پنجشنبه 19 تير 1399 - 9:58
پر بازديدهاي اين گروه
  • موردي يافت نشد

نظام پيشنهادات

 

سيد داوود تديني

 

يافتن علاقه

 


 

افراد موفق بدون استثناء كساني هستند كه با صرف وقت دريافته‌اند به چه كاري علاقه دارند و از آن لذت مي‌برند و منحصراً روي همان كار متمركز شده‌اند. يكي از مسئوليت‌هاي مهم شما در زندگي اين است كه كاري را كه واقعاً به آن علاقه‌ داريد شناسايي كرده، تمام عشق و علاقه خود را صرف انجام آن كنيد. فراموش نكنيد كه هيچ‌كس به اندازه شما نمي‌تواند شما را بشناسد. زيرا شما تنها كسي هستيد كه به طور كامل به خودتان دسترسي داريد و علايق و پتانسيل‌هاي خود را مي‌شناسيد و مي‌توانيد صداي درونتان را بشنويد. مدام اين پرسش‌هاي كليدي را از خود بپرسيد: از انجام چه كاري لذت مي‌برم؟ حرفه دوست‌داشتني من كدام است؟

برايان تريسي مي‌گويد: وقتي مشغول كاري باشيد كه آن را دوست داريد، هيچگاه فكر نمي‌كنيد كه مشغول انجام كاري هستيد.

يكي از عوامل كه باعث مي‌شود بسياري از افراد انتخاب اهداف خود را به تعويق بيندازند اين است كه تصور مي‌كنند اهداف غير قابل تغييرند؛ در حالي كه متناسب با شرايط و سطح بينش و توان مي توان در اهداف و اولويت‌ها تجديدنظر كرد.

روياها و آرزوهاي خود را به اهداف مشخص و روشن تبديل كنيد. هر چه اين اهداف بزرگ‌تر و روشن‌تر باشند، شور و اشتياق شما براي دستيابي به آن‌ها بيشتر مي‌شود.

زندگي در همه ابعاد بايد پربار و غني باشد. بايد بين جنبه‌هاي مختلف زندگي توازن برقرار كرد و وظايف و مسئوليت‌هاي خود را در هر زمينه انجام داد. همراه با جدي شدن شما در طراحي آينده، زندگي جذاب و هيجان‌انگيز مي‌شود. از هم‌اكنون دست به كار شويد؛ تصويري را كه دوست داريد سال آينده در زمينه‌هاي مختلف زندگي از خود داشته باشيد ترسيم كنيد.

هماهنگي ميان اهداف و ارزش‌ها را فراموش نكنيد.


 

 

چهارشنبه 22 دی 1389 - 14:32


*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری