جمعه 9 خرداد 1399 - 11:54
پر بازديدهاي اين گروه
  • موردي يافت نشد

كتاب

 

ريحانه فتحي ثاني

 

تامل بشري در اقدام شرارت‌آميز هتك حرمت قرآن كريم

 

 
طليعه هشتاد و هفتمين شماره ماهنامه سازمان تبليغات‌ اسلامي به نام «بشري» با تاملي در اقدام شرارت آميز هتك حرمت قرآن كريم، به چرايي و چگونگي انجام اين اقدام، پرداخته است.

 به گزارش روابط عمومي سازمان تبليغات اسلامي، در طليعه بشري با عنوان تاملي در اقدام شرارت‌آميز هتك‌حرمت قرآن كريم، مي‌خوانيم:

«قرآن كريم_ به اعتراف تمامي دانشمندان منصف جهان _ كتابي است كه مردم را به امان، برادري، صلح، گفت‌و‌گو، اخلاق نيكو، حمايت از فقرا و ايتام و محرومين، علم‌آموزي، توسعه و پيشرفت، عبادت خداوند، ارتباط با غيب، خودسازي، تقوا، پرهيزكاري و مبارزه بافساد دعوت مي‌كند. آيا عقل و وجدان مي‌پذيرد كه كتابي با اين همه، دستورات مشترك تمامي اديان الهي نيست؟

اين رفتار زشت و بي‌شرمانه، قلب همه مومنان را به درد آورد و بدون شك همه پيروان اديان الهي از اين اقدام منزجر هستند. چرا كه آتش زدن قرآن كريم، اهانت به ذات و وجود دين و معنويت و خداپرستي است».

در تازه‌ترين شماره از نشريه بشري‌ مطالب زير را مي‌خوانيم:

«طليعه: سرمقاله (ائمه‌اطهار (ع) سرچشمه معارف عالي انساني) و تامل در اقدام شرارت آميز هتك حرمت قرآن كريم؛ مديريت ديني: گفت‌و‌گو با رضا جلوه‌‌اي (مديركل امور مجلس سازمان تبليغات اسلامي) و علي(عليه السلام)؛ فرياد عدالت و اصلاح مستمر اجتماعي؛ فرهنگ: توسعه فرهنگي و موانع آن؛ دين و انديشه: همت و كارمضاعف در عرصه فرهنگ يعني تلاش براي تعامل و هم‌افزايي بيشتر (گفت‌و‌گو با حجت‌الاسلام و المسلمين محمودرضا جمشيدي)، معاني كلمه در قرآن كريم، نقش روحانيت در انقلاب اسلامي (قسمت پاياني)، انجيل درباره محمد(ص) چه مي‌گويد؟ و مجاهدي متعهدو قوي‌النفس (نيم‌نگاهي به زندگي شهيد محراب آيت‌الله اشرفي اصفهاني)؛ ادب و هنر: آشنايي با مولفان سيماي غرب و مارتين اسكورسيزي؛ كتاب‌شناسي: شرح منازل السائرين و بررسي و نقد مداخل قرآن، حديث، رجال، و تفسير در دايره‌المعارف اسلام؛ چكيده انگليسي.

هشتاد و هفتمين شماره ماهنامه سازمان تبليغات اسلامي با عنوان «بشري» به سردبيري عباس لهراسبي از سوي سازمان تبليغات اسلامي، منتشر شده است.

 

 

 

چهارشنبه 7 مهر 1389 - 9:46


*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری