پنجشنبه 8 خرداد 1399 - 13:30
پر بازديدهاي اين گروه
  • موردي يافت نشد

كتاب

 

ريحانه فتحي ثاني

 

شماره جديد رخداد منتشر شد

 


پنجاه و پنجمين و پنجاه و ششمين شماره از نشريه داخلي سازمان تبليغات اسلامي با معرفي موسسه انتشاراتي اميركبير و در دو بخش اصلي96 صفحه ‌اي، از سوي سازمان تبليغات اسلامي منتشر شد.

به گزارش روابط عمومي سازمان تبليغات اسلامي، در ديباچه اين نشريه آمده است: «در واقع نقش هيئات مذهبي براي سازمان تبليغات اسلامي در بسط و گسترش  شعور حسيني  نقش بسيار ارزنده اي است. در همين راستا دكتر خاموشي رييس سازمان تبليغات اسلامي در همايش «بصيرت» در جمع بسيجيان سازمان تبليغات اسلامي، بسيج و هيئات مذهبي را طلايه داران  مبارزه با دشمنان و فتنه گران دانست كه در مواقع حساس كارآمدي خود را در دفاع از ولايت و ارزش ها اثبات كرده اند. وي همچنين بر نقش اين پايگاه هاي مردمي در خنثي سازي توطئه دشمنان تاكيد ورزيد.»

نگاه ماه رخداد؛ در گفت و گو با احمدنثاري رييس انتشارات اميركبير، پيرامون وضعيت مطلوب چاپ در اين انتشارات آورده است:

«ما در حال حاضر تلاش مي كنيم ركورد توليد دو جلد كتاب در روز را بشكنيم. سال گذشته روزي يك عنوان كتاب توليد كرده ايم؛ پيش بيني ما براي سال جاري توليد روزانه  5/1عنوان كتاب است و تلاش خواهيم كرد، تا پايان سال1390 اين ركورد را به 2 عنوان كتاب در هر روز برسانيم؛ اين انبوه توليد، كه در يك سال با احتساب ميانگين 2 عنوان در روز و شمارگان متوسط 3 هزار نسخه، حدود سه ميليون جلد كتاب خواهد بود كه با توجه به ويژگي هاي كيفي آثار، مي تواند موفقيت اميركبير را در عرصه بين الملل به ارمغان آورد و ما را در عرصه بين الملل مطرح كرده و باعث تاثيرگذاري اميركبير در عرصه هاي جهاني شود.»

همچنين، سعيد كرمي، معاون علمي_فرهنگي موسسه انتشارات امير كبير هم در طي گفت و گويي با عنوان «به دنبال شبكه مفهومي توليد گفتمان ديني هستيم» آورده است:

«يكي از مهم ترين محورهاي اجرايي اين انتشارات توليد و چاپ مجموعه كتاب هايي پيرامون انديشه ديني، انقلاب اسلامي و مفاهيم توليد شده آن در سطح مناسبات داخلي و بين المللي است. مفهوم شناسي گفتمان انقلاب اسلامي و تعميق و ترويج فراگفتمان انقلاب اسلامي، ضمن  استفاده حداكثري از ظرفيت هاي  و امكانات جبهه فكري همسو با انقلاب اسلامي از ديگر محورهاي موردتوجه ما در اين معاونت است. همچنين بايد يادآوري كنم كه همواره نقد و بررسي آراء گفتمان فكري جريان انديشه هاي ليبرالي را نيز در دستور كار داريم.»

در ادامه محمد خودسوز مدير حوزه رياست و روابط عمومي انتشارات اميركبير هم در پايان گفت و گوي خود آورده است:

«بخش هاي دست اندركار در واحد حقوقي وزارت ارشاد و ساير نهادهاي ذي‌ربط با وضع قوانين مرتبط برسر راه افراد و سوء استفاده كنندگان شاغل در بخش افست غيرقانوني و زيرزميني آثر ساير ناشران معتبر مانعي جدي باشند.»

گفتني است، «رخداد» ضميمه خبري ماهنامه بشري، به طور مرتب از سال 84 با ارائه مطلوب‌تر اخبار و گزارشات سازمان، به سردبيري عباس لهراسبي و به همت سازمان تبليغات اسلامي، منتشر مي‌شود.

 

 

 

 

 

يكشنبه 17 بهمن 1389 - 15:24


*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری