سه‌شنبه 17 تير 1399 - 21:24
پر بازديدهاي اين گروه
  • موردي يافت نشد

كتاب

 

ريحانه فتحي ثاني

 

بشري محرم منتشر شد

 

 

هشتاد و نهمين شماره از ماهنامه  سازمان تبليغات اسلامي با عنوان  بشري در بخش هاي طليعه، مديريت ديني، فرهنگ، دين و انديشه، كتابشناسي و چكيده انگليسي ويژه محرم جاري، منتشر شد.

به گزارش روابط عمومي سازمان تبليغات اسلامي، در طليعه اين نشريه مي خوانيم:

«انقلاب اسلامي به مثابه تحقق درخشان آرمان انبياي لهي و اهل بيت(ع) در پايان سومين دهه از عمر خويش و ورود به چهارمين دهه، از سوي رهبر معظم انقلاب اسلامي با چشم اندازي جديد مواجه گشت. ايشان در اولين روز سال 1388 در جمع زائران و مجاوران امام رضا (ع) تصريح فرمودند: «براي ورود به دهه چهارم انقلاب اسلامي، كشور نيازمند به دو شاخص بسيار مهم پيشرفت و عدالت است كه لازمه پيشرفت همراه با عدالت اين است كه همه مسئولان در بخش هاي گوناگون، نوآوري، خلاقيت و ابتكار در روش هاي اخير شروع شده، به شكوفايي برسانند.»

بخش مديريت ديني در گفت و گو با حجت الاسلام و المسلمين حسين فتحي؛ مدير عامل موسسه هلال وابسته به سازمان تبليغات اسلامي، آورده است:

«به نظر من بهترين راه تبليغ موضوعات ديني، رويكرد شخص محور است. يعني هر شخص كه مي خواهد در وادي تبليغ قدم بگذارد بايد خودساخته باشد و خود به موضوعاتي كه مي خواهد تبليغ كند، باور داشته باشد و گرنه تبليغش هيچ اثري نخواهد داشت. بلكه اثر سوء خواهد داشت.»

در بخش دين و انديشه، رييس مركز تحقيقات كامپيوتري علوم انساني؛ حجت الاسلام و المسلمين دكتر حميد شهرياري هم  مي خوانيم:

در شناخت شرايط فرهنگي امروز جامعه، اگر اطلاعات را نداشته باشيم، در ترسيم جامعه اطلاعاتي و نگاهي كه به فعاليت ها و فرآيندها داريم. ممكن است به انبوه مخاطب ها توجه نكنيم. جامعه ما در حال دگرديسي از وضعيت سنتي به جامعه اطلاعاتي است و متوليان  فرهنگ نبايد از اين موضوع غافل باشند. نگاه به مقوله فرهنگ، چه مقايسه‌اي باشد چه تحليلي، نمي توانند از شرايط امروز جهان متاثر نباشند. اين وضعيت را دنيا زودتر از ما فهميده است.

تازه ترين مطالب آمده در اين شماره از نشريه  به شرخ ذيل است:

طليعه: سرمقاله (بايسته هاي دهه پيشرفت و عدالت)، غديري ديگر (بيعتي دوباره با ولي امر مسلمين)؛ مديريت ديني: گفت و گو با حجت الاسلام و المسلمين حسين فتحي (مديرعامل موسسه هلال وابسته به سازمان تبليغات اسلامي)، واقعيتي به نام غدير؛ فرهنگ: حجاب در تاريخ، حجاب راهي براي رسيدن به خداست؛ دين و انديشه: نبايد امكان حضور قدرتمندانه در جامعه اطلاعاتي را از دست بدهيم (گفت و گو با حجت الاسلام و المسلمين دكتر حميد شهرياري)، تاثير دين باوري در زندگي فردي و اجتماع (قسمت دوم)، تلنگري بر نفس(بخش پاياني)، آسيب شناسي مراسم عزاداري امام حسين(ع)، تا سر منزل رضا (بخش پاياني)، ايستاده بر بلنداي عشق و شهامت و وفاداري، بسيج، نقطه اميد و اتكاء و نشاط ملت و معلم اخاق و مهذب نفوس (نيم نگاهي به زندگي شهيد محراب آلله دستغيب)؛ ادب و هنر: موسيقي متن تعزيه ها، عرفا عاشورايي، دن و دوران، جريان شناسي بائيت وچكيده انگليسي.

گفتني است، هشتاد و نهمين شماره از ماهنامه سازمان تبليغات اسلامي با عنوان بشري ويژه آذر جاري با مدير مسئولي حجت الاسلام و المسلمين دكتر سيدمهدي خاموشي و سردبيري عباس لهراسبي منتشر شد.

 

 

 

سه‌شنبه 30 آذر 1389 - 14:24


*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری