چهارشنبه 7 خرداد 1399 - 4:12
پر بازديدهاي اين گروه
  • موردي يافت نشد

كتاب

 

ضياء آراسته

 

ديگر هرگز

 

 

ديگر هرگز  ( مجموعه روايت ديگر – 11 )

نويسنده : حسن رحيم پور

طراح جلد : رضا زواري

نوبت چاپ و تيراژ : اول – 1000 نسخه

ناشر : كتاب‌هاي سيمرغ وابسته به موسسه انتشارات اميركبير

 

جلد يازدهم مجموعه روايت ديگر به مجموعه داستان كوتاه حسن رحيم‌پور اختصاص دارد . حسن رحيم‌پور در سال 1330 در ده تجريش بدنيا آمد . پس از طي مراحل ابتدايي و متوسطه ، در رشته علوم آزمايشگاهي فارغ‌التصيل شد . وي از نويسندگان جنگ است كه نخستين  كتابش با عنوان زندگي خوب بود در سال 1379 بعنوان كتاب برگزيده « 20 سال دفاع مقدس » در بخش خاطره  انتخاب شد . حسن رحيم‌پور  هر سال حداقل يك ماه با تيم‌هاي پزشكي به جبهه مي‌رفته و اغلب در بيمارستان‌هاي صحرايي به كار بانك خون يا آزمايشگاه مي‌پرداخته است . روزهايي كه از نظر او دنيايي و دريايي بوده است و پر از خطر و خاطره . رحيم‌پور براي اينكه ديده‌هايش محو نشوند در دفترش يادداشت‌گونه‌هايي مي‌نوشته و بعدها با بسط دادن چندتايي از آن دست‌نوشته‌ها گلچيني از حقايق و ديده‌ها و شنيده‌هايش را در قالب مجموعه‌اي از داستان كوتاه گردهم مي‌آورد .

قمقمه‌هاي تشنه ، نفس نكش ! لبخندهاي جنگ ، تك درخت و ديگر هرگز از جمله داستان كوتاه‌هاي اين مجموعه هستند . در بخشي از داستان كوتاه  " ديگر هرگز " مي‌خوانيم :

 " اولين نامه‌اي كه از جبهه فرستاد نوشته بود كه توي جهاد كار مي‌كنه و پشت خطه . ما نگران نباشيم و هنوز از مسعود خبري بدست نياورده . حاج قربان دو ماه اجاره را داد و ماه سوم كه رفتم در مغازه و گفتم دخترم مسلوله و بيمارستان خوابيده اجاره را بده  گفت : به خدا خانم توفاني خودم هم توي خرج خانه مانده‌ام بازار كساده ، اگه پول دستم آمد چشم!  ماه بعد كه توي مجلس ختم عذرا آمد بدون آنكه حرفي بزنم اجاره يك ماه را داد و گفت به خدا قرض كرده‌ام . فيروزه خانم كه كنارم نشسته بود گفت : مي‌بيني دخترش فوت كرده شوهرش رفته جبهه دنبال پسرش اگه درآمد نداري و بازار خوب نيست مغازه را خالي كن كه به يكي ديگه اجاره بده ! و حاجي به فيروزه خانم چشم غره‌اي رفت و گفت : به شما مربوط نيست . "

مجموعه داستان ديگر هرگز در چاپ اول خود با تيراژ 1000 نسخه و با قيمت 25000 ريال توسط انتشارات كتاب‌هاي سيمرغ وابسته به موسسه  انتشارات اميركبير به چاپ رسيده است .

 

 

 

 

 

سه‌شنبه 19 بهمن 1389 - 12:33


*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری