دوشنبه 25 شهريور 1398 - 15:11
پر بازديدهاي اين گروه
  • موردي يافت نشد

يادداشت

 

روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي استان كرمان

 

وقتي فجر انقلاب سينه ظلمت را شكافت

 

 

 

سال ها بود که گرد باد سخت حوادث در پهن دشت ايران عزيزمان مي وزيد، سال ها بود که صداقت در کوچه هاي بي مهري گم شده بود، سال ها بود که برگ سبز متانت بر شاخسار ايثار نروييده بود و سوز سرد سکوت در کوچه هاي شهر مي وزيد، تاريکي و ظلمت همه جا را گرفته بود، اما آن زمان هنگام که زمانه مي رفت تا آزادي را در تارهاي تنيده ي عنکبوتيان شيطان صفت زنداني کند، بت شکني از تبار پاک رسول الله و از خاندان حسين بن علي(ع) از آن سوي مشرق زمين برخاست تبر بردست، بت بزرگ استعمار را نشانه گرفت و فرياد رساي چون رعدش لرزه بر کاخ ستم انداخت.

ستاره اي در رواق کهکشان درخشيد و منتظران را به رسيدن پيروزي نويد داد. براي نخستين بار بوي بهار حقيقت ، راستي و عشق در زمستان سرد فضا را عطر آگين ساخت.

آري، امام آمد. امام آمد و با آمدنش انسانهاي آزاده از هجران و اندوه رها شدند. او آمد تا غبار غم را از چهره هاي نوراني بزدايد.

او آمد تا توفان برخواسته از آفت هاي جهالت را فرو نشاند.

او آمد تا نور اميد و بيداري بر دل هاي زنگار زده بتاباند و واژه هايي چون ستم، نابودي، استعمار و بردگي را رسوا سازد.

او آمد و با آمدنش پرده ظلمت را از هم دريد. فريادش ارمغان آزادي بود، فرمان او آه مستضعفان را به فرياد هاي کوبنده تبديل کرد و اقتدار صاحبان زر و زور را بر باد داد.

مردم در اقيانوس پر تلاطم زندگي اين معنا را بازگو مي کردند و دست هايشان را براي اعلام انزجار از حکومت ستم شاهي مشت کردند، آنان جنگيدند و در راه بر پايي آرمان هاي الهي پيکرهايشان را آماج گلوله قرار دادند و چنين بود که فجر سينه ظلمت و تاريکي را شکافت، شب شکست و روز زيبا پيروزي را بشارت داد و مردم را منجلاب کفر و فساد رهايي داد.

سرانجام در روز 12 بهمن ماه  سال 57 بخش ديگري از مبارزات مردم مسلمان ايران به ثمر نشست و پس از 14 سال و 3 ماه دوري از وطن رهبر انقلاب اسلامي ايران به جمع ياران صميمي اش بازگشت . مردم تهران و شهرهاي ديگر براي استقبال از امام به تهران آمده بودند از فرودگاه تا بهشت زهرا را گلباران کرده بودند و در يک صف منظم آماده ديدار با رهبرشان بودند . در بين شعارهاي مردم ايران اين شعارها بيشتر به گوش مي‌رسيد : نايب صاحب زمان است آيت الله خميني - اوفرستاده صاحب زمان است آيت الله خميني - ديو چو بيرون رود فرشته درآيد - استقلال آزادي جمهوري اسلامي .

حدود 8 ميليون نفراز امام استقبال کردند. امام در ميان استقبال بي نظير مردم به فرودگاه آمدند و سرود خميني اي امام اجرا شد. امام به سمت بهشت زهرا حرکت کردند. امام در سخنراني تاريخي خود فرمودند: من دولت تعيين مي‌کنم من توي دهن اين دولت ميزنم و در روز 16 بهمن امام خميني فرمان تشکيل دولت موقت را صادر کردند و پس از تشکيل دولت مردم به حمايت گسترده از دولت انقلاب پرداختند و بار ديگر دولت جنايتکار بختيار دست به حمله زد و در اين حمله   نيروي هوايي را مورد هجوم قرارداد. سرانجام پس از درگيريهاي نظامي فراواني که در روزهاي 21 و22 بهمن روي‌داد حکومت شاهنشاهي سقوط کرد و خون شهيدان راه خدا و رهبري هاي امام خميني و تحمل سختي ها از سوي مردم ثمر داده و انقلاب اسلامي پيروز شد . با پيروزي انقلاب اسلامي راديو و تلويزيون به دست مردم افتاد و گوينده راديو اعلام کرد اينجا تهران است صداي انقلاب اسلامي مردم ايران .

آري آنگاه که آمدي عزت را به ارمغان آوردي سربلندي و استقلال را که تا آن روز آرزويي بيش نبود جامعه عمل پوشاندي نه تنها براي ما عظمت و استقلال را آوردي که ديگر ملل در بند را نيز بيدار کردي تا بندها را بگسلند و خود را از قيود ستمکاران و جباران رهايي بخشند آنگاه که تو آمدي قرآن حاکم شد تقوا ميزان شد گلوله نصيب تبهکاران گرديد و دشمنان خدا به هلاکت و ذلت افتادند .

اينک اي شهيدان اي وارثان محمد(ص) بنگريد که چگونه از حماسه شما قصه ها ساختيم و در ادامه راه خونين شما صبر را پيشه خود ساختيم و در راه بدخواهي قسط و عدل خون شما را مشعل فروزان را همان قرار داديم .

اکنون به پاس اين ايثار گري ها ايران، سرزمين گل واژه هاي عشق و سرزمين عاشقان ثارالله شده است اينک ايران مي خندد و اينک زمين تن پوش سبزه هاي عشق است و طراوت و سبزي آن را از جويبار خون شما وام گرفته است .

بارالها : اي شاهد فريادهاي تکبير گويان ياريمان کن تا هميشه فرياد الله اکبر را بر مأذنه هاي بلند ايمان سر دهيم  ، ياريمان کن تا در صحراي رزم خار وخس تجاوز را برکنيم و بر خاک هميشه پاک دليرمردان بوسه زنيم و انقلاب‌مان را به انقلاب برپا دارنده عدل جهاني مهدي موعود (عج) متصل سازيم .

 

 منصوره شهابي

 

 

سه‌شنبه 19 بهمن 1389 - 13:23


*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری