پنجشنبه 2 بهمن 1399 - 8:18
پر بازديدهاي اين گروه
  • موردي يافت نشد

گزارش

 

داود ميرزايي مقدم

 

آرزوي سردار سرلشكر رحيم صفوي

 

گزارش تجليل از  بسيجيان نمونه دستگاه‌هاي دولتي

غروب روز يكشنبه 7/9/89 به دعوت فرماندهي محترم بسيج، بسيجيان نمونه و پيش‌كسوتان بسيجي دستگاه‌هاي دولتي در تالار امام صادق(ع) وزارت بهداشت، گردهم جمع آمده بودند. ميهمان ويژة اين مراسم به يادماندني سردار سرلشكر سيدرحيم صفوي، مشاور مقام معظم رهبري (مدظله‌العالي) و فرماندة دلير نام آشناي دفاع مقدس بود. نوبت به سخنراني ايشان كه رسيد با ابلاغ سلام مقام معظم رهبري (مد ظله‌العالي) به جمع حاضر، خاطره‌اي از امام راحل (ره) گفت كه بزرگ‌ترين آرزوي حضرت امام با آن مقام معنوي و خودساختگي مثال‌زدني عاقبت بخيري بود. سپس با لحني صميمي، افزود من نيز مي‌خواهم امشب در اين جمع صميمي به رموز عاقبت بخيري به عنوان يكي از مهم‌ترين آرزوهاي خودم اشاره كنم و آن را برايتان آرزو كنم..

فرماندة سلحشور دفاع مقدس با موهايي سپيد و چهره‌اي نوراني، با آرامشي خاص و خيلي شمرده و شيوا سخن مي‌گفت. فاصلة مكاني من با سردار كم بود بنابراين خيلي خوب صورتش را مي‌ديدم. كمي كه عميق‌تر به صورتش نگاه كردم چين و چروك‌هاي ناشي از گذر ايام را در چهره‌اش ديدم و با خود انديشيدم اين مرد بزرگ چه دلاوري‌ها در جبهه‌هاي نبرد داشته است و در سينه‌اش چه رازها و ناگفته‌ها دارد. هر چه بيشتر به چهره‌اش نگاه مي‌كردم بغضي خاص گلويم را مي‌فشرد. حسي آشنا به من مي‌گفت همين دلاورمردان كشورمان را از تاراج زياده‌خواهان و دشمنان اسلام ناب محمدي (ص) نجات داده‌اند و مي‌دهند.

وقتي به خودم آمدم شنيدم كه شير بيشة شجاعت 8 رمز را براي عاقبت بخيري برشمرد و گفت بعد از 38 سال خدمت به نظام مقدس اسلامي (قبل و پس از پيروزي انقلاب اسلامي) مهم‌ترين آرزويم عاقبت بخيري است و با مطالعاتي كه داشته‌ام به رموز زير دست پيدا كرده‌ام و مايلم آن‌ها را تقديم شما كنم:

1.       اطاعت و بندگي خدا:

عمل به بايدها و نبايدهاي دين مبين اسلام و نكاتي كه در قرآن آمده است همان اطاعت از خداست. محموعه اين اطاعت و بندگي خدا منجر به تقواي الهي مي‌شود. آيت‌الله ناصري فرمود در سال‌هاي تحصيلم در نجف فردي را مي‌شناختم كه حسين حمال نام داشت. او بار مي‌برد و پس از حمل بار تا صاحب كار مزدي نمي‌داد چيزي طلب نمي‌كرد. هميشه مرتب و تميز بود و نماز اول وقت را به جماعت مي‌خواند. تابستان‌هاي نجف خيلي گرم بود و البته الآن هم هست. مردم شب‌ها را در پشت بام مي‌خوابيدند و براي اينكه ديده نشوند اطراف پشت بام‌هايشان را ديوار كشيده بودند و از آنها براي خشك كردن لباس‌هاي‌شان نيز استفاده مي‌كردند. روزي يكي از زن‌هاي سكن نجف در حاليكه بچه‌اش را به پشتش بسته بود وقتي مي‌خواسته لباس‌هاي شسته شده را روي ديوار پهن كند فرزندش از پشتش سر خورده و از پشت بام سقوط ميژ كند. حسين حمال اين واقعه را مي‌بيند و ناگهان فرياد مي‌زند خدايا نگهش دار و در اين حال بچه بين زمين و آسمان معلق مانده و به آرامي به زمين نزديك مي‌شود. در همين حال حسين او را مي‌گيرد. همه جمع مي‌شوند و مي‌گويند تو اولياي خدايي ... . مي‌گويد نه يك عمر من بندگي خدا را كردم و هر چه گفت گوش دادم يك بار من از خدا چيزي خواستم و خدا پذيرفت. براستي اين است رمز بندگي و اطاعت محض از خدا.

2.       عشق و محبت به رسول خدا و عترت طاهرينش:

همه شنيده‌اند و مي‌دانند حب محمد و آل محمد (ص) برائت من النار و جواز علي الصراط. دوري از آتش و گذرنامه عبور از صراط محبت به رسول خداست. براي دوري از آتش فتنه‌ها بايد به حضرت محمد (ص) و عترت طاهرينش پناه برد.

3.       خدمت به خلق خدا:

ما شيعية اميرالمؤمنين علي عليه‌السلام هستيم. او در حالي كه حاكم مسلمين بود براي فقرا و مستمندان غذا مي‌برد. ما چقدر به اطرافيان‌مان خدمت مي‌كنيم. خلق خدا فقط آدم‌ها نيستند؛ حيوانات و گياهان هم خلق خدايند. پس مقصود از خدمت به خلق خدا خيلي وسيع است و فقط در ماديات خلاصه نمي‌شود.

4.       تبعيت از ولايت فقيه:

نگاه گذرايي به گذشته و حال نشان مي‌دهد آن‌ها كه در مقابل حضرت امام (ره) ايستادند مثل بني‌صدر و بعضي از علما و ... عاقبت بخير نشدند. حضرت آيت‌الله خامنه‌اي (مدظله‌العالي) 21 سال است مسير نوراني امام را با صلابت، حكمت، حلم و بردباري دنبال مي‌كنند. بنگريد آنها كه مقابل حضرت آقا ايستادند دچار چه سرنوشتي شدند. ديديم كه بعضي سياسيون و روحانيون، بد عاقبت شدند. ولايت فقيه در فلسفة حكومت شيعه كه اسلام ناب محمدي (ص) نيابت از امام زمان (عج) است. ما ولي فقيه را معصوم نمي‌دانيم همان‌طور كه چهار نائب خاص حضرت حجت در زمان غيبت صغري معصوم نبودند ولي واسطة فيض بودند. اما بايد فكر كنيم بار مسئوليت آن چهار نائب خاص بيشتر بود يا باري كه بر دوش حضرت آقاست. لازم نيست كه يادآوري كنيم ايشان رهبر جهان اسلام هستند.

در تاريخ شيعه مضبوط است كه روزي شيخ مفيد در نجف نشسته بود. عربي آمد و گفت يا شيخ، همسرم در حالي كه طفلي در شكم داشته فوت كرده چه كنم. شيخ مفيد گفت همان‌طور به خاكش بسپار. پس از چند سال  آن اعاربي با پسري رشي و زيبا نزد شيخ مفيد آمد و گفت يا شيخ اين همان طفلي است كه اول گفتي با مادرش خاكش كن بعد كسي را فرستادي گفتي پهلوي مادر را بشكاف طفل را در بياور سپس خاكش كن. بعد تشكر كرد و رفت. شيخ خيلي متعجب شد چون چنين چيزي نگفته بود. بعد در عالم رؤيا ديد كه حضرت حجت (عج) فرمودند: عليك بالفتوا و علينا بالمراقبه. وقتي امام زمان (عج) نمي‌گذارند يك بچه شيعه به زير خاك برود آيا مقام معظم رهبري (مدظله‌العالي) را تنها مي‌گذارند؟ قطعا ايشان تحت حمايت آن حضرت هستند.

بوش پدر و مايكل مولن در كتاب خاطراتشان گفته‌اند ما همة تداركات لازم را ديدم كه پس از عراق و افغانستان به ايران حمله كنيم. جاي اين سئوال است كه چرا حمله نكردند؟ دليلي جز برخورد حكمت‌آميز حضرت آقا و البته آمادگي نيروهاي مسلح، بسيج قدرتمند و مانورهاي نظامي باعث شد حمله نكنند. ولايت فقيه ولايت بر حق است و بدرستي كه من سارع الحق، سرعه.

5.       اشك بر امام حسين (ع) و حضرت زهرا (س):

يكي از دوستان خدمت آيت‌الله بهجت (ره) رسيده بود و خودش برايم نقل كرد كه ايشام گفتند روز قيامت براي حساب و كتاب مي‌گويند اول آنها كه پدر و مادرشان از آنها راضي‌اند به بهشت بروند. دوم آن‌ها كه براي رضاي خدا به مردم خدمت خالصانه كرده‌‌اند وارد بهشت شوند. سوم آنان‌كه اشكي براي امام حسين (ع) و حضرت زهرا (س) ريخته‌اند وارد بهشت شوند. در اين لحظه دوستم از آقاي بهجت (ره) مي‌پرسند حضرت آقا پس شهدا چه شدند؟ آقاي بهجت (ره) پاسخ مي‌دهند خدا به شهدا مي‌فرمايند كجاي بهشت مي‌خواهيد برويد.

6.       كسب رضايت پدر و مادر:

آن‌ها كه رضايت پدر و مادر را دارند همه در زندگي اين دنيا و در آخرت عاقبت به خير مي‌شوند. هر گونه با پدر و مادرمان برخورد كنيم فرزندانمان با ما همان گونه رفتار مي‌كنند. رض‌الله رض الوالدين.

7.       عدم ترك جهاد:

جهاد شامل جهاد دفاعي، امنيتي، علمي و جهاد با نفس است. اگر چشم و دهان و شكم و دامن خود را حفظ كنيم خدا ما را از آتش دور نگه مي‌دارد. جهاد با نفس تمام نشدني است. تاريخ نشان داده مسلمانان وقتي ضربه خوردند كه جهاد را ترك كردند. به عنوان نمونه حزب‌الله لبنان و حماس با درس از انقلاب اسلامي ايرانو با پرچم جهاد و شهادت، کمر اسرائيلي‌ها را در جنگ سي و سه روزه شکستند. جهاد، پرچم و لباس عزت مسلمين است هر کس آن‌را ترک کند لباس ذلت مي‌پوشد و تا ده‌ها ميليون بسيجي ما آماده باشند دشمنان ما مي‌ترسند.

8.       صداقت و اخلاص:

حضرت علي (ع) فرمودند ما در جنگ‌ها بعضا با پسرعموهاي‌مان مي‌جنگيديم. آنها از ما و ما از آنها مي‌کشتيم. خداوند صداقت ما را ديد به ما نصرت داد و بر دشمنان ما خواري و ذلت نصيب نمود. خداوند مي‌فرمايد: من المؤمنين رجال صدقوا ما عاهدالله عليه فمنهم من قضي نحبه ... . بايد صادقانه زير علم ولايت و دفاع از کشورمان جمع شويم. اگر ما در اين هدف‌مان خالص باشيم انشاءالله عاقبت بخير مي‌شويم. قد اخلص‌الله فستخلص.

و بعد سردار سرفراز جبهه‌هاي نبرد براي همه دعا کرد و بر عاقبت بخيري بيشتر تأکيد نمود. در پايان مراسم نيز بسيجيان نمونة دستگاه‌هاي دولتي لوح تقديرشان را از دست سرلشگر صفوي و سرهنگ سراج گرفتند.

      

 

 

شنبه 13 آذر 1389 - 12:20


*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری