دوشنبه 16 تير 1399 - 15:50
پر بازديدهاي اين گروه
  • موردي يافت نشد

نقد و تحليل

 

سازمان تبليغات اسلامي

 

روي ديگر سكه قرآن سوزي

 

 

 آتش زدن قرآن، اگر چه تلخ تر و نفرت انگيزتر از آن است كه زبان و قلم را ياراي شرح آن باشد اما، اين سكه روي ديگري نيز دارد و آن، اعتراف صريح و بي پرده آمريكا- بخوانيد صهيونيست هاي حاكم بر كاخ سفيد- به ناتواني و درماندگي خود در برابر موج پرشتاب اسلامگرايي و به قول حضرت امام(ره)، تسخير سنگر به سنگر نقاط كليدي جهان است و تنها از اين زاويه مي توان اقدام نفرت انگيز آمريكا در به آتش كشيدن قرآن را به ارزيابي نشست.

دولتمردان آمريكايي از جمله اوباما، در واكنش نسبت به اين حركت وحشيانه اعلام كرده اند كه مطابق قوانين آمريكا و اعلاميه جهاني حقوق بشر و پروتكل هاي بين المللي آزادي بيان! كه آمريكا امضاء كننده و متعهد به آن است، حق مقابله و پيشگيري از به آتش كشيدن قرآن را ندارند! و توضيح نداده اند كه اولا؛ قرآن كلام و بيان خداست بنابراين به آتش كشيدن آن نقض آشكار و مقابله غيرقابل توجيه «آزادي بيان» است و ثانيا؛ در اعلاميه جهاني حقوق بشر تاكيد شده است كه آزادي هاي تصريح شده و مجاز در اين بيانيه مشروط به آن است كه سلب آزادي و يا نفي آرامش و حقوق ديگران را در پي نداشته باشد. ثالثا؛ امروزه سخن از احترام به آزادي بيان و حقوق ديگران از سوي دولت آمريكا فقط يك شوخي تلخ و گزنده است و رابعا... خامسا و... بنابراين دولتمردان آمريكايي مسئول مستقيم اين اقدام زشت و نفرت انگيز هستند و مسلمانان در همه جاي جهان و از جمله در آمريكا، نه فقط حق قانوني، بلكه تكليف الهي خود مي دانند كه از دولت آمريكا به خاطر اين جنايت انتقام بگيرند و بديهي است كه شهادت در اين انتقام گيري مقدس را موهبت بزرگ الهي و هديه اي ملكوتي مي دانند و صد البته آمريكايي ها با اينگونه تصميم هاي جدي و غيرقابل تغيير امت اسلامي ناآشنا نيستند و بارها سنگيني آن را احساس كرده اند.

مي گويند - و راست مي گويند- كساني كه به آخر خط مي رسند به سيم آخر مي زنند. آتش زدن كلام الله مجيد با برنامه ريزي گسترده و هزينه هاي هنگفت و كلان آمريكا براي جلب حمايت ملت هاي مسلمان نه فقط همخواني ندارد، بلكه در تضاد كامل است.

بنابراين، چرا صهيونيست هاي حاكم بر كاخ سفيد دست به اين اقدام احمقانه مي زنند؟ و تمامي سرمايه هاي كلان و برنامه ريزي هاي گسترده خود براي فريب مسلمانان را بر باد مي دهند؟ آيا نمي توانند درك كنند كه اين حركت مشمئزكننده، خشم تمامي مسلمانان جهان را عليه آمريكا و متحدان صهيونيستش برمي انگيزد؟ و آيا نمي فهمند كه نمي توانند مسئوليت اين اقدام مشمئزكننده را به گردن يك كشيش ماليخوليايي و يا چند تن از اوباش آمريكايي بيندازند؟! به يقين از عواقب اين فاجعه باخبرند، بنابراين انگيزه اين اقدام نفرت انگيز را تنها در چند محور زير مي توان جستجو كرد.

1- نظرسنجي هاي رسما انجام گرفته- از جمله نظرسنجي موسسه معروف گالوپ- انتشار ميليون ها مقاله، هزاران كتاب و صدها فيلم مستند براي اكثريت قريب به اتفاق مردم آمريكا كمترين ترديدي باقي نگذاشته است كه واقعه 11 سپتامبر را صهيونيست هاي آمريكايي در نشست سال 2000 بيلدربرگ طراحي كرده و به اجرا گذاشته اند تا به زعم خود افكار عمومي جهانيان و از جمله مردم آمريكا را براي حمله به افغانستان، عراق - و سپس ايران- فراهم آورند. امروزه مردم آمريكا، دولتمردان اين كشور و صهيونيست هاي حاكم بر كاخ سفيد را عامل جنايت 11 سپتامبر و قتل عام هزاران انسان مي دانند. پروژه احمقانه قرآن سوزي در سالگرد واقعه 11 سپتامبر تلاش بي حاصل گروه صهيونيستي بيلدربرگ براي انتقال افكار عمومي آمريكايي ها به فريب 2001 و تكرار همان دروغ بزرگ است كه در آن، جنايت 11 سپتامبر را به مسلمانان نسبت داده بودند.

2- سياست پردازان و تصميم سازان آمريكايي رويكرد پرشتاب به اسلام را نه فقط انكار نمي كنند بلكه بارها در مجامع رسمي و تصميم ساز خويش از اين پديده ابراز نگراني جدي كرده اند.

جيمز ولسلي، اوليوركوئين، آلوين تافلر و زئيف شف و دهها استراتژيست صاحب نام آمريكايي و اروپايي هر يك در بررسي هاي جداگانه به درستي پيش بيني كرده بودند كه اسلام، قطب قدرت بلامنازع در آينده اي نه چندان دور است و سياستمداران و برنامه ريزان غربي درستي اين پيش بيني را در رخدادهاي پي درپي اين سال ها به وضوح ديده اند. «قرآن سوزي» اگرچه اقدامي نفرت انگيز است ولي حركتي است براي متهم كردن اسلام به خشونت گرايي كه صدالبته اقدامي احمقانه است و مانند بسياري از اقدامات مشابه ديگر، نتيجه معكوس درپي خواهد داشت. گفتني است كه در سال 2005-4 سال بعد از واقعه 11 سپتامبر، دو موسسه استراتژيك آمريكايي «كارنگي» و آمريكن اينترپرايز در بررسي هاي جداگانه اي اعلام كردند بعد از حمله بوش به مسلمانان در جريان واقعه 11 سپتامبر، مراجعه به قرآن در ميان غربي ها رواج چشمگير و غيرمنتظره اي داشته است و بسياري از مراجعه كنندگان، حقيقت اسلام را با آنچه دولتمردان آمريكايي و اسرائيلي معرفي مي كنند متفاوت يافته اند و شمار قابل توجهي نيز به اسلام گرائيده اند. اين ديدگاه در بررسي اعلام شده گروه آمريكايي موسوم به «كميته خطر» نيز مورد تأكيد قرار گرفته است.

3- «نئوكان»ها در آمريكا كه مجموعه اي از صهيونيست ها و مسيحيان صهيونيست هستند و بسياري از پست هاي كليدي اين كشور را -صرفنظر از حاكميت ظاهري دموكرات ها و يا جمهوري خواهان - در اختيار دارند همواره از نزديكي مسيحيان و مسلمانان و اتحاد آنان عليه صهيونيست ها نگران بوده اند مخصوصاً آن كه مسيحيان آموزه هاي مشترك فراواني با مسلمانان دارند- در كلام خدا نيز از مسيحيان با عنوان نزديكترين و دوست ترين مردم به مسلمانان ياد شده است- فاجعه قرآن سوزي و اعلام پيشاپيش آن از سوي يك كشيش مسيحي مي تواند اقدامي براي فاصله انداختن ميان مسيحيان و مسلمانان تلقي شودكه بديهي است نتيجه مطلوب نئوكان ها را به دنبال نخواهد داشت. همانگونه كه اعلام آغاز جنگ صليبي از سوي بوش و بعد از واقعه 11 سپتامبر، پي آمدي معكوس داشت و امروزه نيز ملت هاي مسلمان، اقدام شرم آور يك كشيش دم دستي و چند اوباش آمريكايي را به حساب جامعه مسيحي جهان و از جمله مسيحيان آمريكايي نمي نويسند و اعلام انزجار بسياري از مسيحيان از اين اقدام احمقانه نشانه ديگري از درستي اين برداشت است.

4- و بالاخره خشم و عصبانيت آمريكا و متحدانش-مخصوصاً صهيونيست ها- از حركت و گسترش پرشتاب اسلام قابل درك است. در كلام خدا درباره اسلاف آنان آمده است؛«... از شدت كينه اي كه نسبت به شما-مسلمانان- دارند سرانگشت خشم به دندان مي گيرند. (اي پيامبر) به آنان بگو از اين خشم و عصبانيت بميريد كه خدا از درون ها با خبر است» آيه 119 سوره مبارك آل عمران .

 

منبع: بخش دين و انديشه سايت تبيان

 

سه‌شنبه 23 شهريور 1389 - 9:42


*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری