جمعه 9 خرداد 1399 - 9:8
پر بازديدهاي اين گروه
  • موردي يافت نشد

نظام پيشنهادات

 

سيد داوود تديني

 

تمركز كنيد و منتظر نمانيد!

 

فعاليت شما امروز براي كشور اسلامي يك عبادت است.

«صحيفه امام خميني، ج18، ص 190»

 

تمام فكر خود را روي كاري كه انجام مي‌دهيد متمركز كنيد. پرتوهاي خورشيد تا متمركز نشوند نمي‌سوزانند. همكاران عزيز و ارجمند، سخن فوق را الكساندر گراهام‌بل مي‌گويد چرا كه همه دستاوردهاي بزرگ بشر نتيجه سخت‌كوشي و تمركز مداوم روي كارها بوده است. وقتي همه نيروهاي جسمي و ذهني بر مسئله‌اي متمركز شوند توانايي فرد براي حل مشكلات به طور حيرت‌انگيز چند برابر مي‌شود. در هر لحظه فقط يك كار را انجام دهيد. ذهن خود را فقط روي همان قسمت از كار كه در حال انجام هستيد متمركز كنيد.

مي‌توانيد يك كار بزرگ را به قطعات كوچكتر تقسيم نموده، هر بار يك قسمت از آن را انجام دهيد. درست مثل بريدن يك كالباس بزرگ و تبديل آن به برش‌هاي كوچك و سپس خوردن آن‌ها. به جاي آنكه براي تحول، منتظر اتفاقات باشيد، سعي كنيد خودتان آن شرايط را بوجود آوريد.

دنيا پر است از آدم‌هايي كه منتظرند كسي از راه برسد و به آن‌ها انگيزه بدهد تا به انساني تبديل شوند كه آرزويش را دارند. مشكل اين است كه هيچكس قرار نيست به آن‌ها انگيزه بدهد. آن‌ها منتظر رسيدن اتوبوس ايستاده‌اند اما در خياباني كه هيچ خط اتوبوسي از آن نمي‌گذرد. در نتيجه، اگر اين افراد مسئوليت زندگي خود را بر عهده نگيرند و خودشان را تحت فشار قرار ندهند ممكن است براي هميشه منتظر بمانند و اين كاري است كه اكثر مردم انجام مي‌دهند.

«نخستين شرط موفقيت اين است كه نيروهاي جسمي و ذهني خود را به طور پيوسته و خستگي‌ناپذير روي يك مسئله متمركز نماييد.»

 

سه‌شنبه 9 آذر 1389 - 11:13


*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری