جمعه 16 خرداد 1399 - 10:31
پر بازديدهاي اين گروه
  • موردي يافت نشد

گزارش

 

ريحانه فتحي ثاني

 

اجراي دوره آموزش مديريت استرس ويژه مديران سازمان

 

 

مدرس دوره‌ آموزشي مديريت استرس ويژه معاونين، مديران و روساي ادارات مركزي سازمان تبليغات اسلامي، با اشاره به اهميت وجود مدير رهبر در يك اداره، گفت: مدير رهبر براي همه كارها برنامه‌ريزي انعطاف‌پذيري دارد و به بهبود امور مي‌انديشد. نظم و انتظام كارها را با مطالعه و با توجه به مباحث و آموزه‌هاي علمي و تخصصي برقرار كرده و آن را شخصي نمي‌داند.

به گزارش روابط عمومي سازمان تبليغات اسلامي، عارف بصيري طهراني افزود: مدير رهبر براي «ماندن» انتظام  امور را به هم نمي ‌زند و در حوزه‌هاي تخصصي كه با روابط و سليقه‌هاي شخصي ملازم نيست مقابل «بالادستي‌ها» دست تسليم بالا نمي‌برد. فشارهاي بالادستي‌ها را وقتي غيرمنطقي و غيرتخصصي و برخاسته از سفارش‌ها و توصيه‌هاي خاص مي‌بيند، خود مدبرانه تحمل مي‌كند و در اين موارد كاركنانش را از اضطراب‌هاي ناشي از ندانم‌كاري‌ بالادستي‌ها در امان نگه مي‌دارد.

وي در ادامه با برشمردن اثرات اضطراب در محيط كار، درباره جريانات منفي، عنوان كرد: عصبانيت در محيط كار باعث شكاف بين كاركنان و ايجاد محيطي خصمانه مي‌شود. نارضايتي كاركنان باعث كاهش رضايت شغلي ديگر كاركنان خواهد شد كه اين مسئله باعث گسترش ناخرسندي در سازمان مي‌شود. اولين گام در ايجاد يك محيط سالم ارائه سبكي از مديريت است كه برپايه اصول انساني استوار باشد. درك نيازهاي پرسنل و آشنايي و به كارگيري «مديريت استرس»  باعث رضايت بيشتر و افزايش سلامت پرسنل مي‌شود.

طهراني افزود: استراتژي مديريت مشاركتي و كار تيمي به‌دليل مشاركت دادن افراد در تصميم‌گيري‌هاي مرتبط با خويش و سازمان خود باعث افزايش سعي و تلاش و در نتيجه افزايش بهره‌وري مي‌شود. قدرت و اختيار هم اثرمثبت بر كاركنان مي‌گذارد.

 دربيان علل اين دوره‌هاي آموزشي بهبود مديريت، ‌آمده است:

«كليه مديران به امور مربوط به برنامه‌ريزي شغلي و سازماندهي، هدايت، سرپرستي شغلي و سازماندهي، هدايت، سرپرستي، بسيج منابع و امكانات و نظارت و ارزيابي و هماهنگي امور مي‌پردازند. بعبارتي براي ارتقاي مهارت‌هاي فني، انساني و ادراكي مديران و متناسب با پيشرفت‌هاي دانش و فن‌آوري در حوزه‌هاي برنامه‌ريزي  سازماندهي، هدايت و نظارت، دوره‌‌هاي آموزشي بهبود مديريت از سوي معاونت پشتيباني و توسعه منابع انساني استانداري تهران طراحي و تدوين شده است و بخش عمده‌اي از نيازهاي آموزشي كه صرفا مديريتي بوده، از طريق آموزش دوره‌هاي بهبود مديريت تامين مي‌شود».

همچنين،تعاريف و مفاهيم بهداشت رواني، ابعاد بهداشت رواني و عوامل موثر آن در محل كار، اهداف و اصول بهداشت رواني در سازمان و روش‌هاي مقابله با فشار رواني محتواي اين دوره محسوب مي‌شوند.

عارف بصيري طهراني مدرس اين دوره آموزشي دارنده مدرك دكترا در مديريت استراتژيك و بازاريابي از دانشگاه جرج واشنگتن در آمريكا و مدرس پژوهشكده مديريت و بهره‌وري دانشگاه تربيت مدرس است.

گفتني است، سي و سه تن از معاونين و مديران در طول روزهاي سه شنبه از تاريخ بيستم مهر تا چهارم آبان 89 و بيست و دو تن از روساي ادارات در طول روزهاي يكشنبه از تاريخ هيجدهم مهر تا دوم آبان از ساعت 14 تا 16 در اين دوره آموزشي شركت مي‌كنند.

 

 

 

چهارشنبه 21 مهر 1389 - 14:55


*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری