سه‌شنبه 17 تير 1399 - 21:15
پر بازديدهاي اين گروه
  • موردي يافت نشد

كتاب

 

ريحانه فتحي ثاني

 

سوره مهر ميان مردم آمد

 

نشريه تخصصي كتاب انتشارات سوره مهر وابسته به سازمان تبليغات اسلامي، با عنوان مهر و پرونده‌اي درباره‌ي عرضه‌ي كتاب در سوپرماركت‌ها با آثار و نظرات محسن مومني، محمدرضا سرشار، اكبر صحرايي، عباس صحرايي، عباس براتي‌پور، محمود حكيمي، علي شجاعي، منوچهر اكبرپور و سارا عرفاني ويژه‌ي مهر جاري منتشر شد.

به‌ گزارش روابط عمومي سازمان تبليغات اسلامي، حيدر ايمني در ابتداي يادداشت اول اين نشريه آورده است:

«شايد كمتر نشريه‌اي آن هم داخلي توجه درخواست و نياز مخاطبش را در راس برنامه قرار دهد و به آن هم عمل كند. در شماره‌ صد نشريه «مهر» خيلي از دوستان و خوانندگان نشريه به جاي خالي نقد كتاب در اين نشريه اشاره داشتند. ما نيز چنين كرديم و نقد از درون را از اين پس در بحث‌هاي خود اضافه مي‌كنيم و بررسي و آسيب‌شناسي برنامه‌ها و طرح‌هاي سوره‌مهر و نيز نقد كتاب را در صفحات مهر قرار مي‌دهيم.»

اين نشريه در ادامه به حضور پايگاه اطلاع رساني تخصصي كتاب سوره‌مهر در نمايشگاه مطبوعات اشاره مي‌كند و در مطلبي با عنوان «جاي خالي نشريات حوزه هنري» مي‌آورد:

«در غرفه سوره مهر اولين چيزي كه خودنمايي مي‌كرد دستگاه ال سي دي بزرگي بود كه صفحه سايتي نارنجي و مشكي رنگ را به نمايش گذاشته بود. صفحه اصلي همان سايت جديد سوره مهر كه قبلا در خبرها آمده بود كه اين ناشر درصدد راه‌انداز‌اش است. سايتي با امكانات و طراحي بهتر از سايت فعلي (iricap.coml)   كه بتواند اخبار و اطلاع رساني حوزه كتاب و نشر را به نحوي بهتر و مناسب‌تر انعكاس دهد چرا كه در دنياي به شدت خبر زده امروز كه به حق عصر اطلاعات نام گذاري شد، بدون ابزارهاي نوين اطلاع‌رساني از قبيل سايت‌هاي خبري، فرايند اطلاع رساني و آگاهي بخشي در خصوص نيازهاي مخاطبان امكان‌پذير نيست. اهميت همين مسئله باعث شد كه سوره مهر در راستاي اطلاع‌رساني آسان‌تر مخاطبان بي‌شمار خود، سايت جديدي را طراحي كند.»

در پايان اين نشريه هم از انتشاربيش از دويست عنوان كتاب در سوره مهر كه مراحل انتشارشان را مي‌گذرانند خبر داده است.

گفتني است، نشريه تخصصي مهر در 16 صفحه به منظور اطلاع رساني در حوزه آثار منتشر شده در اين انتشارات، از سوي انتشارات سوره مهر وابسته به سازمان تبليغات اسلامي، منتشر شده است.

 

 

 

 

سه‌شنبه 2 آذر 1389 - 9:17


*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری