يكشنبه 18 خرداد 1399 - 13:14
پر بازديدهاي اين گروه
  • موردي يافت نشد

گزارش

 

ريحانه فتحي ثاني

 

سازمان تبليغات اسلامي در راستاي اشاعه تفكرات انقلاب‌اسلامي گام برمي‌دارد

 

رييس سازمان تبليغات‌اسلامي گفت: يكي از وظايف سازمان ساماندهي و نشر فرهنگ ديني، دفاع از كيان و اهداف انقلاب‌اسلامي و مرزهاي عقيدتي و فرهنگي اشاعه تفكرات انقلاب‌اسلامي است

 به گزارش روابط عمومي سازمان تبليغات اسلامي، دكتر سيدمهدي خاموشي در مراسم افتتاح سي و هفتمين فروشگاه كتابشهر کشور و دومين فروشگاه کتابشهر در تهران، با اشاره به همكاري افتخارآميز سازمان‌ تبليغات‌اسلامي با يک خانواده‌فرهنگي مانند بنيادفرهنگي مرحوم‌عراقچي، افزود: نهاد سازمان تبليغات‌اسلامي حمايت از تشكل‌ها و فعاليت‌هاي اسلامي_مردمي و نظارت بر آن‌ها را در شرح وظايف خود دارد و کتابشهر امروز حاصل همکاري بنياد عراق‌چي به‌عنوان يک نهاد مردمي با سازمان تبليغات است و ما آماده هستيم تا اگر مردم فضايي را در اختيار سازمان قرار دهند، آنجا را به يک محل فرهنگي تبديل کنيم.

وي با اشاره به‌اهداف و فعاليت‌هاي موسسه كتابشهر وابسته به‌سازمان تبليغات‌اسلامي، در بيان ويژگي‌هاي محصولات فرهنگي، گفت: تاريخ، مذهب، انقلاب‌اسلامي، دفاع‌مقدس، علم، ادبيات و دين را مي‌توان از راه رسانه‌هاي مكتوب همچون كتاب انتقال داد.

وي افزود: در اين راستا سازمان تبليغات‌اسلامي در موسسه كتابشهر عرصه را براي وجود فرهنگ‌مكتوب همچون كتاب در مكان‌هاي موردنظر را فراهم مي‌كند تا باپي‌گيري اهدافي همچون ‌رفع محروميت توزيع و مطالبه حقوق شهروندان، در دسترسي آسان به محصولات فرهنگيه‌در نهايت در جغرافياي وسيع انتشار يابد.

رييس سازمان تبليغات‌اسلامي، ويژگي دوم محصولات فرهنگي را تنوع دانست وگفت:اين سازمان افزون بر کتاب سال به سال محصولات فرهنگيش را تکميل خواهد كرد.

وي افزود: فعاليت‌هاي صورت گرفته در هر عرصه‌اي به ‌زمان فعاليت هويت مي‌دهد. مسوولان با محصولات توليدشده در زمان فعاليتشان، معرفي مي‌شوند.

رئيس سازمان تبليغات اسلامي در ادامه افزود: حوزه کتابشهر ايران مکان عرضه محصولات‌فرهنگي است. ما فکرهاي زيادي براي بخش توليد داريم که از آن‌جمله مي‌توان به‌توليد کتاب‌هاي جيبي، کتاب‌هاي ديني و حوزه دفاع مقدس اشاره كرد.

وي ادامه داد: کتاب‌هاي کودک اين سازمان نيز در سال آتي رشد بسزايي را خواهد داشت و ما فکر مي‌کنيم اگر محصول شاخصي را در هر بخش ارايه کنيم اين محصول مي‌تواند باعث ايجاد رقابت و به نوعي ارايه يک الگو باشد.

وي افزود: ارائه شاخص و الگو مي‌تواند در دستورالعمل جدي كتابشهر قرار گيرد تا ديگران از اين جايگاه كتاب تهيه كنند و يك الگو براي توليدكنندگان ديگر شود.

دكترخاموشي تصريح كرد: اين موسسه در اهداف تدوين شده، متعهد است ازآخرين تجارب براي بكارگيري تكنيك‌هاي عرضه محصولات استفاده كند و مدتي است كه تلاش دارد عرضه محصول ازسوي دستگاه‌هاي الكترونيك هم صورت گيرد.

وي در ادامه بهترين اعمال را اعمالي دانست كه در راستاي توسعه دانش صورت گيرد و افزود: اميد است سازمان تبليغات‌اسلامي هميار خوبي براي كتابخانه عراقچي باشد و بتوانيم در كنارهم به فعاليت خود ادامه دهيم.

همچنين، شفيق مدير عامل کتابشهر ايران با اشاره به افتتاح دومين کتابشهر ايران، گفت: اين موسسه تاكنون در 18 استان فروشگاه‌هاي کتابشهر افتتاح کرده‌ است، براي نمونه كتابشهردر شهري مانند سيستان و بلوچستان پنج فروشگاه دارد.

وي افزود: ايده نخست اين کتاب شهرها مربوط به شخص دكترسيدمهدي خاموشي بوده درآينده تعداد اين فروشگاه‌ها به 110 فروشگاه در کل کشور افزايش خواهد يافت.

در ادامه اين تشست .كاشاني با اشاره به معجرات پيامبران صاحب‌كتاب، گفت: قرآن كريم معجزه پيامبر اسلام است، معجزه‌اي كه همه راه‌هاي توجيه و فرار از حقيقت و وسوسه را بروي انسان بسته است.

وي در ادامه ريشه تمام گرفتاري‌هاي جامعه را دوري از كتاب خواند و باشاره به مشكلات كتابخانه عراقچي در ابتداي تاسيس و راه‌اندازي، عنوان كرد: سال 76 توفيقي بود که به ساخت ساختمان اين بنياد بپردازيم و هنگامي که براي ساخت به شهرداري مراجعه کرديم متوجه شديم که کاربري اين زمين يک کاربري فرهنگي بوده است و ما نيز با همان مجوز در اين سال کلنگ بنياد عراق‌چي را زديم و در حال حاضر 10823 جلد كتاب موجود است كه در طول اين چهار ماه اخير 352 عضو خانم و 210 عضو آقا به اعضايش اضافه شده است و دركل 5 هزار و 318 نفر عضو اين کتابخانه هستند.

 

سه‌شنبه 19 مرداد 1389 - 14:53


*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری