس شاه كليد ايده يابي كه همان سوال دو كلمه اي«ديگه چي؟» مي باشد به بحث گذاشته شد و سپس تكنيك هاي ايده يابي مطرح و فعاليت هاي مختلف علمي در كارگاه آموزشي و با مشاركت فعال همكاران انجام گرفت.

در خاتمه جلسه يورش فكري و پيشنهادگيري متناسب با اهداف و ماموريت هاي سازماني برگزار گرديد و كليه حاضرين كه حدود 95 نفر از همكاران ساختمان مركزي و شهيد نواب را تشكيل مي دادند به ارائه حداقل سه پيشنهاد يا مساله مكتوب پرداختند.

خاطرنشان مي سازد برآورد اوليه حاكي از احساس رضايت خاطر شركت كنندگان از كارگاه بوده است. كارگاه آموزشي مذكور رأس ساعت 8:30 شروع و همزمان با اذان ظهر به افق تهران خاتمه يافت.


 

 

 

چهارشنبه 20 بهمن 1389 - 12:16


*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری