پنجشنبه 8 خرداد 1399 - 16:54
پر بازديدهاي اين گروه
  • موردي يافت نشد

كتاب

 

ريحانه فتحي ثاني

 

محور وحدت مسلمانان در بشري

 

 

هشتاد و هشتمين شماره از ماهنامه سازمان تبليغات اسلامي با طليعه «كعبه‌محور وحدت مسلمانان»، در هفت بخش ويژه آبان جاري، از سوي سازمان تبليغات اسلامي، منتشر شد.

به گزارش روابط عمومي سازمان تبليغات اسلامي، در بخش طليعه اين نشريه با عنوان «كعبه، محور وحدت مسلمان» آمده است:

«محوريت كعبه با ويژگي‌هايش برجسته‌تر مي‌شود؛ كعبه‌اي كه طبق روايتي، در محاذات بيت المعمور، و بيت‌المعمور در محاذات عرش واقع است و عرش چهار ضلع و ركن دارد و تربيع كعبه هم از همين روست و راز تربيع عرش در سخنان امام صادق(ع) به اين مضمون آمده است كه: كلماتي كه اسلام بر آن بنيان نهاده شده، چهار چيز است و اين كلمات همان تسبيحات اربعه است: سبحان الله، الحمدالله و لااله الالله و الله اكبر.

بخش مديريت فرهنگي در گفت‌وگو با عليرضا فروغي (مديركل دفتر پژوهش‌هاي كاربردي سازمان تبليغات اسلامي نيز آورده است:

اولين موضوعي كه در پيمايش دكتر اسدي در بحث دين‌داري مهم است، نرخ نماز فرادي است. در پيمايش سؤال شده كه «كدام يك از فرايض ديني خود را انجام مي‌دهيد؟» با گزينه‌هاي «هميشه، گاهي، هيچ‌وقت» گزينه اول (هميشه) 83 درصد، گزينه دوم 11 درصد و گزينه سوم 6 درصد پاسخ داشته‌اند. يعني در سال 1353 نرخ نماز فرادي در جامعه 83 درصد بوده كه رقم بسيار بالايي است.

تازه‌ترين مطالب آمده در شماره هشتاد و هشتم بشري عبارتند از:

طليعه: سرمقاله (كعبه، محور وحدت مسلمانان)؛ مديريت ديني: گفت‌وگو با عليرضا فروغي (مديركل دفتر پژوهش‌هاي كاربردي سازمان تبليغات اسلامي)، انسجام اسلامي در سيره پيامبر اكرم (ص)، آينده‌نگري امام خميني(ره) در آيينه نهج‌البلاغه، ابعاد و ويژگي‌هاي حكومت امام زمان(عج) و برخي از شرايط كارگزاران از منظر قرآن كريم و روايات؛ فرهنگ: شمول‌گرايي طرح گفتمان‌هاي ديني؛ دين و انديشه: ضرورت امروز ما تربيت مبلغ توانا و مستقل است (گفت‌وگو با حجت‌الاسلام والمسلمين محمدرضا نوراللهيان)، تأثير دين‌باوري در زندگي فردي و اجتماعي (قسمت اول)، تلنگري بر نفس، افكار انحرافي ابن تيميه، زمينه‌ساز وهابيت، تا سرمنزل رضا و طلايه‌دار شهداي محراب (نيم نگاهي به زندگي شهيد محراب آيت‌الله قاضي طباطبايي)؛ ادب و هنر: از علي آموز اخلاص عمل! (نگاهي به مجموعه تلويزيوني ماندگار «امام علي(ع)»؛ كتاب‌شناسي: هستي‌شناسي معرفت، كتاب‌شناسي حج (فصلي در مكه با حج؛ ميهمانان خدا)، آموزش و تربيت اخلاقي اعضاء و جوارح آدمي در قرآن، مسافري غريب و شيعه و سني؛ غوغاي ساختگي با چكيده انگليسي.

گفتني است: هشتاد و هشتمين شماره از ماهنامه سازمان تبليغات اسلامي- بشري- ويژه آبان جاري در 84 صفحه، منتشر شد.

 

 

دوشنبه 10 آبان 1389 - 12:16


*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری