پنجشنبه 15 خرداد 1399 - 11:33
پر بازديدهاي اين گروه
  • موردي يافت نشد

گزارش

 

ريحانه فتحي ثاني

 

تصويري ماندگار از الفت و دوستي در خانواده بزرگ سازمان تبليغات اسلامي

 

 

اتوبوس‌ها سر ساعت پنج و ‌نيم عصر آمده‌اند. راننده اتوبوس اعلام مي‌كند كه به ساعت شش بيش از ده دقيقه نمانده و بايد حركت كنيم. مدعوين آرام سوار مي‌شوند و اتوبوس نيمه خالي حركت مي‌كند تا اتوبوس ديگر كه در ضلع جنوب غربي ميدان فلسطين ايستاده جايگزين آن شود.

اكنون ساعت 18:20 است و مقابل درب ورودي تالار كشتي‌هاي پارك ارم ايستاده‌ايم. تعداد معدودي از خانواده‌ها كارت‌هاي اين مجموعه تفريحي را تهيه و راهي تحويل كارت ورود ضيافت افطار سازمان تبليغات‌اسلامي به غرفه‌هاي مستقر در دو طرف درب ورودي تالار مي‌شوند.

به‌گزارش روابط عمومي سازمان تبليغات‌اسلامي، آقاي مويد، مسئول فروش كارت‌هاي مجموعه تفريحي پارك ارم درباره مراسم افطاري خانواده بزرگ سازمان تبليغات اسلامي، مي‌گويد: برپايي مراسم افطار منجر به دوستي و الفت بيشتر در ميان خانواده‌هاي كاركنان سازمان تبليغات‌اسلامي در ماه مبارك رمضان مي‌شود و مي‌تواند تعامل و همياري را هم در ميان كاركنان افزايش ‌دهد.

آقاي حسيني معاون اداري و مالي و آقاي فتحعلي مديركل امور اداري سازمان در تالار حضور دارند. آقاي كشوري، سرپرست اداره پشتيباني يكي از افراد فعال در برگزاري مراسم و ناظر بر چگونگي انجام كار، در مقابل درب ورودي تالار ايستاده است؛ نزديك مي‌روم و از او اهداف برگزاري اين مراسم را جويا مي‌شوم.

وي آشنايي خانواده‌ها با يكديگر و ايجاد وحدت و دوستي ميان خانواده‌هاي سازمان تبليغات‌اسلامي را از اهداف كلي برگزاري اين مراسم بر مي‌شمارد و مي‌گويد: مراسم ضيافت افطار كاركنان سازمان تبليغات‌اسلامي به همراه خانواده‌ آنها همه ساله به‌ همت معاونت اداري و مالي و با همكاري ساير بخش‌هاي سازمان همچون روابط‌عمومي بر پا مي‌شود.

وي افزود: اين مراسم براي مدت كوتاهي بدون حضور خانواده‌هاي كاركنان برگزار شد ولي بنا به سياست‌هاي اجرايي سازمان دوباره تصميم به برپايي اين مراسم با حضور خانواده‌هاي آنان گرفته شد.

كشوري با بيان اينكه امسال دومين سال برپايي مراسم ضيافت خانواده سازمان تبليغات اسلامي در پارك ارم است، عنوان كرد: برگزاري مراسم ضيافت افطاري خارج از فضاي سازمان در دو نوبت كه انتخاب حضور درهر كدام از اين دو نوبت هم با خود كاركنان است، منجر به تجديد روحيه و شادابي بيشتري در ميان كاركنان و فرزندان آنان به‌ويژه در مجموعه تفريحي اين پارك مي‌شود.

سرپرست اداره پشتياني، تاكيد كرد: اقدامات برپايي اين مراسم از يك هفته پيش از آغاز زمان برگزاري از سوي امور اداري، كارگزيني، پشتيباني، رفاه و ... انجام شد تا بتوانيم امروز 700 نفر و فردا نيز همين تعداد را پذيرا شويم.

پس از پايان گفت‌وگو نگاهي به‌ اطراف محوطه انداختم؛ هر لحظه به تعداد مدعوين اضافه مي‌شد. تعداد بسياري از خانواده‌ها با اتومبيل شخصي خود آمده بودند. اين را مي‌شد از اتومبيل‌هاي پارك شده در پاركينگ پارك ارم دانست.

مهدي فتحعلي مديركل امور اداري در محوطه ضيافت ناظر بر چگونگي روند اجراي مراسم است، نزديك شده و پس از سلام از او درباره مراسم امروز مي‌پرسم. وي با لبخندي كه حاكي از رضايت از نحوه برپايي مراسم است مي‌گويد: پس از گذشت وقفه‌اي چند ساله، مجدداً برپايي مراسم ضيافت افطاري كاركنان سازمان تبليغات‌اسلامي اعم از رسمي، پيماني و قراردادي در ساختمان شماره دو اين سازمان و حوزه‌هنري وابسته به‌سازمان تبليغات اسلامي از سر گرفته شد. اكنون هم كه ضيافت در پارك ارم واقع است شاهد الفت و دوستي بيشتر در خانواده بزرگ سازمان تبليغات اسلامي هستيم.

وي در پايان باتشكر از همكاري‌هاي اداره روابط‌عمومي سازمان، افزود: سعي خواهيم كرد ‌با برآورد پيشنهادات و انتقادات، برنامه‌اي بهتر از امسال در سال آينده داشته باشيم.

دوربين كيوان اديب كه در حال فيلمبرداري از اين گفت‌گو است، خاموش مي‌شود و من هم پس از خداحافظي با بالا رفتن از 23 پله به تالار كشتي مي‌رسم، در حالي كه همچنان آقايان حنيفي، آق بابا، زريو، بيدكي، عدالتي و مويد در كنار درب ورودي تالار در غرفه‌هاي توزيع جعبه‌هاي فرهنگي، اخذ كارت ورود، توزيع كارت مجموعه تفريحي قلعه سحر‌آميز و خوش‌آمد گويي مستقر هستند تا پذيراي خانواده‌هاي كاركناني همچون آقايان مصفايي، دانشور و كريمي كه از اولين نفرات رسيده به اين مجموعه بودند، باشند.

ميزهاي چهار نفره با نظم و ترتيب مشخصي چيده شده‌اند و روبان‌هاي گره خورده به پشت صندلي‌ها جلوه زيبايي به سالن بخشيده است.

مراسم ضيافت افطار با حضور خانواده‌هاي كاركنان سازمان تبليغات اسلامي، در آستانه عيد سعيد فطر و روزهاي پاياني ماه مبارك رمضان با تلاوت آياتي از كلام الله مجيد قبل از اذان مغرب  رأس ساعت 19:29 آغاز مي‌شود.

مجري برنامه با حمد و ثناي خداوند سخنان خود را آغاز مي‌كند و مي‌گويد: ميهمانان براي اقامه نماز جماعت مي‌توانند 20دقيقه بعد از افطار در سالن پايين تالار به صف بايستند و پس از اقامه نماز جماعت دوباره بر سر ميزها براي صرف شام تشريف بياورند.

وي در ادامه يادآور مي‌شود: وسايل نقليه براي بازگشت رأس ساعت 12:30 نيمه‌شب براي حركت در هشت مسير پيش بيني شده، و مقابل درب تالار آماده حركت خواهند بود.

مجري پس از پايان سخنان خود پس از اطمينان از زمان دقيق اذان  رو به قبله ايستاده و اذان گفت. سالن پر شده است و ميهمانداران در حال تكميل سرويس دهي به ميهمانان هستند.

افطار تمام مي‌شود و خانواده‌ها يكي پس از ديگري راهي نمازخانه مي‌شوند درحالي كه در دستان برخي از كودكان آنها كارت مجموعه تفريحي قلعه سحرآميز با تخفيف پنجاه درصد وجعبه‌هاي بازي ديده مي‌شود.

نماز مغرب و عشا در صف‌هاي منظم و مرتب خوانده مي‌شود و سر همان زماني كه مجري برنامه اعلام كرده بود به بخش پذيرايي مي‌آيند تا پس از تناول ميوه، شام را صرف كنند.

خانواده آقاي غفور رمضاني درباره برگزاي اين دوره از مراسم ضيافت، مي‌گويد: مراسم ضيافت افطاري كاركنان سازمان تبليغات‌اسلامي به همراه خانواده محترمشان امسال خيلي خوب است و در سال گذشته هم خوب بود، ما كه راضي هستيم.

وي افزود: فضاي امسال و سال گذشته نسبت به سال‌هاي قبل‌تر بسيار مناسب‌تر است. بويژه شركت كودكان و نوجوانان در بازيهاي اين مجموعه ساعات خوشي را براي آنها فراهم مي‌كند كه قطعا ً مي‌تواند در افزايش دوستي خانواده‌ها هم موثر واقع شود.

يكي ديگر از خانواده‌هاي حاضر در مهماني خانواده محمد مصطفايي است كه در مقايسه مراسم امسال با سال گذشته، مي‌گويد: در مراسم سال گذشته پيش از افطار نماز جماعت برپا شد. شعرخواني و تلاوت قرآن از سوي كودكان و نوجوانان هم از ديگر برنامه‌هاي جنبي آن بود كه بر جذابيت برنامه بسيار موثر بود.

خانواده اصغر دلير هم  در پاسخ به اين سوال، در نظري مشابه با نظر خانواده مصطفايي، عنوان مي‌كند: بعد فرهنگي مراسم ضيافت افطاري پارسال بيش از امسال بود.

حجت الاسلام و المسلمين ديلمقاني هم درباره اين مراسم، مي‌گويد: ايجاد صميميت، آشنايي بيشتر خانواده‌ها با يكديگر، رعايت و اجراي سفارشات ديني موجود در اين باره از اهم اهداف برپايي اين مراسم مي‌تواند باشد.

وي ضمن تشكر از برگزاركنندگان، عنوان مي‌كند: فراهم شدن محيط‌‌هاي مفرح و شادي‌بخش براي خانواده‌ها مي‌تواند بر يكدلي و صميميت آنها بيفزايد و جنبه فرهنگي برنامه هم با توزيع كارت‌هاي مجموعه تفريحي اين پارك و جعبه‌هاي سوك سوك براي آشنايي كودكان با مقوله ايرانشناسي مي‌تواند مفيد واقع شود.

برخي از خانواده‌ها نيز همچون خانواده حجت الاسلام و المسلمين روحاني‌نژاد، معاون امور فرهنگي و تبليغ سازمان بدليل مسافرت پدر بدون او آمده‌اند، دختر ايشان در توضيح تاثيرات اين مراسم بر ميهمانان، معتقد است: خانواده‌هاي كاركنان سازمان تبليغات‌اسلامي همچون يك خانواده در يك مكان و در يك زمان گرد هم آمده‌اند كه اين امر اتحاد، همبستگي، دوستي و صميميت را در پي خواهد داشت.

ساعت 22 است. سرويس دهي ميهمانداران تقريباً به‌ پايان رسيده است. ميهمانان پس از صرف شام، از امكانات مجموعه تفريحي پارك ارم همچون مجموعه تفريحي قلعه سحر‌آميز در صورت تمايل استفاده مي‌كنند.

چهره شاد كودكان به همراه لبخند پدران و مادران كه هريك تمام سعي خود را براي سپري شدن لحظات خوش براي كودكان و نوجوانانشان انجام مي‌دادند، از تصاوير ديدني اين مراسم بود.

در پايان، ميهمانان توسط اتوبوس‌هاي تعيين شده در هشت مسير كه همه آنها از پارك ارم آغاز مي‌شد و به تهران پارس، سه راه افسريه، انتهاي اتوبان كيان مهر، داخل كرج، مهرآباد جنوبي، سه راه ورامين، اسلامشهر و ميدان فلاح مي‌رسيد، راهي منازل خود شدند.

گفتني‌است، اين برنامه در اولين روز خود با حضور 700 نفر از كاركنان سازمان تبليغات‌اسلامي، سيزدهم شهريور 1389 مصادف با 24 رمضان از ساعت 19تا 30 دقيقه بامداد، با همت معاونت اداري و مالي برگزار شد.

 

 

 

سه‌شنبه 23 شهريور 1389 - 9:3


*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری