پنجشنبه 15 خرداد 1399 - 0:11
پر بازديدهاي اين گروه
  • موردي يافت نشد

كتاب

 

ريحانه فتحي ثاني

 

بشري 86 منتشر شد

 

 

هشتاد و ششمين شماره از ماهنامه سازمان تبليغات اسلامي با عنوان «بشري» ويژه شهريور1389، منتشر شد.

به گزارش روابط‌عمومي سازمان تبليغات اسلامي، حجت‌الاسلام والمسلمين احمد فرخ‌‌فال؛ مدير سيستم و تشكيلات حوزه علميه قم، در بخش فرهنگ، پيرامون تبليغ ديني، مي‌گويد:

«يكي از دغدغه‌هاي جدي امروز ما اين است كه بعضي افراد و كساني كه خود را صاحب ايده فرهنگي در جامعه مي‌دانند، در بررسي وضعيت فرهنگي گذشته و يا در بررسي زواياي مختلف فرهنگ كنوني، دچار اشتباه مي‌شوند. اگر در مقايسه و تجزيه و تحليل هر كدام از اين دو موقعيت تاريخي، ديدگاه درستي نداشته باشيم، در قضاوت راه بسيار اشتباهي را طي خواهيم كرد. يعني يا دچار افراط مي‌شويم و يا دچار تفريط».

همچنين، در بخش ادب و هنر هم فيلم‌هاي مهجوري همچون هويت، هور در آتش، تويي كه نمي‌شناختمت، تا آخرين نفس و اتوبوس شب مورد توجه نويسنده اين بخش قرار گرفته است.

در تازه‌ترين شماره از بشري مطالب ذيل را در هفت بخش، مي‌خوانيم:

طليعه، سرمقاله (همت‌ مضاعف و كار مضاعف) و نگاهي كوتاه به جايگاه مسجد در دين مبين اسلام؛ مديريت ديني؛ گفت‌وگو با حجت‌الاسلام والمسلمين غلامحسين رقيمي (مديركل امور مبلغين و مساجد سازمان تبليغات اسلامي) و هيچ كس به اندازه علي(ع) براي وحدت امت هزينه نداد؛ فرهنگ؛ نقش قلم در ترويج فرهنگ ايثار و شهادت؛ دين و انديشه: تبليغ از امور بنيادي دين است (گفت‌وگو با حجت‌الاسلام والمسلمين احمد فرخ‌فال)، تابش معنايي دعا در شئونات و بازتاب آن در حوائج، نقش روحانيت در انقلاب اسلامي؛ نجات‌بخشي در نهج‌البلاغه (قسمت پاياني: راه‌هاي نجات انسان)، يهود در قرآن كريم، مجاهد خستگي‌ناپذير و ابوذر زمان (نگاهي بر زندگي مرحوم آيت‌الله طالقاني)؛ ادب و هنر: عبور از غبار زمان (نگاهي به چند فيلم مهجور سينماي دفاع مقدس)؛ كتاب‌شناسي: خلوت‌نشين، جنسيت، فرهنگ، ارزش‌ها، و نگرش‌ها، هنر تلاوت، راز حجاب و تذكره عشاق؛ چكيده انگليسي.

گفتني است، هشتاد و ششمين شماره از بشري به سردبيري عباس لهراسبي از سوي سازمان تبليغات اسلامي، منتشر شده است.

 

 

سه‌شنبه 9 شهريور 1389 - 14:1


*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری