جمعه 9 خرداد 1399 - 14:57
پر بازديدهاي اين گروه
  • موردي يافت نشد

گزارش

 

بابك راكخواه

 

فعاليت 1200 مؤسسه و مركز قرآني و 52 هزار تشكل ديني در كشور

 

نشست خبري معاون امور فرهنگي و تبليغ سازمان تبليغات اسلامي، حجت‌الاسلام حسين روحاني‌نژاد با اصحاب رسانه دوشنبه 29 شهريور در سالن جلسات اداره‌كل تبليغات اسلامي اراك برگزار شد .

 به‌گزارش روابط عمومي سازمان تبليغات اسلامي، معاون امور فرهنگي و تبليغ سازمان با بيان اينكه پيوست فرهنگي جزء سياست‌هاي ابلاغي مقام معظم رهبري در برنامه پنجم توسعه است، تصريح كرد: در پيوست فرهنگي هر فعاليتي در كشور در حوزه عمراني، اقتصادي، توليدي و توزيعي صورت مي‌گيرد، دربردارنده آثار فرهنگي است، لذا هر دستگاه متناسب با فعاليت‌هايش بايد پيوست فرهنگي تهيه كند.

وي با اشاره به ثبت 4 هزار كانون فرهنگي ـ تبليغي در سراسر كشور، اظهاركرد: سازمان تبليغات اسلامي از اين كانون‌ها كه اغلب به‌صورت مردمي اداره مي‌شوند، حمايت مي‌كند.

 حجت‌الاسلام روحاني‌نژاد با اشاره به افتتاح كانون فرهنگي «رهپويان وصال» اراك در اين سفر، گفت: در كانون‌هاي فرهنگي بايد با مسئوليت‌دهي به نسل جوان از استعدادهاي اين قشردر پويايي هرچه بيشتر كانون‌ها استفاده كرد.

معاون امور فرهنگي و تبليغ سازمان تبليغات اسلامي كشور با بيان اينكه در دولت نهم و دهم گام‌هاي خوبي در راستاي حمايت از فعاليت‌هاي قرآني صورت گرفته است، افزود: در اين راستا شوراي عالي قرآن، سياست‌گذاري‌هايي را به‌صورت كلان در نظر گرفته است.

وي افزود: صدور مجوز چاپ قرآن، تربيت نيروي متخصص در زمينه آموزش روخواني، روان‌خواني، تجويد عمومي و تخصصي قرآن، برگزاري دوره‌هاي آموزشي براي مداحان، بصيرت‌بخشي و آشناسازي آنان با مسائل سياسي و تربيت هيأت داوران قرآني در كشور از جمله برنامه‌هاي سازمان تبليغات اسلامي است.

حجت‌الاسلام روحاني‌نژاد خاطرنشان كرد: هم‌اكنون 1200 موسسه و مركز قرآني و 52 هزار تشكل ديني در سازمان تبليغات اسلامي به ثبت رسيده كه در حوزه فرهنگ ديني به فعاليت مي‌پردازند.

 وي در ادامه درباره برخورد سازمان تبليغات اسلامي در برابر فرقه‌هاي نوظهور، گفت: سازمان تبليغات اسلامي تمامي فرقه‌هايي كه خارج از قانون اساسي از آن‌ها ياد شده را غيرمشروع مي‌داند و با ترويج عرفان صحيح اسلامي و ديني و با طرح نشست‌هاي تخصصي و كارگاه‌هاي آموزشي با آن‌ها مقابله مي‌كند.

عضو ستاد ساماندهي شئون فرهنگي كشور، درباره فعاليت‌هاي مساجد گفت: بنا بر دستور رهبر معظم انقلاب مبني بر باز بودن مساجد از يك ساعت قبل از اذان ظهر تا اقامه نماز ظهر و عصر و هم‌چنين يك ساعت قبل از نماز مغرب تا اقامه نماز مغرب و عشا، فعاليت مساجد رونق بيشتري مي‌گيرد.

معاون امور فرهنگي و تبليغ سازمان تبليغات اسلامي كشور در بخش ديگري از سخنان خود گفت:دشمنان از بدو پيروزي انقلاب با روش‌هاي مختلف به مبارزه با آرمان‌هاي انقلاب اسلامي مي‌پردازند.

وي تصريح كرد: دشمنان ما بعد از اينكه عملآ پاسخي از 8 سال جنگ تحميلي با ايران نگرفتند، با تغيير استراتژي خود به جنگ نرم و با طراحي سلاح‌هايي از قبيل شبكه‌هاي ماهوارهاي و اينترنتي سعي در وارد آوردن هجمه‌هاي فرهنگي بر عليه ملت ايران كردند.

حجت الاسلام روحاني نژاد افزود: خوشبختانه با هوشياري مقام معظم رهبري و هشدار ايشان به مسئولان و مردم، ديوارهاي آتشيني در برابر جنگ نرم دشمن ايجاد شده است.

معاون امور فرهنگي خاطرنشان كرد: امروز در مقابل تهاجم فرهنگي دشمن علاوه بر دفاع از ارزش‌هاي انقلاب بايد به‌صورت تهاجمي با سياست‌هاي آنان مقابله كرد.

وي در پايان با اشاره به اقدام قبيحانه قرآن‌سوزي در آمريكا، تصريح كرد: اهانت به قرآن‌كريم آخرين ترفند دشمنان اسلام نيست و آن‌ها از هر راه ممكن به‌دنبال ايجاد تفرقه بين مسلمانان جهان هستند كه در اين راستا مسلمانان بايد با حفظ وحدت هرچه بيشتر دشمنان را از رسيدن به اهداف مأيوس كنند.

گفتني است، نشست خبري معاون امور فرهنگي و تبليغ سازمان تبليغات اسلامي با اصحاب رسانه دوشنبه 29 شهريور در سالن جلسات اداره‌كل تبليغات اسلامي اراك برگزار شد.

 

 

 

يكشنبه 4 مهر 1389 - 15:12


*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری

 

از اين نويسنده يا گزارشگر