جمعه 16 خرداد 1399 - 23:51
پر بازديدهاي اين گروه
  • موردي يافت نشد

گزارش

 

ريحانه فتحي ثاني

 

اهداي لوح تنديس به غرفه حجاب و عفاف سازمان در نمايشگاه بين المللي قرآن كريم

 

  

وزير كشور گفت: دشمنان امروز براي به ابتذال کشيدن نسل جوان‌ايراني و ترويج اشاعه فحشا‌ء از فضاي مجازي و روش‌هاي مختلف استفاده مي‌کنند تا جوانان ما را به بيراهه بکشانند و اين کار را به عنوان يک راهبرد دنبال مي‌کنند.

به‌گزارش روابط‌عمومي سازمان تبليغات‌اسلامي،‌ مصطفي محمدنجار، وزير كشور در مراسم اختتاميه نخستين نمايشگاه عفاف و حجاب هجدهمين نمايشگاه بين‌المللي قرآن كريم، افزود: جامعه استكبار جهاني، سرزنده بودن نظام قرآني را نمي‌تواند ببيند، آن‌ها مي‌دانند و مي‌بينند مردم ما سي سال پاي نظام قرآني ايستاده‌اند و هرچه فشارها بيشتر مي‌شود، مقاومت آنان نيز بيشتر مي‌شود.

نجار، اهل بيت(ع) را قرآن مجسم و ناطق خواند و تصريح كرد: جدايي بين كتاب الهي و اهل بيت(ع) نيست و تمامي از هم پاشيدگي ها، بي سر وساماني ها، طلاق، افزايش فرزندان بي سرپرست و بي بند و باري‌ها حاصل دوري از اهل بيت و بدحجابي است و نبايد فراموش كرد كه ارزش زن در حجاب است.

وي بسياري از آسيب‌هاي اجتماعي را بدپوششي، و آموزش اصولي حجاب از زمان كودكي را ضروري دانست و گفت: مادران، اساس فرهنگ جامعه اسلامي ما به‌شمار مي‌روند. از اين‌رو دشمنان با تهاجم و شبيخون فرهنگي، زنان را به عنوان يکي از ارکان جامعه هدف قرار داده است.

محمدنجار در اين مراسم، يكي از اتفاقات نو در اين دوره را وجود غرفه بصيرت قرآني دانست و تصريح كرد:‌ اين غرفه نشان داد چگونه مي‌توان در برابر رسانه‌هايي كه مخالف نظام قرآني مبارزه مي‌كنند، بر اساس آموزه‌هاي قرآني به مبارزه با جنگ نرم برخاست.

وي، ادامه داد: بر اساس مصوبات ستاد صيانت، نمايشگاه عفاف و حجاب در 7 محور راه‌اندازي شد كه 6 محور آن كارهاي ايجابي و ارتقاي فرهنگ عمومي و يك محور آن كار سلبي و مقابله با هنجارشكناني است كه از بدحجابي به‌عنوان يك ابزار براي مقابله با نظام استفاده مي‌كنند.

وزير كشور، عنوان كرد: فعاليتي كه وزارت كشور در نمايشگاه قرآن انجام داد، برپايي نمايشگاه عفاف و حجاب است كه حاصل فعاليت‌هاي يك سال گذشته وزارتخانه‌ها، ادارات دولتي و مجموعه استانداري‌هاي كشور است.

همچنين، وي با اشاره به فعاليت 200 کارشناس در ستاد صيانت از حقوق شهروندي وزارت کشور در سال گذشته، گفت: عمده فعاليت 200 کارشناس در زمينه حفظ حجاب و عفاف جامعه فرهنگي بوده و نيازمند ايجاد بستر و زيرساخت مناسب و اقناع‌سازي نسل جوان است که برخورد سلبي بخش کوچکي از اين برنامه است.

 

نجار با اشاره به اختصاص بودجه 15هزار ميليارد ريالي ملي دولت در اين زمينه افزود: کارهاي خوبي در استان‌هاي کشور انجام شده و اميدواريم برخورد با ناهنجاري‌هاي جامعه را با فعاليت‌هاي فرهنگي به مسير درستي هدايت کنيم.

حمايت از طراحان مد و لباس از ديگر اهدافي بود كه وزير كشور در بخش پاياني صحبت‌هاي خود به آن اشاره كرد و گفت: حمايت از توليد كنندگان لباس‌هاي پوشش مناسب از اهداف مهم ماست و خوشحاليم از اينكه عزيزان راه خود را خوب پيدا كردند و اين راه را با كمك خداوند ادامه مي‌دهند.

نجار بعد از بازديد از هجدهمين نمايشگاه قرآن و نمايشگاه عفاف و حجاب در جمع خبرنگاران نيز، اظهار كرد: تمام دارايي ما از قرآن است و پياده‌كردن دستورات آن، افتخار انقلاب‌اسلامي‌ايران و نقطه اقتدار نظام اسلامي ايران، قرآن‌مداري است.

عليرضا افشار؛ معاون فرهنگي اجتماعي وزارت كشور و مسوول برگزاري اولين نمايشگاه ملي عفاف و حجاب هم، تصريح كرد: اين نمايشگاه حاصل تلاش و فعاليت 30 استان كشور، 19 وزارت‌خانه و سازمان دولتي و 7 موسسه مردم نهاد بود.

وي افزود: در اين مدت كوتاه 8 برنامه به صورت تريبون آزاد و 4 نشست تخصصي به همراه برپايي يك نمايشگاه عكس حاصل دستاوردي بود كه سعي كرديم آن را در چارچوب برنامه‌هاي هفت‌گانه ستاد صيانت از حقوق شهروندي برگزار كنيم.

افشار با اشاره به برنامه‌ها و رويكرد فرهنگي دولت در برخورد با بدحجابي عنوان كرد: قطعا با ناهنجاريهاي موجود در جامعه كوتاه نخواهيم آمد. اما آنچه كه براي ما از درجه اهميت بيشتري برخوردار است برخورد فرهنگي با بدحجابي است و اميدوارم برپايي اين نمايشگاه اين پيام را به مخاطبان القا كرده باشد.

حجت الاسلام‌ و المسلمين محمدي، قائم مقام قرآني وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي نيز در جمع خبرنگاران، گفت: در هجدهمين نمايشگاه بين‌المللي قرآن‌كريم افزون‌بر نه بخش جديد باعناوين بصيرت قرآني، صهيونيست شناسي، ‌حجاب و عفاف، ‌قرآن و فرهنگ ملل،‌ نوجوان، شعر و ادب،‌ هنرهاي نمايشي و تئاتر، عکس و استهلال و رصد آسماني در نمايشگاه امسال، رويکرد فرهنگي و هنري تازه‌اي نسبت به‌قرآن در راستاي ايجاد زمينه تدبر بيشتر در مفاهيم قرآني اتخاذ شده است.

وي با اشاره به نياز جوانان به‌زمان بيشتر براي استفاده مفيد از خدمات و امكانات مارائه شده در اين نمايشگاه، گفت: استقبال مخاطبان به‌ويژه جوانان از اين دوره از نمايشگاه قرآن، ما را واداشت تا با رايزني و انجام هماهنگي‌هاي لازم با مسئولين و نهادهاي مرتبط زمان برگزاري نمايشگاه بين‌المللي قرآن تهران را در سال آينده تا سحر افزايش دهيم.

لازم به‌ذكر است، در اين مراسم، غرفه عفاف و حجاب سازمان تبليغات اسلامي براي تعامل و ارتباط خوب و قوي و همچنين تلاش براي توليد مطالب محتوايي پيرامون عفاف و حجاب مورد تقدير و تشكر قرار گرفت و لوح تنديسي هم به سازمان در اين زمينه اهداءشد.

همچنين، مراسم بخش دستاوردهاي دولت در ترويج فرهنگ و حجاب سه شنبه دوم شهريور ماه باتقدير از غرفه‌داران برتر با اهداي لوح‌تقدير و با حضور وزيران كشور و فرهنگ و ارشاد اسلامي در نمايشگاه بين المللي قران كريم، مورد تجليل قرار گرفتند.

 

 

 

سه‌شنبه 9 شهريور 1389 - 13:58


*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری