سه‌شنبه 24 تير 1399 - 23:41
پر بازديدهاي اين گروه
  • موردي يافت نشد

گزارش

 

سازمان تبليغات اسلامي

 

انتشار 40 عنوان کتاب دفاع مقدسي از ابتداي سال تاکنون

 

 

سوره مهر در شش ماهه نخست سال 89،چهل عنوان کتاب در حوزه دفاع مقدس منتشر و يا تجديد چاپ کرده است.

از ابتداي سال 89 حدود 40 عنوان و در مجموع 100 نوبت چاپ کتاب در حوزه دفاع مقدس توسط اين ناشر منتشر و يا تجديد چاپ شده است.

مهم ترين کتاب دفاع مقدسي دو سال اخير ؛ يعني کتاب « دا » در سال جديد هم مورد اقبال بوده است ، چرا که از ابتداي سال تا کنون « دا » 25 بار تجديد چاپ شده و با توجه به 100 نوبت چاپ آن تا پايان سال 88 ، اين کتاب در حال حاضر به چاپ 125 رسيده است.در کنار کتاب « دا » ، کتاب «بابانظر» هم امسال چندين بار تجديد چاپ شده و به چاپ بيست و دوم رسيده است.

گذشته از « دا » و « بابانظر » ، در شش ماه نخست سال 89 کتاب هاي پرمخاطب ديگري هم در حوزه دفاع مقدس منتشر شد که از اين کتاب هاي مي توان به «کوچه نقاش ها»،«شنام» اشاره کرد که چندي پيش رونمايي از اين کتاب ها توسط سوره مهر برگزار شد و در کمتر از چند ماه اين کتاب ها تجديد چاپ شدند.

براي آنها که در مراسم رونمايي کتاب ها شرکت مي کنند،شايد يکي از بياد ماندني ترين اين مراسم ها مربوط به کتاب «کوچه نقاش ها» ؛خاطرات سيد ابوالفضل کاظمي بود که با حضور مهدي چمران؛برادر شهيد مصطفي چمران و رييس شوراي شهر تهران و با حضور تعداد زيادي از همرزمان سيد ابوالفضل برگزار شد.

مراسم رونمايي کتاب «شنام» هم که خاطرات کيانوش گلزار از دوران چهارده ماهه اسارتش در حزب کومله کردستان را دربر مي گيرد با حضور رضا کيانيان ؛بازيگر مطرح سينما و تئاتر برگزار و با استقبال مخاطبان مواجه شد.

مرتضي سرهنگي ؛ مدير دفتر ادبيات و هنر مقاومت حوزه هنري هم که کتاب هاي دفاع مقدسي سوره مهر در مجموعه تحت مديريت او توليد مي شود امسال ، کتاب سه جلدي «پاره هايي آنچه اتفاق افتاد» را که شامل برگزيده اي از خاطرات اسراي عراقي در ايران است را تدوين و سوره مهر آن را منتشر کرد که رونمايي از اين کتاب چندي پيش در فرهنگسراي خاوران برگزار شد.

«همپاي صاعقه» و «ضربت متقابل» دو عنوان کتاب درباره مستند نگاري کارنامه عملياتي لشکر محمدرسول الله هم که توسط گلعلي بابايي و با همکاري حسين بهزاد تدوين شده به ترتيب به چاپ هاي پانزدهم و دهم رسيدند.

«دسته يک» اصغر کاظمي هم به چاپ چهاردهم رسيد هر چند در خبرها آمد که کاظمي در حال تدوين کتابي درباره مستندات اين کتاب است که قصد دارد تمام مستندات،مدارک ،عکس ها و گزارش جلسات فرماندهان را در اتاق هاي عمليات در کتابي به عنوان «پلي در دوردست» منتشر کند.

قصه فرماندهان هم در سال جديد بي نصيب نماند و امسال سه کتاب ديگر از اين مجموعه منتشر شد.«يک مرد،يک زندگي» نوشته حسين نيري، «دلاور مرد سيستان» نوشته سارا عرفاني و «نردباني براي چيدن نارنج» نوشته کرامت يزداني سه عنوان ديگر از اين مجموعه هستند که به ترتيب به روايت داستاني زندگي شهيد محمد حسن نظر نژاد (بابانظر)،شهيد ابوالقاسم مير حسيني وشهيد احمد کاظمي مي پردازند.

« نو ني صفر »،«ديدار زخم ها » ، « نامه هاي دلتنگي » ، « يک دريا ستاره » ، « گل خاکي » ، « گمشده من » ، « گزارش به خاک هويزه » ، « دريا خانم »،«خداحافظ کرخه»،«حمله به الوليد» و .... از ديگر کتاب هاي منتشر يا تجديد چاپ شده در حوزه دفاع مقدس در سوره مهر از ابتداي سال 89 تا امروز است.

داوود اميريان،راحله صبوري،عليرضا کمري،سيدقاسم ياحسيني،احمد مهرنيا،کيانوش گلزار،مرتضي سرهنگي و... از جمله نويسندگاني هستند که کتاب هاي آنها در حوزه دفاع مقدس توسط سوره مهر در شش ماه نخست سال منتشر شده است.

 

يكشنبه 28 شهريور 1389 - 9:7


*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری