جمعه 29 شهريور 1398 - 16:13
پر بازديدهاي اين گروه
  • موردي يافت نشد

يادداشت

 

حجت الاسلام عباس اسكندري
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قم

 

قم در اشتياق سفر مقام معظم رهبري

 

  

مقام معظم رهبري تاکنون به هر استاني که سفر داشتند، اين سفر موجب تحولات عميق و همه جانبهاي در آن استان شده است؛ به گونهاي که اگر کسي قبل از سفر مقام معظم رهبري به آن استان مسافرت کرده باشد و با گذشت مدتي، بعد از سفر رهبري از آن استان بازديد بعمل آورد شاهد اين تغييرات و تحولات به صورت همه جانبه خواهد بود.

طبيعتا سفر مقام معظم رهبري به قم نيز خيرات و برکات و اين تحولات را به همراه خواهد داشت، مخصوصا توجه فوق العاده ايشان به مسئله حوزه علميه، علما، روحانيون و طلاب در حال تحصيل، که هم در سفر قبلي ايشان موجب تحولاتي در حوزه گرديد و هم به ياري پروردگار در اين سفر ما شاهد تحولات و برکات فوق العاده خواهيم بود.

مقام معظم رهبري که خود ميوه شيرين حوزه علميه قم ميباشند هميشه به خصوص از بعد از انتصابشان به رهبري و به عهده گرفتن منصب ولايت فقيه يکي از برجسته ترين کارهاي مهم، موثر و پايدار ايشان توجه به مسائل و مباحث حوزه علميه قم بوده است، چه در بعد محتوايي و برنامهريزي و دروس حوزوي، چه در توجه به مباحث مديريتي حوزه و چه در مباحث مربوط به امور رفاهي طلاب و روحانيون، که در همه زمينهها حقا تحسينبرانگيز و قابل تقدير است.

از همين جاست که وقتي سفر قريب الوقوع مقام معظم رهبري به قم منتشر ميشود آنان که بغض و کينه اسلام، روحانيت، علما و مراجع تقليد و حوزه علميه قم را در دل دارند به تکاپو ميافتند که به نحوي از شکوه و عظمت اين سفر بکاهند. غافل از اينکه اين گونه تحرکات و شايعات راه به جايي نخواهد برد و ما در روز استقبال از مقام معظم رهبري شاهد حضور علما و روحانيون همراه با قشرهاي مختلف مردم و استقبال کم نظير و باشکوه و عزتمند از ايشان خواهيم بود.

اين نکته بايد مورد توجه قرار گيرد که سفر مقام معظم رهبري به قم نه تنها براي اين استان بلکه براي کشور و حتي جهان اسلام حائز اهميت است. در امور اين چنيني، چيزي که براي ما فوق العاده اهميت دارد، حرکت همه جانبه خودجوش طلاب و مردم است. رهبري معظم انقلاب اسلامي بعد از حمايتها و عنايات پروردگار و وجود نازنين حضرت بقيهالله(عج) نيازمند حمايت مردمي است. به اين جهت است که مردم در فرهنگ سياسي و اجتماعي ما خيلي اهميت دارند و وقتي حضور باشکوه مردم در استقبال از مقام معظم رهبري را ميبينيم، اين نمايش و حماسه به اقتدار بينالمللي و قدرت جهاني رهبر معظم انقلاب اسلامي ميافزايد و نشان ميدهد که مقام عظماي ولايت با قدرت و صلابت در برابر هيمنه استکبار ميايستند و تودهني محکمي به ياوهگوييهاي مستکبرين و عواملي داخلي شان خواهند زد.

مقام معظم رهبري با پشتوانه مردمي است که ميتوانند راه توفنده انقلاب اسلامي را پيش ببرند و حضور عاشقانه و حماسي آحاد مردم در مراسم استقبال از مقام معظم رهبري نشان دهنده اقتدار نظام اسلامي است؛ زبان حمايت مردم از رهبري زباني است که تمام دنيا و حتي مستکبران آن را ميفهمند.

بيشک مقام ائمه معصومين عليهم السلام از نظر علم و معنويت و تقرب به خدا، مقامي منحصر به فرد خود آنهاست اما در مقام ولايت و رهبري و به دست گرفتن زمام امور مردم بايد به اين نکته توجه داشت که کسي که با نيت خالص به استقبال رهبري به عنوان رهبر فرزانه انقلاب اسلامي و يکي از فرزندان حضرت فاطمهزهرا سلام الله عليها ميرود بداند اجر و پاداش اين شخص کمتر از استقبال و در رکاب بودن امام معصوم عليه السلام نخواهد بود.

در اين اوضاع و احوال جهاني که دشمنان ما براي ملت و نظام اسلامي دندان تيز کردهاند، هر کس به هر نحوي اظهار عشق و علاقه به رهبري و اطاعت از ايشان را نشان دهد، در واقع به مکتب اسلام و ائمه اطهار عليهم السلام اظهارعشق و ارادت و اطاعت کرده است.

به نظر ميرسد لحظه استقبال مردم از مقام معظم رهبري روز استثنايي و به ياد ماندني براي دوستان و دشمنان انقلاب است و علما و طلاب و مردم قم با حضور خود در مراسم استقبال از مقام عظماي ولايت چشم فتنه داخلي و خارجي را کور خواهند کرد.

 

شنبه 24 مهر 1389 - 10:46


*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری