جمعه 20 تير 1399 - 5:25
پر بازديدهاي اين گروه
  • موردي يافت نشد

كتاب

 

ريحانه فتحي ثاني

 

بشري 90 منتشر شد

 


نودمين شماره از ماهنامه سازمان تبليغات اسلامي ويژه دي ماه جاري، در بخش هاي طليعه، مديريت ديني، فرهنگ، دين و انديشه، كتابشناسي و چكيده انگليسي، منتشر شد.

به گزارش روابط عمومي سازمان تبليغات اسلامي، مديرعامل بنياد دعبل خزاعي؛ سيد مرتضي توكلي، در گفتگو با بخش «مديريت ديني» بشري در پاسخ به سوال «افق فرهنگ ديني را در جامعه ايران چگونه مي بينيد؟»  آورده است:

«فرهنگ، يك موضوع پيچيده و مملو از جزئيات است و نمي توان درباره آن به شكل دفعتا اظهار نظر كرد. ولي يك اصل كلي را آموخته ام كه نياز به بررسي هم ندارد؛ آن اينكه ما اگر از لحاظ ديني، قانوني و ... نگاهمان به پرچمي باشد كه مراجع گرانقدر و رهبر معظم انقلاب در دست دارند و اولويت هايي را كه ايشان مشخص مي كنند، مدنظرداشته باشيم، مي توانيم به سطوح بالاي آرمان هاي كشور ارتقا پيدا كنيم. »

همچنين، نماينده استان سيستان و بلوچستان در مجلس خبرگان رهبري؛ مولوي نذير احمد اسلامي، هم در بخش دين و انديشه، تصريح كرده است:

«در عربستان هيچ كسي نيست كه خود را وهابي بنامد.هيچ فرقه اي به نام وهابيت وجود ندارد. سلفي هايي كه در مسائل علمي از محمد ابن عبدالوهاب پيروي ميكنند، كه او هم پيرو اين تيميه بوده، اينها را وهابي مي گويند اما اينها خودشان را حنبلي مي دانند چون ابن تيميه حنبلي بود. اينها خودشان را حنبلي مي گويند نه وهابي. هيچ حركتي و جرياني به نام وهابي اصلا وجود ندارد.»

در تازه ترين شماره از نشريه بشري، مطالب ذيل مصرح شده است:

«طليعه: سرمقاله (نهم دي روز جوشش صيرت ملت ايران و تجديد بيعت با اسلام، امام و رهبري)؛ مديريت ديني: گفت و گو با سيد مرتضي توكلي( مديرعامل بنياد دعبل خزاعي) و انسجام اسلامي در سيره پيامبر اكرم (ص)؛ فرهنگ: كشف حجاب (تلاش استمار در مسخ هويت اسلامي)؛ دين و انديشه: شان جمهوري اسلامي در جهان بسيار بالاست و بايد آن را حفظ كرد (گفت و گو با مولوي نذير احمدسلامي)، نقش امر به معروف و نهي از منكر در نهضت امام حسين (ع) (گفت و گويي مجازي با علامه شهيد مرتضي مطهري، تاثير دين باوري در زندگي فردي و اجتماعي(بخش پاياني)، صلح امام حسن (ع) و قيام امام حسين (ع)، نقش زنان در نهضت  عاشورا، تحريف زدايي و خرافه زدايي از عزاداري ها، بايدها و نبايدهاي مداحي (بخش او)، امام سجاد(ع) سرچشمه كمالات انساني و رامرد تقوا و علم و مبارزه (نيم نگاهي به ندگي شهيد آيت لله حسين غفاري)؛ ادب و هنر: حزن و دردي عارفانه (نگاهي به تاريخچه هنر تعزيه و تاثيرات اين شيه نمايشي)؛ كتاب شناسي: اصلاح و افساد در داستان هاي قرآن و هنر و تجريه ديني؛ چكيده انگليسي.»

گفتني است، نودمين شماره از ماهنامه سازمان تبليغات اسلامي با عنوان بشري ويژه دي ماه جاري با مدير مسئولي حجت الاسلام و المسلمين دكتر سيدمهدي خاموشي و سردبيري عباس لهراسبي منتشر شد.

 

 

 

 

 

يكشنبه 17 بهمن 1389 - 15:22


*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری